adevis - Přečtené 210


Kříďák
prosinec 2018 - leden 2019
Kříďák 2018, C. J. Tudor

Kříďák. Těšila jsem se, hodně, ale bohužel. Četl se dobře, rychle, ale nelíbil se mi. Poslední stránky a odhalení posledního kousku těla se mi zdálo až moc nechutný, zvrácený a úchylný. Očekávání jsem měla mnohem větší. Nejspíš je to tím, jak se o knize mluví a jak moc je populární. Takže za mě neee, zklamání. Dvě hvězdy za dobrý námět příběhu - “piksla kříd”. POZOR SPOILER!!! Dvě věci jsem nepochopila... Kdo sakra nakreslil ty panáčky v kostele? Proč by je kreslil Thomas??? A kdo byl teda Kříďák? Ed??!


Světla zimní noci
prosinec 2018 (26.-29.)
Světla zimní noci 2018, P. Jenoff

Dechberoucí příběh plný lásky, přátelství, důvěry a neuvěřitelné odvahy z období 2. světové války. Tento příběh mě vzal za srdce a jsem moc ráda, za setkání (i když teprve první) s touto autorkou. Tato kniha z cirkusového prostředí za dob války je nutnost! Vřele doporučuji každému, kdo má alespoň trošku rád tyto tématické knihy.


Dívka v ledu
26. listopad 2018
Dívka v ledu 2016, R. Bryndza

Tomuto titulu jsem dlouho odolávala, ale po vydání již páté knihy jsem ji zkusila dát šanci. Doslova jsem ji hltala a přečetla za pár dní. Mělo to spád, nechybělo napětí. Některé popisové části se mi zdáli zbytečné, ale to je jen malý detail. Hlavní detektiv šéfinspektor Fosterová mi byla od samého začátku sympatická. Už mám připravenou další knihu v řadě, tak se na ní těším :-)


Šelma
? - říjen 2018
Šelma 2018, A. Mayne

Na tento velmi opěvovaný thriller jsem se velmi těšila. Kniha je skvělá, čtivá, díky krátkým kapitolám se četla velmi rychle. Autor hodně dobře promakal zápletku, způsob zabíjení a ukrytí mrtvol. Theo Cray byl borec, chytrý, bystrý, sympatický...moc se mi hlavní postava líbila. Ale bohužel, jak je již v recenzích a komentářích zmíněno...ten závěr? Ten mě trošku zklamal. Každopádně knihu jako celek určitě doporučuji. PS: ta obálka je fakt boží!! (ale to určitě víte:D)


Ostré předměty
září 2018 (14.-15.)
Ostré předměty 2013, G. Flynn

Po shlédnutí již zmiňované minisérie od HBO jsem zatoužila vědět víc. Dozvědět se víc jedině prečtením knihy. Ani chvíli jsem neváhala a hned po zakoupení knihy jsem se pustila do čtení. Zhltla jsem ji, doslova. Přesně za 24 hodin jsem ji měla přečtenou a bylo to doopravdy nechutně úžasný čtení. Dozvěděla jsem se toho mnohem víc, přesně tolik, kolik jsem toužila vědět. Četlo se mi to skvěle, díky tomu, že jsem měla shlédnutý seriál (dvakrát!). PS: ten paperback se seriálovou obálku je boží!


Malý pražský erotikon
červenec 2018 (15.-22.)
Malý pražský erotikon 2014, P. Hartl

Kniha se mi moc líbila. Patrik Hartl umí psát velmi hezky a čtivě. Já osobně se těšila na knihu “plnou sexu” a myslím, že to kniha splnila :-D


Černooká
13. červenec 2018
Černooká 2018, A. Musilová

První polovina knihy mě uchvátila. Především personifikací a metaforami. Příběh knihomolky Viktorie mě bavil. Ovšem druhá polovina knihy plná deprese a stesku mě bavit přestala. I přesto jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Poprvé a bohužel i naposledy...


