Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína

Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446538/bmid_at-ziji-auta-8be-446538.jpg 5 29 17

Vítejte v úžasném světě obývaném nejrůznějšími šikovnými vozidly, jako jsou sanitky, minitraktor, buldozer, cisterna, popelářský či policejní vůz, závoďák a spousta jejich kamarádů. Ale pozor! Můžete se také setkat s nebezpečným Šroťákem, naštvaným kombajnem či jezerní obludou Lochnerezkou. Duchové prastarých parních automobilů s oblibou vstupují do snů, semafory rostou jako slunečnice a za zmrzlinu se platí oktany. Průhledným podmořským tunelem navštívíte Bloudín, hlavní město ostrovního království Velká Baterie, kde se schyluje ke korunovaci nového panovníka. A poznáte sympatickou buginu Ginu, učitelku místní autoškolky, která si ví se vším rady. Na konci každé pohádky nečeká zvonec, ale otázka, nad níž se malí čtenáři mohou na chviličku zamyslet. Určeno pro děti 4+... celý text

Humor , Pohádky , Pro nejmenší

Vydáno: , Triton

iceVS
09.08.2023 5 z 5

Brzdín je fajn místo, baví mě to tam. Chvílemi se mi smíchy orosily světlomety. Ještěže tlumiče tlumily (spřežky spřežily) a chladič chladil.

Někdy si člověk v hlavě vytvoří zkratky. Já tuším, že do Brzdína nejspíš tunelem Blanka :-)

mončičák42
09.04.2023 5 z 5

Dnes jsem dočetla svému 6-letému synkovi tuto úžasnou knihu, nejlepší jakou jsme doposud spolu četli. Vtipná, veselá, inteligentní, psaná hezkou češtinou, kdy si autor hraje se slovy a nejednou vás rozesměje. Doslov pro rodiče je poučný a já si tedy hodlám doplnit mezery ve vzdělání. Syn chce zítra začít číst znovu od začátku, ale já mám lepší nápad, koupit další autorovu knížku a opět zavítat do Brzdína. Už teď se na setkání těším.

Lusik88
24.03.2023 5 z 5

Přidávám komentář mého pětiletého syna: Ta knížka je tak krásná, že hezčí jsme ještě nečetli!!! Tu nikdy nikomu nedáme a necháme si ji navždy :)

adela2316
30.01.2023 5 z 5

Musím říct, že tato kniha je u nás topovka. Četli jsme už asi 3x. Synovi se líbí moc jak příběhy, tak ilustrace- nejvíce šroťák:-)

PetraN17
09.12.2022 5 z 5

Opravdu krásné :))
Doporučuji

Jane007
10.06.2022 5 z 5

Po dlouhé době krásná knížka o autech. Čtení pohádek jsme si opravdu užili. Oceňuji originální názvy a hraní si se slovy, aby byly tématické (podvozkový řád,...). Synové byli velmi nadšení z krásných ilustrací a podezřívám manžela (nadšený fanoušek automobilismu), že nenápadně poslouchal za rohem. Doporučuji

Aknel26
30.03.2022 5 z 5

Moc hezká knížka o autech pro menší děti. Líbilo se mi, že autor nejen dal vozidlům lidské vlastnosti, ale pohrál si i s jazykem, takže autíčkům koluje v palivovém ústrojí toulavý benzín, jde jim práce pěkně od kola, popíjejí teplý motorový olej a v létě se ochladí destilovanou vodou. Chválím především království Velká Baterie a jeho podobu s jednou skutečnou monarchií - a nejlepší byla příšera Lochnereska!

JAnD
02.01.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha inspirovaná Nebeskými pastvinami (https://www.databazeknih.cz/knihy/nebeske-pastviny-17028 ), kterou ocenil nejen čtyřletý syn.

První příběhy jsou vlastně převyprávěné filmy Auta 1 a 3, a další povídky jsou vesměs z Nebeských pastvin, upravené do autosvěta a s veselejším koncem.

ElikaS
04.08.2021 5 z 5

Tohle byla první knížka o autíčkách, kterou jsem si opravdu užila. Byla moc hezky napsaná, příběhy byly zajímavé a syna moc bavily, Frantu si vyloženě zamiloval. Tohle je knížka, kterou pro kluky vyloženě doporučuji a myslím, že by se mohla líbit i holčičkám. Třešničkou na dortu se opravdu povedené ilustrace.

JančaČáslav
16.02.2021 5 z 5

Nádherná dětská knížka. Vtipně a zároveň poutavě napsaná pro malé čtenáře. Líbila se dceři, ale i mamince. Nejednou jsem měla úsměv na tváři.

harena
18.01.2021 5 z 5

Dojemné a milé příběhy z Brzdína patří k těm nejhezčím knížkám pro děti, které jsem zatím četla. Doporučeno dětem od čtyř let, ale četla jsem to i naší tříleté holčičce, které se to moc líbilo a ještě jsme si o autíčkách a jejich příbězích pěkně popovídali. A jako třešnička na dortu jsou překrásné ilustrace Aleny Schulz. Věřím, že si užijí i dospělí.

Herda
04.01.2021 4 z 5

Příběh se mi líbil. Jen jsem občas nechápal některé věty. Knihu jsem četl večer před spaním, ale jen někdy. Četl jsem ji dlouho.

Katyna
19.10.2020 5 z 5

Naběhla jsem si. Teď musím vnukovi kreslit autíčka ... autíčka ve školce, bagříky v lese, divoké semafory a trochu se bojím, že mě před Vánoci čeká výzva v podobě ušití plyšáka Žabáčka. Skvělá dětská knížka s nádhernými ilustracemi a přestože je o autech, tak není jen pro kluky. Otevřené dveře do jiného světa. Líbila se mi inspirace Nebeskými pastvinami, které jsem si znovu a ráda přečetla. V záplavě nahlouplých dětských knížek, které knižní trh nabízí je tahle knížka bezva tip na vánoční dárek. Ale v knihkupectví nezkoušejte platit oktany. :)

Danago
23.07.2020 5 z 5

Nikdy jsem nečetla, tak skvělou knížku o autíčkách nebo snad o autech?
V každém případě je skvělá pro kluky , ale i pro holčičky.
Já nejsem už rodič malých dětí a zatím ani babička, ale knížka mě uchvátila. Tolik skvělých příběhů a ty úžasné originální výrazy a nápady ze světa aut.
Tuto knížku budou určitě svým dětem nebo vnoučátkům moc rádi číst tatínkové a dědečkové, kteří by se čtení jinak rádi vyhnuli, tím jsem si naprosto jistá.
To si prostě musíte přečíst!

Danouschka
18.07.2020 5 z 5

Tahle knížka mě naprosto nadchla !

Lusik88
28.06.2020 5 z 5

Skvělý námět na večerníček! Syn ocenil originální nápady, například autíčka navštěvující autoškolku, že autíčka dostanou ráno sklenici voňavého oleje, místo stromů rostou semafory, bagr Bugr, obludu Lochnerezku a mnoho dalších. Příběhy jsou milé a ilustrace zábavné. Úplně si je představuji animované.

PetrCepek
27.06.2020 5 z 5

Toto je moje srdeční záležitost. Milovaná kniha z mládí - hořkosladké Nebeské pastviny Johna Steinbecka - v podobě optimistických pohádek pro předškoláky (a nejen pro ně). K tomu dokonalé ilustrace z dílny fantastické kumštýřky Aleny Schulz.

pohádky veteráni, historická vozidla

Petr Čepek