adevis adevis komentáře u knih

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Právě jsem knihu dočetla. Říkám si, že to musím vstřebat, ale něco o tom napíšu, dokud jsem toho plná.
Autorčiny knihy miluji a o vydání této knihy jsem neměla ani páru. O to víc jsem byla příjemně překvapena.
Myslela jsem, že půjde o thriller, jak jsme u autorky zvyklé. Vlastně jsem o knize jako o psychothrilleru mluvila ještě včera. Dnes, po dočtení o ni budu mluvit jako o psychodramatu. O velkém rodinném dramatu.
Nemám moc slov. K ději stejně nic psát nemůžu, protože bych mohla něco prozradit. Jen vám sdělím, že zhruba od strany 240 jsem měla slzy v očích, skoro až do konce. A věděla jsem, že už to musím dočíst na jeden zátah. Bylo to skvělý. Napínavý. Dramatický. Smutný. Láskyplný. Po dočtení jsem se musela pořádně pomazlit s dcerou.
Za mě to byla nejlepší kniha od B. A. Paris a těším se, zda nás autorka překvapí s další knihou. Všem a všude budu knihu doporučovat.

13.11.2020 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Tak u mě to bylo takhle. Od Kříďáka jsem díky jeho reklamě všude kolem očekávala asi víc. Zklamal mě. Dala jsem mu 2 hvězdy z 5. Jáma paráda! Byla jsem z ní moc nadšená. A vím, že se mi líbila o dost víc než první kniha. Té jsem dala 5 hvězd. A abych se dostala konečně k poslední, aktuální novince...
Včera jsem ji dočetla. A je to bomba!!! Nečekala jsem, že Jámu něco překoná. Četla jsem ji jedním dechem. Četlo se to krásně. Postavy mi všechny sedly. Boží prostě. Líbil se mi námět, i když byl podobný jako ve Stříbrné cestě, ale u toho ta podobnost podle mě končí. Ti druzí hodnotím nejlépe ze všech třech knih. Těším se na další autorčinu knihu. A jestli je tu někdo, kdo nečetl ani jednu, tak doporučuji! :))) 5/5 hvězd

31.10.2020 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Po Teorii vraždy jsem byla maličko zklamaná a doufala jsem, že Temný vzorec všechno napraví. Napravil. Kniha mě bavila od začátku do konce, i když ten konec Theo (Andrew) moc nevychytal. I přesto jsem z ni nadšena. Celkově jsem nadšena z celé série, vypadá božsky. Doporučuji.

26.10.2020 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Paní Hanišová je mou oblíbenkyní. Mám doma všechny její romány, přečtené. Věděla jsem, že tato, tentokrát povídková kniha bude taky obří emocionální ždímačka. A ano, byla. Myslím, že ke knize se přesně hodí podzimní čas. A k tomu dnešnímu ochlazení a mlhavému počasí jakbysmet. Povídky jsou skvělý. Nejvíc se mi “líbila” povídka Díra. Ta mě totiž totálně rozložila. Škoda, že má kniha jen 190 stran. Mohla bych paní Hanišovou číst pořád :))

11.10.2020 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Předchozí autorovu knihu vůbec neznám a nikdy jsem o něm ani neslyšela. Imaginární přítel měl skvělou reklamu a řekla jsem si, že to zkusím, i když ten počet stran mě hooodně odrazoval. Knihu jsem dostala k svátku. Před týdnem jsem se do ni konečně pustila. Děj skvělý, skvěle se to četlo. Stránky odsýpaly. Jen ke konci mě začalo rozčilovat slovo artitické. A asi nebylo jediné :)) Jak tu bylo již zmíněno, konec mi taky přišel zbytečně natažený, už toho tam bylo až moc. Naštěstí celkový dojem z knihy nezkazil. Předchozí autorovu knihu si musím pořídit :)

08.10.2020 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Čtení této knihy mi trvalo nezvykle dlouho. Teorie vraždy se mi ze série líbila zatím nejméně. Bylo tam až moc odborností, hodně složitostí. Chtěla jsem dát dvě hvězdy, ale Theo je prostě “sympoš”, takže si zaslouží hvězdu navíc. Doufám, že očekávaná novinka bude lepší!

