adela2316 adela2316 komentáře u knih

Osel Siprd Osel Siprd Iva Gecková

Pěkný příběh s krásnými ilustracemi. Kniha mě i děti bavila, ma vtip a ideálně dlouhé kapitoly.

01.11.2023 5 z 5

Jirka a indiáni Jirka a indiáni Pavel Čech

Krásná kniha s krásným koncem. Úžasné ilustrace. To nás doma moc baví.

26.10.2023 5 z 5

Komisař Vrťapka a tajemství mahárádžova vejce Komisař Vrťapka a tajemství mahárádžova vejce Petr Morkes

Velice vtipná kniha, pěkné obrázky, moc hezky psaná. Škoda, že není víc dílů. Další z knih, ke kterým bych se ráda vrátila.

25.10.2023 5 z 5

O mráčkovi O mráčkovi Pavel Čech

Další nádhera od Pavla Čecha přečtena. Líbí se mi, jak je ve všech knihách úžasně zobrazena dětská fantazie, člověk hltá další stránky a nechce, aby příběh skončil.

22.10.2023 5 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Líbily se mi všechny. Od většiny autorů jsem už někdy něco četla, zatím se ke mě nedostaly knihy od paní Dvořákové, Soukupove a pana Neffa, ač o autorech samotných jsem samozřejmě slyšela.
Jak jsem psala, líbily se mi všechny povídky. Vyzdvihla bych povídku od paní Tuckove, ta mě hodně zaujala a předpokládám, že kniha Bílá Voda je kniha, která se tématu povídky týká (zatím jsem nečetla, trochu mě odrazuje tloušťka;-)).
Trochu jsem se obávala povídky od Marka Epsteina, protože jeho kniha Země mě ležela v hlavě dlouho. A jeho povídka Kulka pro kluka byla dost podobně smutná.
Musím říct, že nejlepší povidka nebo spíše povídka, která mě prostě nejvíc chytla za srdce, byla Magdicka od paní Dvořákové. U toho mi bylo do breku, cela ta depresivnost, bezmoc, smutek, jako matka jsem se prostě naplno dokazala vžít do situace paní Hanákové. Jaké pro mě bylo překvapení na konci, chtělo se mi plakat štěstím.

Všechny povidky byly velmi depresivní, ta doba byla příšerná a jsem ráda, že už je to pryč a přeji si, aby nikdy nic takového už nenastalo.

20.10.2023 5 z 5

Tadeáš a hradní tajemství Tadeáš a hradní tajemství Jaromír František Palme

Kniha me v knihovně zaujala, ale při čtení jsem si říkala, jestli jsem si neukousla příliš velké sousto pro děti věku 3 a 5. Vybírám pohadky spise s velkým množstvím obrázků, aby to bylo pro děti zajímavé . I tak nás to bavilo, nakonec jsme se tím úspěšně prokousali. Velice vtipná byla pasáž na začátku kapitoly- Jak si Klára obarvila vlasy na červeno, kde se řeší paní učitelka a rodokaps čtený pod lavicí. K tomu jsem se nakonec znovu vracela, abych si to přečetla ještě jednou.

19.10.2023 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Jsem z knihy velmi nadšená! Příběh mě pohltil, bylo to čtivé, napínavé. O horolezectví nemám páru a popravdě mě to ani moc nezajímá, ale při výstupu na Eiger jsem zabrousila na net a hledala informace- primárně fotky, abych měla představu. A opravdu mě to zaujalo. Při čtení jsem si vzpomněla na jeden film, který jsem kdysi viděla (nevím, jak se jmenoval a možná jsem ho ani neviděla celý, hrála tam Keira Knightley). V tom filmu byla scéna, kdy se Keira přes vysílačku loučí se svým manželem , který je na nějaké hoře (hádala bych na jaké) a umírá tam. To je scéna, kterou jsem si vybavila a pamatuji si, že to bylo velmi emotivní. Tak jsem si představovala Guye, jak umírá na Kancendzenze.
Konec mě ovšem dostal, trochu jsem něco tušila, ale i tak jsem byla vnitřně trochu naměkko z toho, jak to dopadlo a jak mohlo být všechno jinak.
Od pana Mawera jsem četla knihy Skleněný pokoj, Pražské jaro a Mendeluv trpaslík. První dvě byly skvělé, a třetí jsem četla už tak dávno, že si příběh úplně nevybavuji.
Každopádně se touto knihou řadí mezi me oblíbené autory.

17.10.2023 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Tolik dobrodružství v jedné knize! Těším se na večerní čtení snad ještě více než děti. Chodím do knihovny s jasným cílem- vrátit se aspoň s jednou knihou od pana Čecha.
O zahradě je krásná, i když trochu sentimentální kniha, plná nádherných ilustrací rozvíjejících nejen dětskou fantazii.

