adela2316 adela2316 komentáře u knih

To je Praha To je Praha Olga Černá

Kniha se mi velmi líbí, úžasné ilustrace, budeme se k ní určitě vracet, protože po jednom přečtení čtenář nemůže plně prohlédnout všechny krásné a vtipné detaily.

09.01.2024 5 z 5

Úsvit Úsvit Jiří W. Procházka

Kniha mě bavila, určitě to je pro mě zajímavé až neobvyklé téma. Když jsem viděla ukázky na film, tak jsem vlastně vůbec netušila, že tématem knihy je hermafroditismus, to pro mě bylo překvapení při čtení anotace knihy.
Líbil se mi popis krajiny, i celkove popis prostředí, Helena mi byla sympaticka, hlavně jsem měla před očima pořád Elišku Krenkovou, ta se mi líbí.
Chvíli jsem přemýšlela, jestli dát 4 nebo 5 hvězd, nakonec když to vezmu komplexně, tak dávám 5.

06.01.2024 5 z 5

Na procházce ve vlaku Na procházce ve vlaku Radek Malý

Překrásná kniha! Úžasné ilustrace a vtipné verše. Určitě doporučuji, čteme opakovaně.

04.01.2024 5 z 5

Modrý Poťouch Modrý Poťouch Miloš Kratochvíl

Moc pěkná knížka, hezké ilustrace. Líbilo se mi, jak jsou znázorněna jednotlivá rozkmotridla, co každému člověku způsobí, líbí se mi ta jednotlivá přirovnání. Pro děti moc pěkně vysvětleno.

03.01.2024 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další výborný díl, který jsem ale cetla příliš dlouho, takže jsem si ho úplně nevychutnala podle představ. Opět jako u dalších dílů se v knize vyskytuje takových možností a teorií, všechny reálné a všechny dávající smysl. To se mi líbí. Mám z toho pak tak zamotanou hlavu, že vůbec nevím, kdo by mohl být vrahem (neuhodla jsem).
Skvělý Bergman, skvělá Sylvie.
Těším se na další, myslím, že už mi chybí do série pouze Vrani oko.

29.12.2023 5 z 5

Jak na příšery Jak na příšery Daniela Zbytovská

Krásná kniha s úžasnými příběhy. Moc se mi líbí styl, jakým je kniha pojatá - pěkné kresby i obrázky k vystřižení (v tom případě mě mrzí, že máme knihu z knihobotu a půlka obrázků je už vystrizena :-D)

19.12.2023 5 z 5

Kočička z kávové pěny Kočička z kávové pěny Tereza Horváthová

Jako milovnici koček a kávy se mi příběh líbil, nevšední kniha, nevšední lustrace. Trochu jsem se bála konce, naštěstí vše dobře dopadlo.

13.12.2023 5 z 5

Ema Naopak Ema Naopak Gunilla Wolde

Emu naopak si pamatuji jako jednu z mála knížek z dětství, v dospělém věku mi ji připomněla sestra, která ji pořídila svým dcerám. A já si řekla, že až na ni někde narazím, tak ji pořídím do naší knihovny taky. A nyní jsem ji zahlédla na jednom internetovém knižním bazaru, dneska přišla, a uz je přečtena :-)
Knížka je prostě jednoduchá, jasná, poučná, pro malé děti školkového věku ideální čtení.

12.12.2023 5 z 5

Skřítci školkovníčci Skřítci školkovníčci Lenka Rožnovská

Pěkný jednoduchý příběh, pro skolkove děti ideální.

11.12.2023 5 z 5

Pejskové Pejskové Daniela Zbytovská

Neobvyklá kniha- svým vzhledem a stylem, příběh super, šikovně rozděleno do jednotlivých příběhu každé dvojice- dítě- pes. Je to vtipné, krásné ilustrace.
Jsem rada, ze jsem knihu na jednom setkání divadelního spolku Malehry pořídila, holky mě baví, jak jejich příběhy pro děti, tak pro dospělé. Určitě doporučuji. A chystám se pořídit i knihu Pohadky a Malehry.

07.12.2023 5 z 5

Detektivové Detektivové Zuzana Pospíšilová

Kniha mě zaujala svým námětem. Bylo to pěkné počtení, hezké ilustrace, a co jsem ocenila nejvic a nesetkala jsem se s tím ještě, byly otázky na konci knihy týkající se příběhu. To se mi líbilo moc, a měla jsem radost, že syn (5let) mě na dost z nich odpověděl, ač některé nebyly jednoduché.

