Adush Adush komentáře u knih

Panská rasa Panská rasa Catrine Clay

Jelikož jsem nikdy o experimentu Lebensborn neslyšela, bylo to pro mě něco nového. Líbily se mi příběhy dětí, které se vrátily zpět ke svým rodičům. Kniha rozhodně stojí za přečtení příběhy se pěkně prolínají s odborným textem.

06.12.2017 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Po přečtení komentářů tady jsem trochu váhala s koupí knihy, ale nakonec jsem udělala dobře! Kniha mě naprosto nadchla, jde o úžasný, jemný příběh, se zajímavými zápletkami. Je tam spousta postav, ke kterým si vypěstujete vlastní vztah, kladný i záporný.
Je pravda, že v knize byly nějaké chyby a překlepů, jako by to někdo před tiskem nepřečetl, ale ve čtení mi to zase až tak nepřekáželo. Občas jsem se ztrácela v nepřímé řeči, nedokázala jsem rozlišit jestli si to postava myslí, nebo to říká. Setkala jsem se s tím poprvé a tak jsem se musela začíst.

Rozhodně ale za tuto knihu palec nahoru, těším se na další díl, ale to roční čekání bude dlouhé.

06.12.2017 5 z 5

Ďáblovi doktoři Ďáblovi doktoři Vivien Spitz

Kniha se četla dobře a rychle díky častým dialogům ze soudní síně. Tato kniha je dobrou ukázkou toho, co se dělo v naší minulosti a jaká zvěrstva nacisté páchali. V půlce knihy už jsem skoro neměla sílu číst dál, některé případy byl otřesné. Doporučuji knihu všem, kteří se o toto téma zajímají, popř. téma KL obecně.

29.11.2017 5 z 5

Oddechová kniha, přečtená za 1 den. Ze začátku se příběh vyvíjel slibně, ale na konci mi přišlo všechno moc rychlé. Voldemorta porazili za několik let a tuhle holku "za 15 minut". Průměrné, akorát mi celý příběh přijde moc uspěchaný. Líbilo se mi, jak se proměnil svět, po změnách v minulosti.. Je na tom hezky vidět, že z malé změny se stane "pohroma" :)

29.11.2017 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Knihu jsem četla jako odpočinkovou mezi ne příliš pozitivními knihami do školy. Příběh měl ze začátku pomalý rozjezd, ale poté jsem se do něj dostala. Líbilo se mi carské Rusko a jeho způsoby. Od té doby co odjeli z Londýna mé sympatie k Theovi se přesunuly k Paulovi a zůstalo to tak až do konce. Příběh prostě chytne a nepustí. Těším se na pokračování. :)

13.11.2017 5 z 5

Dobrovolným vězněm v Osvětimi - Neobyčejný život Witolda Pileckého Dobrovolným vězněm v Osvětimi - Neobyčejný život Witolda Pileckého Adam Cyra

Kniha mě zaujala právě při návštěvě Osvětimi, kde jsem ji i zakoupila. V odborném textu jsem se občas ztrácela v záplavě jmen, ale samotné hlášení už bylo čtivější.
Je zajímavé pohlédnout na Osvětim z jiné stránky - četla jsem knihu "Utekl jsem z Osvětimi" a ta je napsána vězněm z Birkenau, popisuje kruté podmínky v Březince, ale Witold byl vězněn přímo v táboře Auschwitz, kde se mu dařilo "lépe".
Jsem za knihu ráda, mohu alespoň porovnat. A dále se chystám na "Noc" od Elie Wiesela, snad mi také přinese další zajímavé poznatky.

08.11.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jednoznačně super kniha, příběh je velmi pěkně napsaný. Občas jsem díky častému přehazování postav vnímala příběh jako slepý člověk a až po chvilce mi došlo, že Werner vlastně vidí. Nemám co vytknout, moc hezky zpracováno a zasazeno do tématu 2. sv. v., což člověku přiblíží osudy lidí v té době.
Palec nahoru :)

30.09.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Naprosto "rozkošná" knížka. Píšu to v uvozovkách, protože kniha plná napětí a vražd nemůže přece být rozkošná.. Knížka mi totiž naprosto sedla, je perfektně napsaná, oddechová (pro čtení ve chvílích klidu), a se zápletkami jako by se autorce roztrhl pytel. Samé překvapení až do posledních stránek.
Ve srovnání s Dívkou ve vlaku už se mi lépe orientovalo při "přeskakování" mezi postavami. Musí se na to zvyknout a pak už to jde samo.
P.S.: Až skoro do 3/4 knížky jsem si myslela, že Nickie je mladá paní a ona ve skutečnosti byla stará :D..

27.06.2017 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Kniha byla velmi čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem.
V knihkupectví mě zaujala podobným námětem jako film Nerve, ačkoliv tam šlo o internetovou "show", kdežto tady je vše v anonymitě.
Občas jsem se ztrácela ve jménech a musela jsem listovat zpátky. Napínavé až do konce a na závěr zajímavé rozuzlení a překvapení.
Dřívější knihy od autorky jsem nečetla, ale myslím, že po tomto příběhu se na ně určitě vrhnu :)

16.04.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha byla čtivá, přečetla jsem ji celkem rychle, abych věděla, jak to dopadne.. Celou dobu mi byl "děda" odporný.. O hvězdičku míň kvůli stylu psaní. Moc se mi nelíbilo, když to občas bylo z pohledu detektiva, občas z pohledu Anne, Marca... neustálé přeskakování bez systému.

12.04.2017 4 z 5