Ostrov Svobody
? - červen 2018
Ostrov Svobody 2017, T. Kristl

Hrozně moc lehká literatura. Nenáročná, strašně rychle přečtená. Žádný zázrak to teda nebyl, ale jako oddechovka na jeden večer - dobrý....


Loutkář
červen 2018 (19.-20.)
Loutkář 2018, D. Cole

Nemít tříměsíční miminko, tak knihu přečtu za den, takhle mi to trvalo tři dny. Právě jsem ji dočetla a uff teda. Byly chvíle, kdy jsem se smála, někdy i nahlas - části s pavoukem a skoro pořád detektivce Baxterové. Ježišmarja, já tu její osobnost miluju! Kolega Rouche nezklamal, byl to frajer!! Přibližně od strany 180 se mi chtělo v jednu chvíli zavřít knihu a jít zvracet...ale zvědavost opět vyhrála. Kniha byla ohromná, strhující, napínavá... do úplného konce jsem byla na nervy. Doufám, že bude další kniha! 5/5


Šťastná kniha
červen 2018 (06.-08.)
Šťastná kniha 2013, B. Šťastná

Tohle je prostě Bára. Často podobná většině žen, které po jejich knihách sáhnou. Sice je to její prvotina, ale já si ji nechala na konec... a opět nezklamala, opět pobavila a opět mě uklidnila, že nás “podivně šťastných” je víc. Jsem moc ráda, že mám v knihovně kompletní trojku tak skvělých a oddechových knih :)


V pasti lží
duben 2018 (07.-27.)
V pasti lží 2018, B. Paris

Tak ovšem toto nemělo chybu!! Po předchozí knize nepřišlo absolutně žádné zklamání. I přesto, že mi čtení díky narození miminka trvalo trošku déle, kniha mě bavila od začátku do konce a určitě ji pošlu dál se skvělým doporučením :)


Někdo cizí v domě
březen 2018 (02.-04.)
Někdo cizí v domě 2018, S. Lapena

Někdo cizí v domě mě bavila, ale jelikož čtu hodně knih tohoto žánru, maličko mi to připomínalo knihy, které mám už přečtené. To ovšem neznamená, že se mi kniha nelíbila. Příběh měl spád, skvělou zápletku a rozuzlení bylo překvapivé. U mě měla o trošku větší úspěch než autorčina předchozí kniha :)


Hana
únor 2018 (16.-17.)
Hana 2017, A. Mornštajnová

Předevčírem jsem se pustila do čtení a absolutně jsem netušila, co od knihy čekat. Okamžitě jsem se do Hany začetla a neuvěřitelně rychle jsem se blížila ke konci. Byla to má první kniha z válečného období a naprosto mě uchvátila. Mám pocit, že ji budu dlouho vstřebávat a nikdy na ni nezapomenu. Za mě rozhodně nominace na Knihu roku 2017!


Okamžiky štěstí
leden - únor 2018
Okamžiky štěstí 2016, P. Hartl

Na knihu jsem se moc těšila, ale bohužel musím dát jen tři hvězdy. Začala jsem číst Jáchyma a ten se mi moc líbil, Veronika mě ani po 60 stránkách nezaujala, nudila mě. Takže knihu odkládám na později a věřím, že po čase se mi bude líbit i Veronika :-)


Za zavřenými dveřmi
leden 2018 (04.-10.)
Za zavřenými dveřmi 2017, B. Paris

Začátek knihy byl poklidný, ale tak to u thrillerů bývá. Při čtení jsem byla nejistá a téměř do třetiny knihy jsem čekala, kdy Jack a Grace alespoň zčásti odhalí to, co se u nich za zavřenými dveřmi děje. A pak to přišlo. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Často jsem jen kroutila hlavou a říkala si "jak je možné, že má Jack vše takhle dokonale promyšlené". Zároveň jsem obdivovala Grace, s jakým nadhledem dokáže vše špatné zvládat. Mé pocity byly rozpolcené. Chvílemi jsem se dokázala smát, radovat a na druhou stranu se mi chtělo brečet. I přesto ve mě kniha zanechala pozitivní pocity a moc se mi líbila, proto dávám 5/5 :)


