adela2316 adela2316 komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tato kniha mě dostala, je první, aspoň myslím, u které jsem plakala. Příběh je krásný, postavy jsou sympaticke, zpočátku byla Vianne taková prudička, ale postupem času se mi víc a víc líbila. Pasáž, kdy musel odjet Ari, uff, to byl počátek mého slzaveho údolí, který do konce knihy neustal.
Občas jsem si predstavovala sebe v situacích týkajících se zejména Vianne a dětí, ale to asi nejde. Už jen ta představa, že by moje děti hladovely, nebo jim hrozilo to, že je odvedou pryč, to bylo opravdu sebetryzneni, a nechápu, jak to ty matky mohly zvládnout a přežít, když třeba o to dítě přišly! Jak se asi mohly cítit matky (Rachel), které samy musely do transportu a dítě nechaly kamarádce? Jaký strach musely pociťovat?
Obdivovala jsem Isabel, ze zvládla pri výslechu
neprozradit svou identitu a svoje spolupracovniky.
Myslím, že prostě lidstvo nesmí zapomenout na tyto hrůzy, které se staly, a doufám, že se nikdy nebudou opakovat .
Velice se mi líbila postava otce obou žen, její posun v příběhu.
Konec knihy mě opravdu překvapil, a to setkání po letech- další slzavy vodopád....

07.01.2022 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

(SPOILER) Kniha byla chvílemi dost napínavá, ale musím říct, že až tak nadšená z ní nejsem, dokonce 10 posledních stran jsem pročítala ne úplně důkladně. Nicméně mě dost překvapil ten dejovy zvrat, jakože všechno dobrý, jedem na výlet, a pak tolik (zbytečné ?) Smrti.

30.11.2021 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje druhá kniha od paní Klevisové, a opět jsem nadšená. Četla jsem ji sice o trochu déle, ale bylo to způsobené mnou a mým brzkym usinanim při čtení:-D
Kniha se čte skoro sama, příběh je zajímavý a postavy kupodivu všechny víceméně sympatické! To mě zaujalo i po první knize, co jsem četla, a to byla kniha Zmizela v mlze. Takze se velice těším na další příběhy.

31.10.2021 5 z 5

3x Hercule Poirot 5 3x Hercule Poirot 5 Agatha Christie

Opět skvost! Všechny tři příběhy znám zfilmovane, musím říct- škoda, protože tím pádem mě nečeká žádné překvapení:-D i když je pravda, že vždy cekam, jestli kniha bude odpovídat tomu, co znám z TV, takže jsem svým způsobem napnutá.
Knihy od A. Christie jsou pro mě tak pohodovým čtením, že to beru jako oddychovku mezi ostatními knihami.
Co mě hodně baví a vždy potěší je to, když je v příběhu zmíněná postava z jiné knihy, jako např. Tento hotel mi doporučil pan Van Alden ( postava z Tajemství Modrého expresu, ale říká to postava v Mezopotamii), to mě fakt baví, jak se to prolíná a ještě když vím, odkud ta postava konkrétně je :-)

07.10.2021 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Tuto knihu jsem četla hned jako další po docteni Osmnáct pod nulou, protože jsem byla napnutá kvůli Molanderovi, no a taky protože jsem to měla čerstvě v paměti.
Četla jsem občas s přestávkami, takže snad mi nic zásadního neuniklo. Asi bych si měla přečíst další, tedy poslední díl, ale nějak potřebuji oddych od těch kruťáren. Ale tuším, že to bude stát za to.
Fandila jsem Liljové, aby to zvládla s Hampusem a s nackama a tleskám, jak se s tím vypořádala.
Konečně se vyřešila Fabianova rodina!!!! A doufám, že už to zůstane v harmonii. Jinak bych musela začít přeskakovat kapitoly :-D Jinak samozřejmě všichni členové opět na liskanec:-)
Epizody s Assarem hlavně ke konci jsem hodně rozdychavala , uff, opět tleskám Liljove.
Tuším, že zmetek Kim dostane pěkně na frak.
Doufám, že v posledním díle se vše vyřeší, včetně vražd z této knihy.

20.09.2021 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

(SPOILER) Kniha je napínavá a bavilo mě, že některé kapitoly končily takovým tím mrazivým zjištěním. Co me ovšem šokovalo nejvíce, byl epilog. Mela jsem trochu podezření, že smrt Fabianova kolegy nebude úplně sebevražda, ale toto? Fiha.
Opět Dunja, která ví nejlíp, jak se chovat a jak řešit situace, ale vždycky dělá pravý opak. Nechápu, proč s tím Kimem něco sakra neudělá? :-D
Co se týče Fabiana, klidne bych se bez jeho šílené rodiny obešla, jeho protivna žena prostě na týden zmizí, decka nechá doma, vůbec ji to netankuje, Theodor, to snad ani nemusím komentovat. Tak špatné vztahy v rodině snad v reálu ani neexistují.
Občas mi vyšetřování přišlo pritazene za vlasy, rikala jsem si, že snad to ve skutečnosti funguje jinak, lépe, a ne, aby se ve veznici jako vyměnili??? A vůbec, jak jim to všechno prochazelo.. Kniha je celkově taková ,,predimenzovana,, , ale to předchozí díly, co si tak vybavuji, byly taky. Ale asi by bylo fajn si je přečíst skoro po sobě.
Ale jinak se velice těším na další díl, protože jsem opravdu napnutá, jak to bude pokračovat.