08.10.2023 5 z 5

Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti Petr Morkes

Z tohohle čtení jsem nadšená! Velice pěkně se kniha četla, děti ani nedutaly, moc mě baví, když jsou někde v textu vtipné rýmy (zde ano), hezké ilustrace, celkově je příběh velmi vtipný. Určitě se budu pídit po dalších dílech.

05.10.2023 5 z 5

2. dobrodružství pavouka Čendy 2. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Těšila jsem se na další díl pavoučka Čendy. To mě prostě děsně baví. Líbí se mi ty bohaté ilustrace krásně korespondující s textem.

03.10.2023 5 z 5

Myšák Kryštof a ponorka Myšák Kryštof a ponorka Iva Hoňková

Příběh je pěkný, poučný, výchovný. Hezké ilustrace.
Malá negativa- mohlo být více obrázků.

26.09.2023 4 z 5

365 tučňáků 365 tučňáků Jean-Luc Fromental

Hodně vtipná kniha, krásné ilustrace.
Poslední dobou si víc a víc libuji v jednovečerních knihách, kde je hodně obrázků, myslím, že je to pro děti více zajímavé a plně to upoutá jejich pozornost.

26.09.2023 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Těšila jsem se na ten moment, kdy policie zjistí, že nalezené důkazy jsou pouze podstrčené a ženy nejsou po smrti. To byl opravdu zvrat a tím pádem si mohl člověk skoro oddechnout;-)
Kniha se četla pěkně, příběh byl napínavý.
Docela mě bavil příběh souběžně vyšetřovaný týkající se odložených dětí.
Celkově hodnotím knihu pozitivně, trochu mě teda vadilo, jak se choval k Lucovi seržant Lively, to mě popouzelo. A taky sám vyšetřovatel Calanach mi nebyl až tak sympatický, znám určitě příjemnější inspektory ;-).

25.09.2023 5 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Krásná kniha! Příběh, ilustrace, proste všechno. Těšíme se na další příběh.

17.09.2023 5 z 5

Zlobivé pohádky Zlobivé pohádky Zuzana Pospíšilová

Pohádky pěkné, zábavné, poučné, víceméně každý příběh má hlavu a patu. Některé byly opravdu hodně povedené;-)

14.09.2023 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Na tuto knihu jsem se celkem těšila kvůli tématu. I kdyz me zpočátku odradila moje sestra, která knihu četla přede mnou a nelíbila se ji. Vzhledem k tomu, ze se malokdy shodneme, jsem to ale nebrala vážně.
Ale pro tentokrát jsme se opravdu shodly.
Příběh se mi zdál nudný, jednotvarny, hlavní postava byla krajně nesympatická. Dokonce jsem měla chuť knihu odložit, což ale běžně nedělám. Docela se mi i pletla jména těch sedláků, párkrát jsem se musela vracet, abych se zorientovala. Ale možná jsem byla příliš negativně ovlivněná a jen nedávala pozor.

13.09.2023 3 z 5

Alenka v říši divů (převyprávění) Alenka v říši divů (převyprávění) Lucy Kincaid

No musím teda říct, že kdybych se s příběhem Alenky setkala v této knize poprvé, tak bych ji už nikdy více nevyhledávala.
Určitě bych se k příběhu chtěla vrátit, protože mě velice bavila filmová podoba, ale tato kniha mě ( natož dětem) , vůbec nic neřekla, nic mi nedala, bylo to takové jakési strohé, okousane, postrádají smysl...

11.09.2023 3 z 5

O létajících strojích – pohádky z povětří O létajících strojích – pohádky z povětří Jiří Kahoun

Pěkné příběhy i ilustrace, ale možná spíš pro starší děti, třeba školáky. Ja to četla dětem, synovi je 5 (dcera tříletá), a myslím, že některé informace byly pro něj ještě příliš složité- jako jména, letopočty apod.
Při čtení názvů letadel to pro mě nebyl jazykolam, bratr staví modely letadylek, takže jsem byla v obraze ;-)

07.09.2023 5 z 5

N či M? N či M? Agatha Christie

Knihu jsem kdysi dávno četla, ale už jsem si vůbec nepamatovala detaily, bohudík ani pachatele:-D
Příběh mě bavil, bylo tam napětí. Určitě bych si přečetla i další díly manželů Beresfordovych, jsou pro mě neznámé, kromě příběhu Dům u kanálu, to jsem viděla zfilmované.

06.09.2023 5 z 5

Záchranářské pohádky Záchranářské pohádky Zuzana Pospíšilová

Nápad jistě dobrý a zasluzny, ale většina příběhů spíš byla jakoby vařená z vody, nudná. Bylo tam pár lepších ( V pokojíčku, Kufr, Rychlý Jirka), celkově je kniha ale slabší.

02.09.2023 4 z 5