adela2316 adela2316 komentáře u knih

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Knihu jsem četla na doporučení dvou příbuzných, které ji vychvalily do nebes. Příběh byl opravdu smutný, knihy s tématem únosu nebo vražd dětí nesu velmi špatně (zde se navíc jedná o chlapce- pro mě o to horsi) a snažím se jim vyhnout. Skutečně hrozná představa, co museli chlapecci zažívat a cítit.
Nicméně dějová linka týkající se samotné Laury mě moc nebavila a bylo ji v knize dáváno na můj vkus až příliš mnoho prostoru. Než jsme se dozvěděli, co ma Laura za problém, uplynulo mnoho a mnoho myšlenek, pocitů a emocí. Proto 4 hvězdy.

03.02.2023 4 z 5

Praštěný trpaslík Praštěný trpaslík Lucie Hlavinková

Kniha se me i synovi líbila. Příběh byl pěkný, vtipný a asi už navždy mi utkví v paměti slovo bucheta...:-D

31.01.2023 5 z 5

Co mě čeká ve školce: O tom, že ve školce je to bezva! Co mě čeká ve školce: O tom, že ve školce je to bezva! Jiří Šandera

Cetla jsem synovi před nastoupenim do školky a musím říct, že hltal každé slovo. Takze určitě knihu přečtu ještě dceři, až přijde její čas na školku.
Určitě doporučuji všem dětem, je tam popsáno vše, co by děti o školce měly vědět a na co se připravit;-)

Velké čištění zubů v ZOO Velké čištění zubů v ZOO Sophie Schoenwald

Velmi pekne ilustrace, četli jsme v době, kdy se syn učil navyku čištění zubů;-)

Vynálezce Alva Vynálezce Alva Klára Smolíková

Kniha se mi líbila, určitě plánuji s dětmi číst další díly.

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Knihy od paní Mornštajnové mě baví a je jedno, jestli je to psáno pro dospelaky nebo pro prcky;-) a opět skvělé ilustrace p. Miklinove.

31.01.2023 5 z 5

Lokomotiva Tomáš - Televizní příběhy Lokomotiva Tomáš - Televizní příběhy kolektiv autorů

Pěkné příběhy o Mašince Tomášovi a jeho přátelích. Pohadky jsou i poučné a hezky ilustrované.

31.01.2023 5 z 5

Dobrou noc, sladké sny Dobrou noc, sladké sny kolektiv autorů

Klasické večerníčky. Člověk trochu zavzpomina na své dětství.

31.01.2023 5 z 5

Medvídek Pú - Pohádky před usnutím Medvídek Pú - Pohádky před usnutím kolektiv autorů

Klasické příběhy, krásné ilustrace. Určitě dobrá pro volba pro menší děti.

31.01.2023 5 z 5

Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! kolektiv autorů

Pro milovníky patroly ideální čtení;-) příběhy jsou pěkné.

31.01.2023 5 z 5

Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce 2 Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce 2 kolektiv autorů

Když se synovi začala líbit Tlapkova patrola, knihu jsem pořídila a byl z ní nadšený. Určitě děti ocení ilustrace a jednoduché veselé příběhy.

31.01.2023 5 z 5

Zpožděné pohádky ze šumavských lokálek Zpožděné pohádky ze šumavských lokálek Roman Kozák

Ač pohadky z mé milované Šumavy, tak nedavam plné hodnocení. Myslím, že je to spíše pro větší děti, četla jsem synovi (4 roky) a myslím, že to pro něj bylo ještě příliš složité.

31.01.2023 4 z 5

Dinosauří pohádky Dinosauří pohádky Markéta Veselá

Syn (4roky) ma ted období dinosaurů, takže jsem sháněla pohadky na toto téma. Hned jak jsem uviděla tuto knihu, jsem ji musela pořídit.
Kniha je moc pěkná, autorka popisuje běžné dětské příběhy situované do dino světa. Příběhy jsou velmi poučné. A krásné ilustrace.

Pohádky o nezbedných mašinkách Pohádky o nezbedných mašinkách Radek Adamec

Krásné příběhy, krásné ilustrace. Určitě doporučuji.

Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Petr Čepek

Musím říct, že tato kniha je u nás topovka. Četli jsme už asi 3x. Synovi se líbí moc jak příběhy, tak ilustrace- nejvíce šroťák:-)

Policejní pohádky Policejní pohádky Zuzana Pospíšilová

Pěkná knížka ideální svou délkou každého příběhu pro čtení před spaním. Příběhy celkem jednoduché a hezké.

Pohádky z parkoviště Pohádky z parkoviště Zuzana Pospíšilová

Moc pěkná kniha pro děti a kluky zejména. Synovi se kniha moc líbila, četli jsme ji zatím dvakrát. Určitě doporučuji.

Hasičské pohádky Hasičské pohádky Zuzana Pospíšilová

Kniha se mi líbila, příběhy jsou jednoduché, hezké. Ideální délka pohadky na čtení na dobrou noc.

Pohádky pro zlobivé bagry Pohádky pro zlobivé bagry Petr Stančík

Zajímavá kniha. Místy opravdu vtipná- pohádka o nenazranem bagrovi. Ale spíše jsem byla ráda, že už máme dočteno, ač mám celkem ráda knihy od autora- Pravomil (ten se mi líbil hodne), Mlýn na mumie (už méně). Ale ilustrace moc hezké.

30.01.2023 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Co říci na tuto knihu, noo, musím se přiznat, že konec me dostal. Az takové jsem to nečekala, protože přibližně od půlky knihy jsem se trochu nudila. Ale poté, co si prohlíželi fotku na mobilu, jsem byla opravdu v šoku. To jsem dlouho rozdychavala. Opravdu velice zajímavý příběh...

26.01.2023 5 z 5