Hadrový panák
prosinec 2017 (25.-27.)
Hadrový panák 2017, D. Cole

Neuvěřitelně mě Hadrový panák chytl. Přečteno jedním dechem. Mě se kniha líbila od začátku do konce a určitě ji doporučím všem knihomolům v mém okolí :-)


Šťastní lidé mají snadný život
prosinec 2017 (19.-20.)
Šťastní lidé mají snadný život 2016, A. Martin-Lugand

Z prvního dílu jsem byla nadšená a z druhého jsem VELMI nadšená. Moc se mi knihy líbily. Četly se krásně, rychle, doslova jedním dechem. Jak je již zmíněno v komentáři o něco níže, autorka by mohla (měla) napsat další díl, jelikož mě děsně zajímá, jak postavy žijí dál. A co ta poslední věta v knize? Neznamenalo to, že je Diane těhotná? To si může každý jen domýšlet.... :-) Každopádně námět na pokračování by to byl moooc pěkný a zajímavý! Jednoznačně 5/5.


Šťastní lidé čtou a pijou kávu
prosinec 2017 (17.-18.)
Šťastní lidé čtou a pijou kávu 2016, A. Martin-Lugand

Tuto knihu mám v knihovně už dlouhou dobu a jsem moc ráda, že na mě počkala. Kniha totiž neuteče. Líbilo se mi každé slovo a věta už od začátku. Ještě mám před sebou další díl, tak jsem zvědavá, jaké bude pokračování :-) Rozhodně doporučuji. Byla to skvělá oddechovka od těch thrillerů, co pořád čtu...


Sněží, sněží...
prosinec 2017 (04.-17.)
Sněží, sněží... 2015, L. Myracle

Tuto knihu jsem si pořídila především kvůli nádherné obálce, která mě okamžitě zaujala a věděla jsem, že ji musím mít. Obsah mě zas tak moc neuchvátil. První povídka se mi moc líbila, druhou jsem nedočetla celou a třetí jsem už ani nezačala číst. Každopádně ji dám určitě ještě šanci, jen čekám na vánoční období, až bude venku zasněženo a bílo, teď venku sice bílo je, ale jen proto, že je mlha jak mlíko. Však Vánoce jsou za dveřmi (skoro), tak se na dočítání docela i těším :)) Věřím, že na knihu změním názor.


Příšerné příběhy vánoční
14. prosinec 2017
Příšerné příběhy vánoční 2015, C. Priestley

Kniha se mi četla moc dobře, rychle. Už na mě doma čekala rok, tak jsem ráda, že jsem se konečně rozhodla ji přečíst.


Šílené výčitky
prosinec 2017 (01.-04.)
Šílené výčitky 2017, L. Moriarty

Naprosto skvělý. Od Moriarty jsem ani nic jiného neočekávala. Bavilo mě postupné odkrývání toho, co se vlastně v ten "obyčejný den" stalo. A opět by mě zajímalo, jak postavy žijí třeba za rok, za dva... Dokonce bych uvítala, kdyby Moriarty napsala k nějaké knize pokračování :-)


Dobře mi tak
? - listopad 2017
Dobře mi tak 2014, R. Třeštíková

Třeštíkovou a její knihy mám moc ráda. Tato její prvotina na mě čekala v knihovně už déle, tak jsem se do ní pustila, ale bohužel jsem ji za půlkou musela odložit, jelikož kniha o rozvodu, nevěrách, alkoholu a depresích není zrovna to, co teď potřebuji. A to je velká škoda. Čekala jsem víc, snad se k ní v budoucnu vrátím a dočtu ji.


