Tři opice

Tři opice https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445346/bmid_tri-opice-c3V-445346.jpg 4 123 34

Zlo má mnoho tváří. V kriminálních povídkách policisty Davida Urbana se potkáváme se sériovým vrahem, který u svých obětí zanechává figurku tří opic. S policistou, který má v popisu práce chránit, ale dělá opak. S fantomem, který unese manželku doktora Johna Watsona, přítele Sherlocka Holmese. Co je spojuje? Touha po pomstě. Na světě přece není staršího a častějšího motivu pro zločin. Pro vraždu. Vraždu promyšlenou a do detailu naplánovanou, protože jak praví staré přísloví, pomsta chutná nejlépe zastudena…... celý text

Lenka4
09.10.2023 4 z 5

Tak toto je místy hodně silná káva. Naštěstí neotráví. Autorovým šedým buňkám mozkovým se podařilo sestavit příběhy velmi důvtipně a s udivující tematickou pestrostí.

Ava365
01.08.2023 3 z 5

Jako by knihu nepsal jeden autor, úroveň jednotlivých povídek se výrazně liší. První dvě povídky jsou klasické kriminální příběhy psané člověkem, který o policejní práci hodně ví. Bohužel literární stránka trochu pokulhává. Ovšem případy s detektivem Poirotem vůbec nechápu. Co to mělo být? Nejvíce se mi líbila povídka Superhrdina, i když i ta by šla napsat lépe. Takže od přečtení neodrazuji, navíc teď v létě je ta správná doba pro tuto knížku.

drakamena
01.06.2023 3 z 5

Kniha kriminálních povídek. První dvě, Tři opice a Krvavý rok, se mi moc líbily. Stejně jako trochu hororový příběh Panenky. Superhrdina ve mně zanechal smutek, pocit zmaru. Zbytek mě až tak moc neuchvátil. Takže tak půl na půl.

iveta3689
16.05.2023 3 z 5

Dobře napsané, některé povídky lepší, jiné slabší. Celkově lepší průměr 3,5/5*.

Fila09
03.07.2022 2 z 5

Velmi slabé čtení. Obálka a název knihy super, takže jsem se nechal zlákat, ale obsah mě velmi zklamal.

Mergirus
28.05.2022 3 z 5

Někteří autoři detektivek musí popsat spoustu stran, než je vrah dopaden. Urban to v jedné povídce zvládne skoro na pár stránkách. Knížka je velmi pěkná na čtení a některé povídky vás svým koncem překvapí. Přeji příjemné čtení.

LaCoccinelle
20.04.2022 5 z 5

Super povídky. Knížky od Davida Urbana se čtou samy.

cucik14
09.04.2022 5 z 5

Některé povídky se mi líbily více a jiné méně, u dvou jsem si říkala, že je mohl autor klidně více rozpracovat třeba na celou knihu. Jinak se to čte moc dobře.

dencazrnu
31.03.2022 4 z 5

Tato kniha byla pro mě určitě lepší, než Výjezdovka, kterou jsem četla jako první. Když si odmyslím absurditu příběhů (která mi nevadila, protože je to prostě vymyšlená povídka), tak mě kniha i celkem bavila :-) Jediné dvě povídky se Sherlockem a Herculem mi tak nějak neseděly do celého konceptu knihy. Takže pokud nebudeme řešit, jak moc je to reálné nebo ne, myslím, že se kniha vlastně povedla :-) Oceňuji i krátkost jednotlivých povídek, žádné zbytečnosti či zdlouhavé popisy..

Trudi806
04.11.2021 4 z 5

Zajímavý psaní, není nouze o překvapení, není prostor pro nudu a skoro mi přišlo, že délky povídek vychází akorát, ani krátký ani dlouhý to je super. Docela i drsné, ale ne přehnaně jak je teď dost móda.

Nixa
20.04.2021 4 z 5

Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Celkově se mi tato knižní krimy jednohubka líbila. Ještě bych dodala, že některé povídky nebudou pro slabší povahy :)

Kantynka
02.04.2021 4 z 5

knížka byla skvělá, jen chvílemi to nebylo nic moc pro slabší povahy. jinak byla čtivá, neskutečně zajímavá a povídky byly originální. určitě doporučuji a přečtu si od autora i jeho nejnovější knížku.

mathiola
12.02.2021 4 z 5

Důkaz, že i v 21. století mají detektivky pořád s čím překvapit.

Arkagas
09.12.2020 4 z 5

Kriminální povídky z pera kriminalisty, který žije v panelákovém bytě uprostřed Prahy s manželkou a psem. David Urban je kriminalista působící v oboru mnoho let a na jeho stylu psaní je to znát. Hned první povídka mě dostala svou brutalitou a řekvapeností našich českých policistů, kteří na místě činu nenašli jiná slova, než:„tak že budu někdy řešit něco z americký detektivky mě nikdy nenapadlo."Povídky jsou svižné, některé zábavné, některé drsné. Moc se mi líbila rozmanitost, v knize se nachází i povídka o slavném detektivovi Poirotovi.. Celkově je zde 7 povídek, z nichž 4 dostaly hromadu ocenění a rozhodně si to zaslouží. David Urban píše čtivě, napínavě a lidsky. Žádné krkolomné věty a přece to má nějakou přidanou hodnotu. Knížka je tenká jednohubka na jeden den a za přečtení rozhodně stojí. Krásná obálka jako bonus.

bagel
03.12.2020 3 z 5

Čekala jsem povídky o kriminalistech u nás, takže ty ze světa Sherlocka Holmese byly příjemným překvapením. Celkově ale hodnotím průměrně.

Veve131
28.11.2020 5 z 5

Pěkné povídky. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nejvíce se mi líbily Tři opice, Panenky a Krvavý román.

AndreaCekanova
19.11.2020 5 z 5

Povídky, které si získané ocenění právem zaslouží. Nevěřila jsem, že i policajti umí (hned po lékařích) dobře psát. V několika povídkách můžeme nahlédnout do věrohodně popsané práce českých policistů, jinde zase uvěříme dobře popsané atmosféře anglického ovzduší. Každá povídka přinesla něco nového. Pointu, vtip či myšlenku, která měla zanechat hlubší dojem. Podle komentářů se každému líbilo něco jiného. Za mě byl dobrý Poslední případ Hercula Poirota a Krvavý rok. Míň už se mi líbilo Jiný kafe nebo Vražící klauni (kteří i přesto v sobě mají svou myšlenku!). Rozhodně se těším na další autorův počin!

akinomV
18.10.2020 3 z 5

Zajímavé povídky, ale asi mám raději delší formu. Zaujaly mě povídky s Herculem Poirotem a pár dalších. Bohužel zrovna ta úvodní povídka, která dala název celé knize, ta se mi zrovna moc nelíbila. Určitě ale stojí kniha za přečtení.

Katania
01.10.2020 4 z 5

Jedna nebo dvě povídky mi přišly slabší, ale jinak jsem se moc bavila. Super jednohubka na večer!

Bar16
27.09.2020 4 z 5

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - fajn oddechové povídky, které se četly skoro samy. Plus má kniha opravdu krásnou obálku :-)