30.09.2020 3 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

(SPOILER) Opět krása, ke které se čas od času ráda vrátím a prolistuji si ji :))

NEJOBLÍBENĚJŠÍ:
jsou bezpečnější
na papíře.”

15.09.2020 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Po dočtení druhého dílu ze série jsem si říkala, že si autorka nasadila hodně vysokou laťku, zda tu laťku v dalších knihách překoná... a překonala. Bylo to ještě víc boží. Nekonečnokrát boží. U druhého dílu jsem se zamilovala. U tohoto ještě víc. Lottie je prostě úžasná. Hned bych se s ní kamarádila. S Boydem samozřejmě taky. Doufám, že v dalším dílu to dají dohromady konečně už! K ději vám opět nic neřeknu (už jste si určitě zvykli). Bylo to skvělé, chvílemi zamotané, na konci rozmotané a hlavně zvrat, který jsem opravdu nečekala. Tyto knihy se čtou sami. Jediný co mě mrzí je to, že je vždycky zhltnu na dva, tři zátahy. Další díl si musím užívat trošku déle. A už je ta další kniha přeložená do češtiny? Už ji nutně potřebuji!!! Tak snad do Vánoc bude :)

10.09.2020 5 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Spotřebovala jsem zase spoustu lepíků stejně jako u Tmy mezi hvězdami. Některé verše mluví za mě. Ke všem knihám od Atticuse se velmi ráda vrátím :)

10.09.2020 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Po dlouhé době detektivka, po které jsem si řekla “wow”! Tak tohle bylo boží. I když nechutný. Ale i tak boží. Autorčinu sérii jsem si po této knize zamilovala. Lottie jsem si zamilovala. A Boyda taky. Skvělá zápletka. I když nechutná. Neskutečně čtivé. Doslova jsem to zhltla. Těším se na další díl! Myslela jsem, že si ho nechám na později, ale musím zjistit, zda je nejnovější kniha ještě lepší. Přečtěte si to! Stopro! I předchozí knihu samozřejmě :)))

02.09.2020 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Na tuto knihu jsem se po nadšených ohlasech opravdu těšila. Je fakt, že tam snad každý vidíme podobnost s knihou (filmem) Pokoj. Milé dítě v anotaci slibuje ještě lepší a zajímavější zápletku. A opravdu tomu tak bylo. První polovina mě až tak moc nebavila a spíš jsem se tím prokousávala. Po první polovině přišla touha vědět, jak to celé dopadne, takže jsem to dočetla rychle. Potřebovala jsem vědět, kdo byl vlastně ten “bůh”. Odkrytí hlavního pachatele mě překvapilo, měla jsem jiný typ. K ději vám jako vždy nic neřeknu, však se to dočtete v anotaci. Takže abych to shrnula. Celkový dojem z knihy zachránila druhá polovina, ale žádný “hype” jsem po dočtení necítila. Už jsem četla lepší thrillery. 3/5

30.08.2020 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Heřmánkové údolí mě uchvátilo a musím říct, že u této knihy tomu nebylo jinak. Paní Körnerovou řadím mezi mé oblíbené české spisovatelky. K těmto dvěma knihám mám obzvlášť citové pouto, protože jsem je kupovala mé babičce. O této knize si s ní už bohužel nepopovídám, ale vím, že se ji líbila stejně jako mně.
Některé části se mi jakožto matce četli s těžkým srdcem. Měla jsem slzu na krajíčku. Děj a vyprávění bylo bezchybné. Přesně takovou literaturu můžu. Takže doporučuji a dávám 5/5!

