Adush Adush komentáře u knih

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Skvělá kniha, opět velmi napínavá a čtivá. Ze začátku mě rušilo neustálé přeskakování do minulosti a zpět, ale později jsem to vyhledávala a těšila se na to. Všechny postavy mají zajímavé příběhy a mají v příběhu svou roli. Je to hezky zamotané. Překvapil mě konec. Škoda, že tam nebyl nějaký epilog poté, zajímalo by mě, co se stalo dále s postavami, ale to už je asi na každého fantazii. Těším se na další ze série.

10.06.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu bomba kniha, četla se sama. Tuto tematiku holokaustu "mám ráda" - zajímají mě tyto příběhy. Naposledy jsem četla Tatéra, ale tohle bylo mnohem lepší. Retrospektiva dodala knize zajímavé kouzlo a všechno se odkrývalo postupně.

21.05.2019 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

No, tři hvězdy za to, že jsem se k úplnému dotčení knihy dokopávala asi tři roky. Byla rozečtená a pak jsem ji četla znova. Popis je zajímavý, děsivý i krásný co se týká metra jako takového, ale na příběhu je potřeba ještě zamakat. Dlouho se nedělo nic a pak ke konci tak nějak všechno.

18.05.2019 3 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Skvělé zakončení. Zajímavé zápletky, bylo to mega. Příběh mě opravdu držel. Rozhodně se k této sérii někdy vrátím.

10.05.2019 5 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Nevím co napsat, četla jsem se zatajeným dechem, co bude dál, líbily se mi všechny dimenze a příběh se začal zajímavě vyvíjet. Konec je mazec. Ještě, že třetí díl už je za rohem. Těším se :)

03.02.2019 5 z 5

Zloději hedvábí Zloději hedvábí Dirk Husemann

Tak jsem tu mršku konečně po dlouhé době dočetla. Příběh mě táhl tak částečně, ale rozhodně byl zajímavý. Když jsem četla, chtěla jsem číst dál. Ale když jsem nečetla, nedokázala jsem se přinutit k tomu začít číst. Rozhodně se mi líbil nápad zpracovat toto téma, které není čtenářům úplně známé (stejně jako Slon pro Karla Velikého), ale myslím, že potenciál nebyl úplně využit. Třeba se k ní jednou vrátím, uvidíme.

21.01.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Úžasná kniha, četla se lehce a příjemně, stačilo jen otáčet stránky. Oceňuji, že nebyla napsána drasticky, hrůzné scény byly spíše na pozadí nebo jako dokreslení příběhu a tak jsem se mohla soustředit i na něco jiného. Je to úžasný příběh. A jako třešnička na dortu byly na konci fotografie a doslov jejich syna. Děkuji moc za tuto knihu!

P.S.: čekala jsem ale trochu víc o příběhu TATÉRA... něco mi tam přecijen chybělo.

17.12.2018 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Škoda těch hodně překlepů v knize, ale to byla taková "zvláštnost" celé trilogie. Bude další díl? Sranda, ale přijde mi, že to bylo takové ukončené-neukončené. Příběh je pěkný, četla jsem a četla, těšil mě ten vývoj, ale jaký otec, takový syn. Tvrdohlavý. A ta von Dobern, to byla intrikánka. Knížka super, opět mě držela a nepustila a četla jsem ji s chutí. Ráda bych četla i třeba něco dalšího, s dalším vývojem.

02.12.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knihu jsem poslechla na youtube jako audioknihu. Má asi 4 hodiny. I přesto, že jsem poslouchala přes den, byla jsem celkem vyděšená a měla jsem husí kůži. S doplněnou hudbou v audioknize byl zážitek ještě intenzivnější. Zajímavý námět a snažila jsem se a budu dále hledat o Tribeči více.

13.11.2018 5 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Tak jsem to konečně po měsíci a půl dočetla. Ne, že bych neměla chuť, ale spíše nebyl čas. Možná proto jsem si knihu tolik neužila, jako ty ostatní. Na konečnou fázi knihy jsem si ale našla čas a dočetla zhruba 150 stran za pár dní. Je to příjemné ukončení trilogie a jsem za to ráda. Bavila mě a velké plus za všechny krásné obálky. Díky za to. Příjemná oddechovka a určitě si všechny přečtu znova.

13.11.2018 5 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Úžasná kniha, miluji Itálii, Florencii, Leonarda da Vinci apod. Knihu jsem četla po letošní návštěvě Florencie, kde jsem měla možnost vidět Davida na Palazzo Vecchio. Takto jsem do příběhu ještě víc spadla. Kniha mě držela a nepustila. Vzdávám hold autorce, po přečtení toho, co všechno musela prozkoumat za písemnosti a materiály aby to mohla zasadit do příběhu a tenké knížečky, to je opravdu bomba. Klobouk dolů. Těším se, až se ke knize opět vrátím.

