adela2316 adela2316 komentáře u knih

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Nemůžu si pomoct, ale tohle je prozatím nejlepší díl, co jsem od paní Klevisove četla (mam přečtené Zmizela v mlze, Dům na samotě, Zlodejka příběhu, Prokletý kraj).
Jako vždy je kniha úžasně ctiva a napínavá. Josef Bergman je prostě frajer.
Po celou dobu jsem měla pocit, že je tam neskutečně mnoho možností, kvůli čemu byla Gwen zavražděna , a stejně tak u Johana. Mela jsem úplně zavařenou hlavu od usilovneho přemýšlení nad motivy vražd, a stejně to dopadlo všechno jinak. Od určité chvíle jsem svoje podezření směřovala sice správným směrem, i tak jsem byla velmi překvapená nad rozuzlenim. Co se týče Umy, víceméně celou dobu mi cosi říkalo, že je to přesně tak, jak se nakonec ukázalo (abych nenapovidala).
Přijde mi, že celý děj byl docela zauzlovaný, ale nakonec to všechno dává jasný smysl, nic nezůstalo nevyřčeno či neobjasněno. Za mě naprostá pecka.

29.08.2023 5 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Tento styl mě opravdu baví. Mám knihy Agathy Christie spojené s létem, beru to tedy jako letní čtení každým rokem.
Tento dil jsem nikdy neviděla zfilmovany, možná někdy nějaké úryvky ano, tudíž konečně byl pro mě vrah překvapením, ale! Tentokrát jsem měla správný čich na vraha v obou případech, chi chi chi.

20.08.2023 5 z 5

Cesta za Krásným ostrovem Cesta za Krásným ostrovem Stanislava Bumbová

Pokračování loďky Matyldy a její posádky, opět napínavé a dobrodružné.

17.08.2023 5 z 5

Šmalcova abeceda Šmalcova abeceda Radek Malý

Tak toto je opravdu pecka! Jsem z knihy nadšená ja sama a děti též. Nádherné vtipné ilustrace, hádanky (někdy těžší;-)), a bezva básně. Jsem tak ráda, že jsem v mém oblíbeném knihkupectví v mém milovaném Táboře koupila tuto knihu, ač jsem držela původně v rukách jinou, když jsme opět z Moravy vyjeli do Čech na vejlet :-D

15.08.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Měla jsem depresi od začátku do konce. Zpočátku jsem Sisi vůbec nechápala, divila se jí, proč žije tak, jak žije, proč se nestýká s rodinou, proč, proč . To prozření... pak už to bylo všechno jasně pochopitelné. Nechápu, jak se mohla její matka zachovat tak, jak bylo v knize popisovano.
Kniha se cetla sama, byla napínavá.
Bavila mě hříbková stránka knihy, sama ráda sbírám, ale jen to, co bezpecne znám, takže mnohé názvy hub mi nic nerikaly.

14.08.2023 5 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Moc krásná kniha plná dobrodružství, úžasné ilustrace. Líbí se mi, že je taková netypicka. Člověk cítí vzrušení u každé stránky.

13.08.2023 5 z 5

Výprava do deštného pralesa Výprava do deštného pralesa Mary Pope Osborne

Kniha je napínavá, ideální krátké kapitoly. Už máme za sebou myslím 4 díly, ale bohužel to nebereme popořadě, takže se dozvídáme informace, na které teprve narazíme v dalších dílech.

11.08.2023 5 z 5

Nezbedníci Nezbedníci Martina Drijverová

Zábavně pojatá kniha o dětských nešvarech. Bylo to vtipne, přitom podle mě jasné (i pro děti), kde je ta nadsázka .

07.08.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

U této knihy mi vážně bylo líto, že je konec. Moc mě to bavilo, líbily se mi postavy, velice sympaticka mi byla paní Jindrová, a 5 hvězdami hodnotím postavy Adama, Sylvie a Bergmana- velice příjemná trojice. Prostředí dostihové staje mi bylo blízké.
Velice mě potěšil epilog. Vraha jsem tedy neuhodla, měla jsem spadeno na někoho jiného.
Trochu mě zamrzelo, že nebyl vyjasněn konec s Radimem, to jsem byla opravdu napnuta, co se tehdy stalo. Těším se na další příběh paní Klevisove :-)

03.08.2023 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Asi jsem měla příliš vysoké očekávání. Do půlky knihy mě příběh asi moc nebavil, ač první polovina 20. Století je moje oblíbené knižní téma. Rozčilovalo mě, jak se dokážou muži chovat ke svým ženám, nejenom ke svým manzelkam, ale vlastně obecně k ženám. Život Emilky byl opravdu dost těžký, její tchán byl nesnesitelný, její manžel nebyl o nic lepší. Ale přitom v jádru nemuseli takoví být. Mrzelo mě, jak se chovaly jednotlivé ženy v příběhu ke svym dětem, jak k nim vlastně neměly žádný poradny vztah. To je pro mě nepochopitelné.
První půlka knihy, jak už jsem zmiňovala, pro mě byla nezajímavá primárně z toho důvodu, že se tam neustále propiraly Emilciny emoce, až zbytečně moc, opět. Příběh Jany a Johanky byl pro mě zazivnejsi.
Taky mě trochu matlo, jak příběh najednou skočil až o několik let dopředu, ale to se člověk musel dovtipit.
Celkově mi přijde, že ten příběh jednotlivými historickými událostmi jen lehce proplouval, nic moc konkrétního se tam nerozebiralo. Spíše je kniha hodně o emocích. Po Eugenii a Herečce jsem si říkala, že Podbrdske ženy jsou hodně chvalene a že to jaksi zlepší průměr mých hodnocení autorky, ale bohužel, možná jsem už zaujata, mi autorka asi úplně nesedla.