07.08.2020 5 z 5

Tři opice Tři opice David Urban

Zprvu se zdálo, že knihu zhltnu jako malinu, ale po povídce Jiný kafe jsem si dala pauzu, ani nevím proč. Četlo se to velmi dobře, vyhovoval mi i rozsah povídek, hezky to odsýpalo. Nejvíce se mi líbila a bavila povídka Tři opice a Panenky nebyly taky vůbec špatné. Poslední povídka ani nemusela být :))) Ta mi přišla zbytečná. Protože zakončením předchozí povídkou by zůstal dojem z celé knihy o dost lepší. Takže sečteno podtrženo, nebylo to nejhorší, ale ani nejlepší. Proto hodnotím průměrem.

03.08.2020 3 z 5

Iluze Iluze Barbara Nesvadbová

Toto bylo mé druhé setkání s autorkou.
Z knihy Laskonky jsem byla nadšená. Uchvátilo mě grafické zpracování.
Nová kniha I L U Z E si také zaslouží pochvalu za grafiku! :)
Je to taková oddechovka na dvě hodinky. Velmi krásně napsaná. Krátké věty miluji! Kniha se moc dobře četla. V některých větách jsem našla sebe samu. Na čtyři hvězdičky to u mě ale není. I když vím, že si knihu zase někdy ráda otevřu. 3/5

16.06.2020 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Tuto knihu jsem dostala zdarma k nákupu. Z toho výběru, co tam byl mě zaujala nejvíce. (Znáte, jak vypadá výběr knih, co jsou zdarma.) Jsem moc ráda, že jsem sáhla zrovna po této. Bylo to mé první setkání s autorem.
Kniha má nádherné ilustrace, což ji vyzdvihuje o příčku výš. Povídka je také moc povedená. Nespavostí netrpím, ale donutilo mě to přemýšlet. Myslím ale, že by si povídka zasloužila delší rozsah. A ten konec, ten jsem taky moc nepochopila. Škoda.

14.06.2020 3 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Přiznám se, že jsem Tamařino souhvězdí četla dlouho. Nebylo to tím, že by se mi kniha nelíbila, to vůbec ne. Spíš jsem si ji chtěla užít, pořádně ji porozumět. Číst a vychutnávat, ne ji zhltnout za 3 dny, jak je u mě zvykem. Podařilo se.
To, co dokázala autorka ve svém věku napsat je dokonalé. Vím, že těchto slov už bylo dost, ale opravdu klobouk dolu. Tohle bych nikdy nedokázala.
Příběh Liv mě chytil za srdce. Především její vztah s otcem. Liv to měla těžké. Objevovala sebe samu a když se konečně objevila, přišla rána. Něco se stalo, ale o tom si už budete muset přečíst sami :) Já si jdu teď pořádně poslechnout song Angie a myslet na Liv s Tamarou!
Předchozí autorčinu knihu Černookou jsem četla před dvěmi lety a ohodnotila ji 3/5 hvězd. Tamařino souhvězdí se mi líbilo více. Víc jsem s touto knihou souzněla. Proto si zaslouží o hvězdičku více. Těším se na další knihu!

14.06.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Před minutou jsem dočetla tuhle krásku... Kdo Shari zná, tak ví, že umí. Každá její kniha je plná napětí a do posledních chvil hádáte, jak to vlastně celé bylo.
U této novinky jsem absolutně netušila, kdo bude vrah. Tipy jsem měla, dokonce mě napadlo, že vrah nemusí byt nutně mužského pohlaví... ale tohle, to jsem opravdu nečekala! A kdo tvrdí, že to tušil, tak kecá :))
Shari opravdu umí, umí psát excelentně poutavě, lehce a zároveň napínavě.
K ději opět nic psát nebudu, to nedělám skoro nikdy... anotaci si umíte najít a víc vědět nepotřebujete.
Snad jen to, že vám tuto knihu vřele doporučuji, stejně jako předchozí autorčiny knihy. Další knihu si opět ráda předobjednám u mého oblíbeného knižního klubu :)) Budu si muset objednat už i tu novou knihovnu :D