11.08.2021 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první kniha od autorky. Slyšela jsem jeden názor, že tato kniha je nejslabší ze série, ale me se líbila, takže se těším velice na ostatní.
Moc se mi líbily popisy prostředí, dokazala jsem si tu krajinu snadno představit. Chvílemi na me kniha působila až strasidelne, nebo přinejmenším aspoň tisnive.
Ačkoli jsem neměla úplně jasno, kdo by mohl být pachatel, nakonec můj tip vyšel :-) musím uznat, že zápletka byla opravdu zajímavá a nečekaná.

08.07.2021 4 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Ještě tak v půlce knihy jsem si říkala, že moje hodnocení nebude až tak vysoké, protože mi trvalo dlouho se knihou prokousat, měla jsem zmatek v postavách, musela jsem se i vracet. Dokonce jsem i pochybovala, ackoli jsem realitu znala, jestli v tomto příběhu agent A54 je skutečně Paul Thummel, nějak mi to neštymovalo:-)
Ale! Nakonec jsem opravdu mile překvapená a hodnocení dávám nejvyšší!
Události, které jsou v knize zminovany, jsou opravdu depresivní a i to tak na mě působilo. Fandila jsem Kubcovi a Barbare, i když je mi jasné, že by ve skutečnosti jejich příběh zřejmě dobře nedopadl.
Libilo se mi, že se v knize střídaji pasáže
,,obyčejných,, lidi a lidí, kteří přímo rozhodovali o světových dějinách, a pritom to byli taky jenom lidi. Je to jak nakouknout jim do hlavy, být přímo u toho.
Kdysi dávno jsem četla od autora Dva proti Říši, která se mi moc líbila, a tak jsem nezavahala, když jsem objevila tuto knihu, si ji hnedle pořídit.

10.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Nechci říkat, že je kniha úplně špatná. Téma a historická doba je velice zajímavá a právě na to jsem se těšila. Jenže už od počátku mě prostě šíleně vytacela postava samotné Eugenie. Ona je celou dobu ta ,,chudinka,, ,která se musela vdát a mít děti, ona neměla svobodnou vůli, byla utlacovana, takže nakonec se jako osvobodila až tím, že její muž umřel při náletu? Takže jupí? Přišlo mi, že snad ani neměla moc ráda svoje vlastní děti. Po osvobození si zacne s vojákem, láska jako trám, a za měsíc si vezme uplne někoho jiného? A její teticka Vilma, která mi zpočátku byla sympatická, ji ale ve všem rozumí a podporuje.
Celkově se mi kniha moc dobře nečetla, asi se mi úplně nelíbí styl autorky. Řekla bych, ze mi to přišlo dost náročné čtení svým způsobem a musela jsem se hodně soustředit při popisování pocitů hlavní postavy, jejího okolí a tak obecně. Mam v knihovně ještě Podbrdske ženy, ale jsem momentálně trochu na vazkach, zda se do ni pouštět.
PS: možná jsem si mohla dělat čárky, kdykoli se v knize objevila skutečnost, že káva je hořká, a že Eugenii buší srdce v hrudníku. Asi by to bylo zajímavé číslo.

14.05.2021 3 z 5

3x Hercule Poirot 4 3x Hercule Poirot 4 Agatha Christie

Musím říct, že příběhy Agathy Christie jsou pro mě odpočinková literatura. To se čte úplně samo, a ačkoli jsou to detektivky a skoro vždy se jedná o vraždu, tak mě ty příběhy naplňují svým způsobem pozitivem, radostí. Zřejmě i kvůli tomu, ze me fascinuje doba, ve které se dej odehrává.
Všechny příběhy jsem už znala z TV, nicméně v knize člověk nalezne spoustu nového, co ve filmu nebylo nebo je to tam uvedeno poněkud odlisneji.
Asi nejvíce mě bavil dil Zlo pod sluncem, kde je dle mého názoru nejlepší zápletka.