06.12.2023 5 z 5

Jezevec Chrujda hledá poklad Jezevec Chrujda hledá poklad Petr Stančík

Náš první Chrujda, takové lehké počteníčko. Líbilo se mi, pekne obrázky, nenáročné. Určitě vypujcime v knihovně zbytek.

04.12.2023 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Na knihu jsem se velmi těšila, protože mě p. Štifter svým psaním skutečně nadchnul.
Zda se mi, že jsem knihu četla asi příliš dlouho, ne že by mě nebavila. A tím pádem jsem se trochu ztrácela v postavách, v kapitole o Vlastine, která je někde v druhé půlce, jsem se musela vrátit, protože jsem absolutne nevěděla, kdo je Vlastina. A i tak si nejsem úplně jistá, jestli mi něco neuniklo.
Velice mi vyhovuje autorův styl psaní, srdce plesa při čtení tak krásného textu.
Vtipné je, že mi celkem dlouho nedochazelo, že to Jelení, o kterém je řeč, je Horní Jelení u Jaroslavi, kde nyní žije můj blízký příbuzný.
Trochu mě překvapil konec, ale to u knih pana Štiftera je celkem normální.
Nakonec přeci jen dávám 5 hvězd, i když jsem zpočátku váhala.

02.12.2023 5 z 5

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Další překrásná kniha pana Čecha. Líbí se mi, jak je příběh milý, vtipný, propracovaný, velice mi vyhovuje styl, jakým je kniha napsaná. U některých knih mám občas problém při předčítání nahlas, někdy mi to prostě ,,drhne,, , je to složité, mnoho přímé řeči apod., ale čtení knih Pavla Čecha si teda úplně užívám. Jsou prostě dokonalé.

30.11.2023 5 z 5

Vánoční knížka Vánoční knížka Tereza Říčanová

Knihu jsem pořídila jako jistotu z nakladatelství Baobab. Těšila jsem se, že zde bude popsáno, proč se Vánoce slaví, o Ježíškovi apod.
Jako vesměs účel splnila. Co mě ale vadí a přišlo mi vůbec zbytečné psát, je informace, že se oslovi dá na Štědrý den čokoláda a psovi omastek, proč proč proč.
Další věc je zmínka o Herodesovi, to mě úplně zamrazilo. Vím, že děti smrt vnímají jinak než dospělí, a že by se neměla zmínka o smrti před dětmi nijak tutlat , ale psát, že Herodes dal zabít všechny chlapce v zemi, mi nepřijde jako nutné zmiňovat v knížce o Vánocích.

27.11.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Na knihu jsem narazila náhodou při čtení recenzí na knihu Pavla Čecha O zahradě a nechala jsem se inspirovat.
Rekla bych, ze to není úplně jednoduché čtení, me samotnou kniha překvapila svým vtipem a hravostí , občas jsem musela ve čtení zastavit, abych si ujasnila myšlenky.
Ilustrace jsou moc krásné, je to kniha plná fantasie.

27.11.2023 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Téma určitě zajímavé je, ale moc mě to nenadchlo. Příliš ponurá atmosféra, pořád ty stejné pasáže, smutek, deprese, kouření cigaret, kručení v břiše, prvních 200 stran se tam příliš nic neděje. Tak nějak jsem tušila, kdo je oním pachatelem (a celkem brzo), a měla jsem pravdu. Vzhledem k tomu, že jsem četla mnohem lepší thrillery, tak dávám jen tři hvězdy.

16.11.2023 3 z 5

Projekt pes (ten můj) Projekt pes (ten můj) Lucie Hlavinková

Trochu jsem se z počátku bála, že jsem vybrala v knihovně příliš obtížný kousek, že to možná přísluší větším dětem. A i přes horu textu a spíše minimum obrázků to děti velice bavilo! A já jsem se snad poprvé (nebo si to nepamatuji) NAHLAS u knihy smála (pasáž, jak se dívali na horor).

13.11.2023 5 z 5

Sudetská otázka je podle mě pořád velice žhavé téma. Příběhy, které se odehrávaly v knize, byly tak živé, mnohdy smutné, někdy radostné, Čech nebo Němec, zpočátku to bylo jedno, všichni byli sousedi, mluvili na sebe česky, německy, českoněmecky.
Kniha mě velmi bavila, velice mi vyhovuje systém krátkých kapitol. Určitě bych doporučila knihu přečíst, moc se mi líbila.

07.11.2023 5 z 5

Opička neposeda Opička neposeda Věra Hudáčková Barochová

Malé opicce se nelíbilo v zoo a vydala se na výlet, který se až tak nevyvedl :-)
Pěkná kniha s dobrým koncem.

06.11.2023 5 z 5