28.05.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Touto knihou se mi paní Třeštíková trefila do noty. Hlavní hrdinka má šílené jméno, ale po chvíli čtení zjistíte, že má šílené vlastně skoro všechno. Překonala toho hodně, na jednu osobu možná až příliš. Matka alkoholička, otec po smrti, dcera nemocná a manžel chorobný záletník. Proto jsem její cestu na “konec světa” pochopila. Udělala bych to stejně. I se všemi šílenostmi, co na cestě zažila.
Kniha se četla hezky, lehce... i přesto, že to nebylo úplně hezké.
Jedno mi ale vysvětlete. Proč každá autorčina kniha vypadá jinak? V knihovně to vypadá přímo strašně!! A tato novinka tomu nasadila korunu.

20.05.2020 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Nestihla jsem si pořádně přečíst anotaci a vlastně jsem ani pořádně nevěděla, o čem kniha bude. Se sci-fi a roboty v knihách jsem neměla doposud žádné zkušenosti a byla jsem velmi příjemně překvapena.
Kniha je tak skvěle a poutavě napsaná, ich forma tomu dodává “šmrnc”, až jsem si občas říkala, jestli nejsem Abbie já. Tu formu dost cením, dlouho jsem se nesetkala s novodobou knihou, která by byla takhle postavená.
Chvílemi jsem tam cítila záchvěvy podobnosti s knihou Zmizelá a filmem Ghost in the Shell, ale to vůbec ničemu nevadilo.
K ději jako vždy nic psát nebudu, nechte se překvapit. Ráda doporučím knihu dál, samozřejmě i předchozí autorovo/autorčiny knihy! A pokud budou další, bez váhání budu předobjednávat u mého oblíbeného knižního klubu :)

20.04.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Před rokem a kousek moje babička začala bojovat s rakovinou. Chvíli na to jsem ji přivedla (na starý kolena) ke čtení. Přečetla půlku moji knihovny a tak jsem se rozhodla, že ji k Vánocům koupím knížku, která bude její. V knihkupectví mi bylo doporučeno právě Heřmánkové údolí, tato neskonale krásná kniha. Hned na první pohled mi padla do oka a věděla jsem, že to bude pro babičku to pravé čtení. Chvíli po Vánocích ji měla přečtenou, dokonce třikrát. Byla z ní naprosto unesena. Říkala, že je to napsané o ní, že jsem to napsala já. Udělala mi takovou radost!
V posledních týdnech babička opět bojuje s rakovinou. A já jsem si na Heřmánkové údolí vzpomněla.

“Musím ji přečíst, abych to mohla s babičkou probrat,” říkala jsem si.
Tak jsem se do knížky dneska ráno pustila a ještě dneska večer ji dočetla.

Panebože! Může mi někdo vysvětlit, kde se přede mnou paní autorka schovávala?!! Již po prvních stránkách jsem z textu cítila tu lehkost vyprávění. Tu krásu, která na mě začala okamžitě dýchat.
Děj se zprvu zdál sluníčkový, plný pozitivna, ale tušila jsem, že se něco stane. A taky že jo. Neodtrhla jsem se. Potřebovala jsem vědět, jaký bude osud paní Anny. Byla to tak ohromná a skvělá ženská. Stejně jako je skvělou ženskou má babička. Ani se ji nedivím, že to četla třikrát. Musím to s ní co nejdřív probrat!

Podobnost se stylem psaní paní Mornštajnové tam rozhodně je, nicméně porovnávání jsem se chtěla vyhnout. Paní Körnerová odteď patří společně se zmiňovanou Mornštajnovou a Hanišovou mezi mé nejlepší české autorky :)
Další knihy si moc ráda přečtu.

17.04.2020 5 z 5