Tři opice

Zlo má mnoho tváří. V kriminálních povídkách policisty Davida Urbana se potkáváme se sériovým vrahem, který u svých obětí zanechává figurku tří opic. S policistou, který má v popisu práce chránit, ale dělá opak. S fantomem, který unese manželku doktora Johna Watsona, přítele Sherlocka Holmese. Co je spojuje? Touha po pomstě. Na světě přece není staršího a častějšího motivu pro zločin. Pro vraždu. Vraždu promyšlenou a do detailu naplánovanou, protože jak praví staré přísloví, pomsta chutná nejlépe zastudena…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445346/big_tri-opice-c3V-445346.jpg 3.575

Kniha Tři opice

Mergirus
dnes

Někteří autoři detektivek musí popsat spoustu stran, než je vrah dopaden. Urban to v jedné povídce zvládne skoro na pár stránkách. Knížka je velmi pěkná na čtení a některé povídky vás svým koncem překvapí. Přeji příjemné čtení.

LaCoccinelle

Super povídky. Knížky od Davida Urbana se čtou samy.

cucik14

Některé povídky se mi líbily více a jiné méně, u dvou jsem si říkala, že je mohl autor klidně více rozpracovat třeba na celou knihu. Jinak se to čte moc dobře.

dencazrnu

Tato kniha byla pro mě určitě lepší, než Výjezdovka, kterou jsem četla jako první. Když si odmyslím absurditu příběhů (která mi nevadila, protože je to prostě vymyšlená povídka), tak mě kniha i celkem bavila :-) Jediné dvě povídky se Sherlockem a Herculem mi tak nějak neseděly do celého konceptu knihy. Takže pokud nebudeme řešit, jak moc je to reálné nebo ne, myslím, že se kniha vlastně povedla :-) Oceňuji i krátkost jednotlivých povídek, žádné zbytečnosti či zdlouhavé popisy..

Trudi806
04.11.2021

Zajímavý psaní, není nouze o překvapení, není prostor pro nudu a skoro mi přišlo, že délky povídek vychází akorát, ani krátký ani dlouhý to je super. Docela i drsné, ale ne přehnaně jak je teď dost móda.

Nixa
20.04.2021

Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Celkově se mi tato knižní krimy jednohubka líbila. Ještě bych dodala, že některé povídky nebudou pro slabší povahy :)

Kantynka
02.04.2021

knížka byla skvělá, jen chvílemi to nebylo nic moc pro slabší povahy. jinak byla čtivá, neskutečně zajímavá a povídky byly originální. určitě doporučuji a přečtu si od autora i jeho nejnovější knížku.

mathiola
12.02.2021

Důkaz, že i v 21. století mají detektivky pořád s čím překvapit.