17.09.2018 5 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Už mě to tolik netáhlo jako první díl, možná to bylo tím, že jsem knihu četla už příliš dlouho a chtěla jsem číst něco jiného. Po týdenní pauze jsem posledních pár desítek stran dočetla jedním dechem, opět se děj rozjel a trojka bude ještě docela zajímavá.
Je super poznat ostatní národy - jejich způsoby života, barvu očí/vlasů/pleti, za to dávám velké plus :)

07.08.2018 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Moc pěkná oddechová kniha. Hned jdu na další díl

12.07.2018 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Příjemná, krátká a oddechová knížka, moje první Agatha Christie. Nečekané rozuzlení mě překvapilo, ale všechno hezky dávalo smysl. Myslím, že kdyby se příběh nevyprávěl z pohledu Hastingse, skoro by tam neměl co dělat.
Třeba přijde někdy chuť na nějaký další kousek.

16.06.2018 5 z 5

K hříchu i k modlitbě K hříchu i k modlitbě Milena Lenderová

Co říct? Je to pěkná kniha a čtenář získá spoustu zajímavých informací o životě ženy ve společnosti. Knihu jsem dočetla zhruba jen do půlky, a zbytek jsem jen proletěla, jelikož zde na mě byla spousta informací.

12.06.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Kniha se četla dobře. Jediné co mi vadilo, byla špatná orientace v tom, jestli je zrovna kapitola Erika nebo Joanny. Jasně, střídalo se to, ale přesto mi to vždycky trvalo. Klidně jejich jméno mohlo být v podnázvu kapitoly, která stejně neměla název. Po přečtení některých komentářů tady musím souhlasit, že konec byl hodně zrychlený. Líbilo by se mi nějaké zakončení "Po letech".

12.06.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Od A. de la Motte, který napsal již předtím tak skvělé krimi knihy (sérii Game a MemoRandom), jsem nečekala nic jiného než opět úžasné a napínavé čtení. Líbí se mi prostředí Švédka, ty názvy, které nikdy nevím, jak se čtou, ale prostě si vytvořím svůj vlastní překlad.
Kniha je napínavá od začátku až do konce, plná zvratů a zápletek. Až do konce jsem si myslela svoje a byla jsem překvapená jak to dopadlo. Jelikož jsem četla knihu bez obálky, tak mi pak také docvakla ona modrá bota a celý její příběh.
Líbí se mi poslední rozhovor na konci -
"Co to znamená?" zeptá se. "Ten severní vítr?"
"Konec léta" odpoví...

A také krásný konec knihy. Chytla mě a nepustila. Těším se na (snad) další knihy od autora.

P.S.: Přemýšlím nad tím, jakou roli v knize hrála liška? Pokud někdo pochopil, dejte prosím vědět, ráda podebatuji. :)

05.06.2018 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Musím říct, že knihu jsem četla jedním dechem, stejně jako předchozí díl. Je fajn, že v tomto díle je už mnohem více historického podtextu, než v tom předešlém. Člověk získá dobrý obrázek o tom, jaká byla v té době situace nejen u panstva ale také u chudiny. Občas jsem se ztrácela v příběhu a v roční době, ale to není tak strašné. Také už jsem se poučila od minulého dílu a rozeznávala nepřímé řeči. Těším se na třetí díl, a jak to celé dopadne.

16.05.2018 5 z 5

Maxmilián I.: Mexický císař z rodu Habsburků Maxmilián I.: Mexický císař z rodu Habsburků Jiří Pernes

Kniha mě opravdu bavila. Jednoduchým a příjemným čtením byl čtenáři představen celý život Maxmiliána Habsburského. Nejprve jsem si myslela, že se kniha zabývá pouze jeho mexickým dobrodružstvím, ale jednalo se v podstatě o takový životopis, což mě potěšilo. Rozhodně se do budoucna pokusím si o něm přečíst ještě více.

28.03.2018 5 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Kniha mě bavila a četla se dobře. Čekala jsem jiný závěr a zklamalo mě, že ve skutečnosti byl život slona poněkud odlišný.
Oceňuji určité historické výroky, historické názvy, nebo latinu, které byly od zbytku textu odlišeny kurzívou. Také se mi líbilo prolnutí s historií - tím myslím, např. použití pojmů palimpsest (vyškrábaný a znovu použitý pergamen) nebo pemza (brusný nástroj pro hlazení pergamenu), apod.
Vyprávění z pohledu slona mě překvapilo, ale jelikož to byly asi jen 2 krátké kapitolky, nemuselo to tam být vůbec, a nebo mělo kapitol z pohledu slona být více.

Knihu doporučuji těm co mají rádi historii a zároveň také příběhy. Je jasné, že z tak málo doložených pramenů se nedá napsat čistě pravdivý příběh, ale jsou zde zobrazeny i osoby, které doopravdy existovaly a to příběhu dodává své kouzlo.

A těším se na Zloděje hedvábí :)

12.03.2018 5 z 5