Tvé překrásné já
listopad 2017 (21.-28.)
Tvé překrásné já 2015, C. Palahniuk

Tato kniha je dost nechutná, ale na druhou stranu to mělo něco do sebe. Závěr se povedl, ale bohužel více jak 3 hvězdy dát nemůžu. Každopádně obálka, ta je TOP! :-D


Ubulená hromádka štěstí
? - listopad 2017
Ubulená hromádka štěstí 2017, S. Andersen

Sice je to záležitost na "pár minut", ale pobaví a potěší. V mnoha komiksech jsem viděla sebe samu, ale to byl autorčin záměr. Popřemýšlím o koupi prvního dílu :-)


Na co Alice zapomněla
listopad 2017 (03.-07.)
Na co Alice zapomněla 2015, L. Moriarty

Prostě Moriarty, má nejoblíbenější, která nikdy nezklame. Na co Alice zapomněla na mě čekala dlouhou dobu v knihovně, ale konečně jsem se do ní pustila a přečetla ji bleskovou rychlostí. Zaujalo mě téma celého příběhu, Alice byla dokonalá, ale po nehodě už tolik ne, bylo zajímavé sledovat vývoj jejího nadcházejícího žití. Její sestře Libby jsem z celého srdce fandila, aby s Benem uspěli. Sama jsem teď v onom stavu, tak jsem to s nimi velmi prožívala. Jsem opět moc nadšená, ale stále vedou Sedmilhářky :-) Už se těším na Šílené výčitky, které vychází v ČJ za pár dní. Doporučuji a dávám 5/5!


Prvok, Šampón, Tečka a Karel
říjen 2017 (19.-31.)
Prvok, Šampón, Tečka a Karel 2012, P. Hartl

Má první kniha od Patrika, který je skvělý. Nechápu, že až teď jsem se k němu dostala. Shlédla jsem videa z Show Jana Krause a po seznámení s Patrikovým věčným optimismem a originálním smíchem jsem věděla, že knihu musím mít. Měla jsem ji jako úvodní, rozhodla jsem se, že ji přečtu a pak uvidím, zda pořídím ostatní dvě. A jak to dopadlo? Rozhodně pořídím!! Přeji si je k Vánocům. Prvok, Šampón, Tečka a Karel byla kniha příjemně čtecí, vtipná, dojemná a moc mě bavila. Proto všem, kteří ještě nečetli vřele doporučuji!


Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)
září 2017 (20.-23.)
Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář) 2017, J. K. Rowling

Čtení scénářů mě baví. Celou dobu jsem měla před očima film, který jsem viděla jen jednou, když ho vysílali v kině. A teď? Musím si ho jít pustit! :))


Alenčina čítanka
21. září 2017
Alenčina čítanka 2005, E. Petiška

V dětství to byla má úplně první přečtená kniha. Zdědila jsem ji po mamce a jsem ráda, že ji mohu mít v knihovně, kde čeká na mé děti :-)


Ta přede mnou
září 2017 (16.-18.)
Ta přede mnou 2017, J. Delaney (pseudonym)

Na knihu jsem se těšila, takže jsem hned po výplatě utíkala do knihkupectví, kde na mě čekal poslední kousek. Okamžitě jsem se pustila do čtení, snažila jsem se ji šetřit, abych ji nezhltla hned. Natáhla jsem to jen na 3 dny. Hrozně moc mě příběh "studeného" domu chytl. V průběhu čtení jsem měla dost velké podezření na právě dotyčného vraha, ale přesto jsem doufala v opak. Kniha se mi líbila, ale čekala jsem trošku víc. Možná je to tím, že jsem si ji moc nevychutnala. Proto 4/5. Má čestné místo u mě v knihovně, takže se k ní jednou určitě vrátím a třeba to bude už 5/5.


Ztracený slib
září 2017 (04.-15.)
Ztracený slib 2017, K. Morton

Přítel mi často kupuje knihy, někdy i neznámé, ze kterých mám obavy a nevím co od nich čekat... ale teda! Ztracený slib byla po dlouhé době kniha, kterou jsem musela dost vstřebávat. Začátek byl trošku táhlý, ale po okamžitém začtení jsem ji nemohla odložit. Závěr jsem vůbec nečekala, moc mě překvapil. Všem knihomolům - doporučuji!


