adela2316 adela2316 komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Hodně jsem přemýšlela, jaké hodnocení knize dát. Během čtení jsem si říkala, že tu knihu rozhodně doporučovat nebudu, protože tolik hrůzy jsem snad v žádné jiné knize nezaznamenala. Je pravda, že knihy o holocaustu nevyhledavam od té doby, co mám dítě. Prostě to nějak nezvládám číst. A tady jsem si to dopředu nezjistila, nebo nečekala, že to bude takové.
Každopádně dávám plný počet, protože kniha je ctiva, napinava, dokonce i pasáže z Ameriky, které mě ze začátku malinko nudily, byly nakonec výborne, a ačkoli jsem měla tendence v těch nejvíc násilných pasážích knihu odložit, strašně jsem byla zvědavá na konec, takže jsem to naštěstí neudělala.
PS: veliký šok jsem zažila, když jsem zjistila, kdo je Beppo:-/

21.08.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Do knihy jsem se zacetla okamžitě a celou dobu pro mě byla velice napinava, ačkoli jsem moc nechapala, o co přesně tam jde, nebo respektive jak to spolu všechno souvisí, to jsem vůbec netušila. Ačkoli mi Mia nebyla v předchozích dílech příliš sympaticka, teď to napravila a měla jsem z ní radost.
Občas jsem se musela vracet a hledat v knize nějaké detaily, třeba nějaké jméno, které bylo zmíněno někdy v průběhu a pak za dlouho znovu apod.
Co mě ovšem zklamalo velice a kvůli tomu nedávám plný počet hvězd, je konec! Naprosto zrychlený, vůbec jsem nechapala, jak přišli na vraha (myslím teď ostatní kolegové, ne Mia), prostě trochu odflakle, nedotáhlé, mohlo to být více rozepsano a vysvětleno ( např. Žena v ksiltovce a vojak- tyto postavy jsou pro mě stále záhadou....)

30.07.2020 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Velice pekna kniha, čte se úplně sama. Byla to pro mě taková oddechovka, ačkoli to tema je silné.
Přišlo mi smutné, když člověk četl, jak po revoluci, kdy by všechno mělo být v pořádku, komunisti už byli od valu, stejně Karlovi vyhrožovali a bylo to vlastně téměř totožné, jak za totality.
Snad opravdu národ nezapomene, co vše se tu za ta léta totality udalo....

15.07.2020 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Knihou jsem se ze začátku nemohla vůbec prokousat, v poslední době jsem četla víceméně detektivky nebo knihy, které mě vždy hned vtahly do děje. Zde to trvalo trochu déle.
Četla jsem tu v některém komentáři, že ctenarku moc nezaujaly pasáže o divadle, musím říct, že mě to občas dost rozhodilo a na některé části týkající se divadelních her jsem se musela hodně soustředit, abych se zorientovala, kdo koho hraje apod :-D takže na jednu stranu se člověk zase něco dozví, ale stojí ho to hodně sil , ha ha.
Pasáž o AIDS mě nicméně vtahla do děje asi nejvíc.
Tato kniha byla po dlouhatanske době můj další Irving, kdysi dávno jsem četla Garpa, Mostarnu a Imaginární přítelkyni, takže už jsem jeho styl pozapomněla, každopádně i když nedávám plný počet, těším se na další knihy, které mám doma, a sice Owena Meanyho a Rok vdovou.

02.07.2020 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Včera, po přečtení knihy, jsem si přečetla téměř všechny komentáře zde. A měla jsem to udělat hned v pocatku, protože tím pádem bych celou knihu tolik nepřemýšlela, jak je možné, že se některé postavy neznají, ačkoli v prvním díle se potkaly, žádná zmínka o Theodorovi, Dunja a Sleizner apod. Takze teď už konečně vím, jak je to s posloupností dílů.
Docela se mi protivily některé postavy, chování Fabiana hlavně na konci, i když celou knihu mě dost štval, Dunja a její naprosto nepochopitelne chování ( jakože cela zakrvacena si nezavolam sanitku, ale pojedu radši domů do vany, a její chování ke kolegům- radši si nechám všechno líbit a nic neřeknu na vysvětlenou).
Malin a Niva, to byly postavy, které se mi zamlouvaly, i když Malin a její chytání vrahů v sedmém měsíci těhotenství, no...:-)
Jak už tu bylo několikrát zminovano, některé pasáže byly hodně pritazene za vlasy- pachatelka se sama pripouta k lůžku tak věrohodně, ze si policisté nevšimnou, že to není oběť, ale pachatel.
Celkově je kniha velice napinava! Čte se jedním dechem, suprove krátké kapitoly. Kvůli nesrovnalostem dávám o hvězdu míň. Sérii určitě doctu ze zvedavosti :-)

21.05.2020 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Příběh se mi líbil, nicméně jsem se knihou docela dlouho prokousavala, trochu se mi z počátku motala jména a nejvíce mi vadily dlouhé kapitoly, ale to je prostě Kinguv styl :-)

06.05.2020 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Knihu jsem přečetla asi ve čtyřech dnech, bylo to děsně napínavé! Dokonce jsem měla i nemilé sny :-) hlavní postavy se mi líbily, dokonce i nizozemský vyšetřovatel, který byl popisován jako nesnesitelný a všichni ho nesnaseli, mi byl sympatický a v hloubi duše jsem věřila, že je to správný chlap.
PS: co mě trochu matlo, tak to byly některé jakoby překlepy ve větách, které nedavaly smysl. Tyto věty jsem třeba četla několikrát a stejně jsem zjistila, že to v kontextu vůbec nedává smysl. To jsem pak měla pocit, že mi něco uniká. Ale dalo se mnohdy uhodnout, co tím bylo myšleno.
Jinak celkove hodnocení určitě plný počet hvězd a budu doporučovat:-)

24.04.2020 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Kniha se mi docela líbila i se pěkně četla. Líbily se mi popisy oblasti Bergchtesgadenu, protože jsem kdysi byla na Orlim hnízdě, takže jsem si to dokázala celkem dobře představit.
Myslím, ze na pět hvězd to není, ale určitě je to zajímavé čtení, i když mi to někdy přišlo trochu zdlouhave.

16.04.2020 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Ze začátku jsem měla trochu problém s tím, kdo je kdo, i kvůli časovým rovinám. Byly tam pasáže, ze kterých mi bylo smutno, obecně to byla smutná kniha. Ale i tak se mi velice líbila a byla jsem opravdu napnuta.

05.04.2020 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Nejdříve jsem se nemohla vůbec zacist, ale později jsem se zase naopak nemohla odtrhnout a snad během jednoho dne přečetla půl knihy. Musím říct, že první díl V lese visí anděl se mi až tak nelíbil, ale tento mě opravdu pohltil ( i když jsem trochu bojovala s Miou a její povahou- pasáže jejích pocitů mě moc nebraly...)

30.03.2020 5 z 5

Máma milovala Gabčíka Máma milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Kniha se mi velice líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Určitě bych doporučila všem, které tato tematika zajímá.

18.03.2020 5 z 5