Clona ekniha

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407110/big_clona-W8L-407110.jpg 3.91009

Holger Munch a Mia Krügerová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: (ekniha), Plus

Gutten som elsket rådyr, 2018

Kniha Clona

juliesze

Asi nejslabší díl z trilogie. Ale líbilo se mi, že autor konečně trochu rozvinul postavy a nebylo to pořád to samé dokola. Hodnotím kladně také zápletku a motiv pachatele, to mi připadalo takové příjemné bez zběsilých kovbojek. Takový tichý ale křičící o pozornost. Každopádne je dobře, že autor se rozhodl sérii zakončit, protože další pokračování už by bylo pouze opakování se.

Sejna1955

Čtivá knížka, ale zase trochu přitažený za vlasy.

Mája777

Tak to je fakt konec??? Tahle série mě tedy dostala. Ačkoli jsou zde některé komentáře nechvalné, tak já naopak chválím. Mě to prostě sedlo, styl psaní i celý příběh. Doporučuji.
(12. 8. 21 - 20 644 - 56)

Acquenta

Nemůžu říct, že by mě kniha obzvláště nadchla, určitě jsou lepší kriminálky , ale četla se dobře a vraha jsem vůbec neodhalila :)

soukroma

(+ SPOILER) Nakonec nestravitelný až jedovatý koktejl, do kterého se pořád přidávaly další neslučitelné ingredience: opatrně, ale s chutí jsem se do knihy pustila, protože/přestože předchozí zkušenost s autorem byla 50:50. Zatímco V lese visí anděl mne uhranulo jako něco nového a čtivého, a málokdo mé nadšení sdílel, Sovu vzali většinou ostatní na milost, přitom já jsem chvíle s touto, dle mého otřesnou knihou, obrečela jako zbytečně ztracené...
Clona zapomnětlivcům či neznalcům předchozích dílů servíruje v první půli především hojně informací z předchozího života vyšetřovatelů (a taky mi připomněla nepříjemnou zálibu autora ve jménech začínajících M: Mia, Munch a jeho rodinná suita - Marianne, Miriam, Marion; šéf Mikkelson a mnoho dalších, včetně názvů ulic). Moc vyšetřování se dlouho neděje, nikdo nic neví, takže se zápletka musí zahoustnout elementy dalšími, nadbytečnými, zvnějšku i zevnitř.
Ale teprve když na posledních sto stranách začaly houfně přibývat nové postavy, nová jména, bez ladu a skladu, jak tahaná z klobouku, a další směry příběhu, které neměly s ničím nic společného a jen zase koktejl zahušťovaly (generální štáb, pašování drog, válka v Afghánistánu), prostě jsem to vzdala, již bez jakékoli potřeby zjistit "rozuzlení" (vždyť to už snad ani nešlo rozuzlit!). Zklamání.

VeFab

Super čtení!

tabaluga

Já jsem si tedy dvojici detektivů opravdu oblíbila.. Mia byla pořád taková rozlitaná:-) jen ten konec mi připadal odbyty a za mne bych věnovala trochu více stránek Miriam. Přeci jenom v předchozím díle byla jednou z ústředních postav a tady to bylo skoro jako kdyby byla mrtvá. Holt čtenář si může pouze domýšlet.. Ale jinak jsem opět netušila, kdo je vrah, což je u detektivek jistě dobře:-)

Péťa1950

Je dobře mít přečtené předcházející díly s Miou a Munchem, tato kniha počítá se znalostí předchozích dílů. Tady se vše uzavírá poměrně rychle na posledních stranách knihy. Místy mi děj přišel zdlouhavý, ale to je můj dojem. Víc nebudu prozrazovat, přečtěte si. Kdo nečetl předchozí díly, nebude vědět, na co se v ději poukazuje.