22.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Moc ráda jsem se s velkou zvědavostí vrátila do života Barky, Julky , Ženky a dalších postav a byla jsem nesmírně napnutá, jak se to s nimi bude odvíjet v období druhé světové války. Některé události byly opravdu velice smutné, jako třeba tragédie v rodině Fanky. A taktéž život Ženky byl k politováníhodný.
Přibližně v půlce jsem měla trochu čtecí krizi, ne, ze by mě kniha nebavila, ale ma 600 stran, a trochu se to táhne i kvůli hustému textu :-)
Ovšem jinak si kniha právem zaslouží veškeré ovace, které se na ni pějí. Je úžasná!
Ps: hrozne se mi líbí slovo hlupaňa:-D

16.04.2021 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Kniha se mi líbila, byla ctiva. Pasáže o pachateli me trochu nudily (popisy jeho soustředění, minulost...), ale jinak celkově dojem dobry.
Možný SPOILER: zajimavy byl ten posun, kdy z absolutní beznaděje za autem příběh dopadl tak, jak dopadl :-)

26.02.2021 4 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Vždy, když vidím na začátku kapitoly nejake datum, protože se skáče z minulosti do současnosti, tak se křižuju, protože si nejsem schopna to datum zapamatovat a zorientovat se :-D ale zde to šlo celkem snadno. Kniha je čtivá. A taky jsem z ní chvílemi mela husí kůži, zvláště v kapitolách o Jamesovi.
Co se týče hlavní hrdinky, dost jsem nechápala, proc s Jamesem je, když je to takový ničema (ještě slusne řečeno). Nechávat se takto tryznit a ponizovat a nevidět, ze to není normální, tomu nerozumím a trochu mě to štvalo. Rikala jsem si, jak je hloupá. Ale na druhou stranu, asi člověk nemůže soudit, když v té situaci není, asi to vždy není jednoduché.
Každopádně plny počet nedávám, ale číst se dá:-)

07.02.2021 4 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

I když jsem nejdříve znala filmový příběh a tudíž věděla, kdo je pachatel, i tak pro mě je kniha pecková a mela jsem na konci i takový divný pocit, když byla Gwenda sama v domě. Brr :-)

30.01.2021 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Takže kde začít...ackoli to často nedělám ( výjimečně ano), koukla jsem se asi dvakrát trochu dozadu. Poprvé, když jsem si potrebovala ověřit svůj tip na jednu osobu, který byl nakonec správný, a podruhé, když už jsem to zvědavostí nemohla vydržet a koukla se úplně nakonec. Takže jsem docetla knihu s tím, že už mě nic nepřekvapí. Jenže! Nevěděla jsem, ze je tam ještě epilog:-D
Fandila jsem Darby celou dobu a věřila, ze to všechno zvládne.
Kniha je ctiva, napínavá a překvapivá. A už se nebudu nikdy dívat na konec před doctenim;-)

20.01.2021 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Knihu jsem mela prectenou celkem rychle, je to takové nenáročné čtení na odreagování. Nedávám ovšem plný počet hvezd, zas tak nadšená jsem nebyla:-) Občas mě tam některé fráze rozčilovaly, sem tam mě něco hodně pobavilo.

07.01.2021 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Musím říct, že to byla jízda, pri které mi bylo až fyzicky špatně. Fandila jsem Grace a doufala, že to dopadne presne tak nějak, jak to dopadlo. Líbila se mi i postava Millie, jak to vše dobre chápala a jak tomu velikou měrou přispěla. Nemůžu se víc rozepsat, protože bych prozrazovala, ale hodně jsem premyslela, jestli by to opravdu někomu prošlo tak jak Jackovi.
Určitě budu doporučovat dal.

02.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tuto knihu jsem četla skoro 4 měsíce a to z toho důvodu, ze jsem trictvrtinu přečetla před porodem a poslední část s názvem Barka jsem četla, až mi to dítě dovolilo :-) i přes to, že jsem to měla takové roztahane, jsem byla pořád v obraze a knihu si užila. Je to opravdu moc pěkné čtení, i když mnohdy ty osudy nebyly veselé.
Bylo mi velice líto, jaké útrapy zažíval Ludwik jako dítě. Naštěstí to dobře dopadlo.
Moc jsem fandila Jurkovi a Julce, to byly me oblíbené postavy.
Dále se mi moc líbila paní Zebrokova- žena s dobrým srdcem.
Kniha si právem zasluhuje všechna pozitivní hodnocení, která dostává, já ji budu určitě doporučovat dále a moc se těším na další díl.

19.12.2020 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Jeden z nejlepších příběhů od A. Christie. Film jsem viděla asi tisíckrát (obě verze) :-) , knihu jsem teď četla myslím podruhé. Líbí se mi, jak dopadl vztah mezi Rozalii a Timem- to je ve filmu jinak. Za mě proste top :-)

12.12.2020 5 z 5

Mateřství jako z reklamy (na Lexaurin) Mateřství jako z reklamy (na Lexaurin) Petra Hřebíková

Precteno asi během tří poobedovych chvil, kdy se jedno dítě ještě neprobudilo a druhé šlo spát :-)
Mám teď trochu cteci krizi z nedostatku času a toto jsem přesně potřebovala, abych se nakopla znovu intenzivně číst. Nedávám plne hodnocení, ale kniha pobaví, hezky se čte, je nenáročná.

27.11.2020 4 z 5