Adelen Adelen komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Dřív čtená z donucení, dnes se k ní ráda vracím. Napínavé příběhy, které ožívají ve verších a dokážou čtenáře pohltit. Klasika, která nikdy nevyjde z módy.

06.03.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Krásná, oddechová knížka.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Perfektně napsaná kniha se silným příběhem.

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Peníze na vydání této knihy mohly a měly být investovány do něčeho smysluplného.

06.03.2020 odpad!

Knihy od Karla Čapka nikdy nezklamou. Geniálně napsané, moc milé.

Gejša Gejša Arthur Golden

K této knížce se mi vážou vzpomínky na jedno z nejkrásnějším období v mém životě, proto ji nikdy nevyřadím z knihovny. Knihu jsem přečetla jedním dechem, dokázala jsem se vcítit do hlavní hrdinky a atmosféra mě naprosto pohltila. Kromě toho, že se velmi dobře čte, přináší spoustu zajímavostí z dané doby.

05.03.2020 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Hezký romantický příběh zasazen do kouzelného Japonska. Kniha mě bavila, byly mi sympatické tři generace japonských žen i hlavní hrdinka. Hned bych se do Japonska jela podívat.

08.06.2021 4 z 5

Kde rostou divoké třešně Kde rostou divoké třešně Laura Madeleine

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Zpočátku jsem měla obavu, že mi nesednou dvě časové linie, ale naopak - kniha se četla dobře a rychle, střídání časů jen přidalo na tempu. Silný příběh, zajímavé postavy, nádech války, kontrast smrti a života, trocha tajemství a hlavně láska a naděje. Kniha mě opravdu pohltila, závěr byl pro mě nečekaný a dojemný. Rozhodně doporučuji.

15.04.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Perfektně napsaná kniha, kterou by si měl přečíst každý.

05.03.2020 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Nádherný, silný příběh. Krásně se četla.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha mě nezklamala, čekala jsem, že se pobavím a zasměju a toho jsem se dočkala. Sedl mi autorův styl psaní i humor. Fajn oddechovka.

10.08.2020 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Zábavná oddechovka, která se dá přečíst za jedno odpoledne. Za mě super, nezklamala.

20.07.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi líbila, byla čtivá a poutavá.

10.01.2020 4 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Kniha se čte dobře, na to jak je tlustá, tak i velmi rychle. Taková oddechovka, která i pobaví.

06.03.2020 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Vtipná, svižná oddychovka. Místy až šílený děj, ale musím říct, že jsem se pobavila a nepřemýšlela jsem nad tím, jak moc je to nereálné nebo přehnané. Hlavní postavy mi byly sympatické, autorka dokázala mistrovsky popsat atmosféru, emoce.. pěkné čtení.

20.05.2021 4 z 5

Jen trochu lásky Jen trochu lásky Katarína Gillerová

Kniha pro mě s nečekaným koncem a rozuzlením. Občas jsem byla zmatená z velkého počtu postav a jejich podobných jmen, ale nakonec se ukázalo, že všechny postavy byly v příběhu důležité. Nevadilo mi ani prolínání současnosti s minulostí. Děj byl perfektně propracovaný, super oddychovka.

09.03.2021 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Přiznám se, že jsem u čtení této knihy trošku prokrastinovala. Osobně byly pro mě daleko lepší přednášky Petra Ludwiga na toto téma, kterých jsem se zúčastnila. Pan Ludwig dokáže neuvěřitelně zaujmout a jeho názory jsou podložené výzkumy. Spoustu principů z knihy využívám denně v praxi a ulehčují mi studijní i pracovní život. Rozhodně stojí za přečtení a k zamyšlení.

06.03.2020 4 z 5

Nana Nana Émile Zola

Zpočátku jsem s knihou trošku bojovala, nicméně nakonec mě pohltila a moc bavila. Je to jedna z mála knih, které jsem četla dvakrát a pořád ve mě zanechává takový zvláštní pocit.

06.03.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Jak jednou začnete číst, tak se neodtrhnete. Mám ráda detektivky od Jo Nesbo.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásná kniha plná emocí.