28.07.2023 4 z 5

Dobrodružství s tajemným rytířem Dobrodružství s tajemným rytířem Mary Pope Osborne

Pokračování příběhu o kouzelném domečku, děti kniha bavila, je srozumitelná. Určitě precteme další.

24.07.2023 5 z 5

Zpátky do Afriky! Zpátky do Afriky! Jiří Dvořák

To bylo super! Moc mě to bavilo, ilustrace velice krásné, příběh vtipný a na závěr krásná vše shrnující mapa! To bylo překvapení, netušila jsem, ze tam je. Tak jsme si to pak s dětmi znovu na mapě vše ukázali. Knihu jsme měli z knihovny, ale jestli na ni narazim v knihkupectví, asi neodolam...

13.07.2023 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Kniha je velmi čtivá, autorka mě velice bavi, líbí se mi její styl. Příběh byl hodně zajímavý, myslela jsem, ze se motiv bude skrývat v nejakem příběhu, který Anna ukradla, nakonec jsem byla překvapená.
Jako milovnici koček mě potěšil závěr s kocourem u bazénu;-)

09.07.2023 5 z 5

Bydlí u nás strašidlo Bydlí u nás strašidlo Jana Burešová

Zpočátku mě kniha přišla vtipná a bavila mě, ale později byly příběhy takové jednodušší, jak kdyby se vtipná témata vycerpala na začátku knihy a pak se už jen varilo z vody. Taky jsem měla dojem, jak kdyby Ťulíka v domácnosti maminka s tatínkem jen trpěli a byl pro ně přítěží.

06.07.2023 4 z 5

Lapálie s mořskou pannou Lapálie s mořskou pannou Stanislava Bumbová

Příběh byl moc pěkný, kniha je napínavá, srozumitelná. Už jsme četli Dopadení piráta Hromburace, a určitě precteme i poslední díl, který je vlastně druhým v pořadí. Zřejmě se tam tedy osvětlí příběh kocoura Majacka, který mi do celé knihy moc nezapadal. To je tak, když se nečtou díly popořadě;-)

23.06.2023 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Moc nevím, jak knihu hodnotit. Kdysi jsem viděla pidi kousek filmu, zrovna podle mě dost podstatnou scénu, takže jsem tušila, že to asi nebude tak přímočaré, jak se zdá. Tudíž jsem si knihu asi dostatečně nevychutnala, jak kdybych nevěděla o knize (filmu) nic.
Příběh je zajímavý, udivuje mě, jak se dokáže dav chovat, když věc vidí svýma očima jako jasnou, takhle to přece musí být. Říkám si, jestli by Nicka takto snadno předem odsoudili i v reálu.

19.06.2023 4 z 5

Marvel - Spidey a jeho úžasní přátelé - Příběhy před usnutím Marvel - Spidey a jeho úžasní přátelé - Příběhy před usnutím kolektiv autorů

Kniha děti bavila, protože jsou teď obě zblázněné do seriálu, co běží na Déčku. Příběhy nejsou bůhví jaké, ale jsou tam bohaté ilustrace, což fanoušci ocení. Škoda jen, že jsou v knize pouze tři příběhy. Když jsem knihu objevila, chtěla jsem ji původně půjčit v knihovně, ale protože měl syn zrovna svátek, tak jsem mu ji pořídila.

15.06.2023 4 z 5

Dobrodružství v říši pyramid Dobrodružství v říši pyramid Mary Pope Osborne

Ideální krátké kapitoly, pěkný příběh, určitě se chystáme přečíst všechny díly. Už jsme četli dinosaury, akorát budeme muset napravit pořadí, pyramidy jsou třetí, tak jsme preskocili rytíře;-)

15.06.2023 5 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Kniha byla zajímavá, určitě to byl pěkný příběh týkající se přímo smrti. Zpočátku to bylo hodně dojemné, pak už byl příběh veselejší. Moc se mi líbilo, jaký krásný vztah měl Bělobřich se Šupito. Konec jsem trošku tušila.

10.06.2023 5 z 5

Chechtavé pohádky Chechtavé pohádky Zuzana Pospíšilová

Po přečtení recenzí zde a prvních tří pohádek jsem chtěla knihu odložit. Ale vzhledem k tomu, ze to běžně nedělám, jsme tomu doma dali šanci. Jako takhle, byly tam teda dost chabé příběhy, ale naopak některé byly opravdu docela vtipné. Ale úplně nejvíc se me osobně líbila veršovaná pohádka o duchovi.

29.05.2023 4 z 5