Psí cesta
srpen 2017 (08.-19.)
Psí cesta 2013, W. B. Cameron

Psí cestu jsem přečetla jedním dechem stejně jako Psí poslání. Moc se mi kniha líbila a určitě se k ní ještě někdy vrátím :-)


Dobrá tak akorát
červenec - srpen 2017
Dobrá tak akorát 2017, B. Šťastná

Po přečtení knihy od Barbory Šťastné Jak jsem sebrala odvahu jsem věděla, že to nebude kniha poslední. Jako druhou přečtenou se stala právě tato kniha a byla jsem moc nadšená. Babora opět nezklamala, její knihy mají spád, nenudí, potěší a dokonce i pobaví. Některé pasáže jsem si musela i vypisovat zvlášť na papír nebo jsem je používala k popsání mých momentálních myšlenek, autorka mi mluvila z duše. Ještě se chystám na Šťastnou knihu, která je sice nejstarší, ale bohužel jsem se k ní ještě nedostala... ale to nevadí, i tak jsem prostě Dobrá tak akorát!


Rekviem za Pluto
červenec 2017 (26.-28.)
Rekviem za Pluto 2017, A. Chromý

Kniha mě jakžtakž bavila, četla jsem i horší. Bohužel obálka budí mnohem lepší dojem než samotný obsah. Kdyby měla více stran, tak bych ji nejspíš odložila. Vztah, který trvá 5 let a nikam se neposunul, nemá cenu, takže problém Alice a Davida naprosto chápu. Jsem zvědavá, zda autor napíše i další knihy :-)


Osm
červenec 2017 (01.-13.)
Osm 2017, R. Třeštíková

Kniha se četla dobře, měla spád, podle mě má dobře popsané postavy. Bavilo mě čekat na to, kdo použil zbraň. Po Bábovkách mě určitě nezklamala. Jsem ráda, že ji můžu mít ve své knihovničce společně s ostatními knihami Třeštíkové.


Manželé odvedle
červen 2017 (23.-29.)
Manželé odvedle 2017, S. Lapena

Kniha, která se zprvu zdála předvídatelnou, ale pak se začaly dít věci! Když jsem si myslela, že vím, jak vše bude, najednou přišlo takový to BUM a vše bylo jinak!! Neuvěřitelně rychle jsem ji s nadšením zhltla. Byla skvělá!


Poslední výročí
květen - červen 2017
Poslední výročí 2017, L. Moriarty

Moriarty zbožňuju, načtené mám všechny a stejně jako u ostatních knih mi u Posledního výročí chvilku trvalo, než jsem se začetla. Jakmile se tak stalo, šlo to samo, rychle. Kniha byla opět skvělá! Skvělé postavy, vztahy. A nakonec vše dobře dopadlo, ale stejně bych Sophie dala dohromady s Callumem :-) hh


Dokonalý cizinec
březen - duben 2017
Dokonalý cizinec 2016, R. Knight

Mě kniha bavila, styl psaní vyhovoval. Krátké věty se čtou dobře. Bohužel mi také trvalo, než jsem se začetla. Po čtvrtině knihy se tak stalo a pak to šlo samo. Bavila mě! Bylo to dost dobrý. Určitě tuto knihu doporučím dál :-)


Batman: Ticho: Kniha druhá
? - duben 2017
Batman: Ticho: Kniha druhá 2017, J. Lee


Batman: Ticho: Kniha první
? - duben 2017
Batman: Ticho: Kniha první 2017, J. Lee


Psí poslání
březen 2017 (16.-20.)
Psí poslání 2017, W. B. Cameron

Nemohla jsem se knihy dočkat a řeknu Vám, že je to nejkrásnější, nejvtipnější a zároveň i nedojemnější kniha, jakou jsem kdy četla. Nebrečela jsem, jako všichni, ale na měkko jsem byla. Při čtení mi ležela na klíně naše fenečka, které si teď vážím o to víc a beru ji jinak, než před čtením knihy. Teď jen počkat na film, až bude v kvalitní verzi a to budu teprve bulet.


1 2 3 4 5 6 >