To je Praha

Je Praha ještě pořád krásná, úžasná, okouzlující? Nezadupaly její půvab nohy milionů turistů, kteří se ženou po kamenných kostkách od Pražského hradu přes Karlův most na Staroměstské náměstí a zase zpátky? Praha je město věží, kopců, zahrad, uliček, domů, hospod, tajemství, příběhů, vzpomínek, lidí, zvířat a soch... Podívejte se na ni novýma očima. Projděte se po Praze s Michaelou Kukovičovou a Olgou Černou. Zavedou vás na mosty, ostrovy, rozhledny, do parků, do centra i na periferii. Dozvíte se, kolik mostů vede přes Vltavu, v kterém domě udělal díru ďábel, kam dohlédnete z Žižkovské věže a kde mají nejlepší chlebíčky. Přečtete si historku o chlapíkovi, který se proměnil v brouka, starodávné vyprávění o Golemovi i hrdinský příběh o siru Wintonovi, také o atentátu na Heydricha i o tom, jak si cestu po Pražském hradě zkracoval jeden skvělý prezident. Všude je na co se dívat a čemu se divit... protože v Praze je možné všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/244064/to-je-praha-244064.jpg 3.925
Pro děti a mládež
Vydáno · Baobab

Kniha To je Praha

Greena

Praha je město věží, kopců, zahrad, uliček, domů, hospod, tajemství, příběhů, vzpomínek, lidí, zvířat a soch. Praha je město na řece.
Tak začíná kniha o hlavním městě České republiky o Praze.
Prahou protéká řeka Vltava. Přes Vltavu vede sedmnáct mostů. V Praze na řece je i mnoho ostrovů. Město je plné soch, zahrad, parků, kostelů, muzeí, galerií, obchodů, ulic, cukráren, pasáží, knihkupectví, náměstí, domů, tunelů, věží, lidí, holubů, tramvají, aut, čtvrtí, hospod, malířů, muzikantů, spisovatelů, básníků, schodišť, piva, hřbitovů, lamp, psů i koček, je v ní Pražský hrad i Jezulátko.
V Praze je hodně lidí i dětí…

TerJac
15.07.2016

Kniha je hezky zpracovaná, ale byla jsem velmi zklamaná. Nejen, že je to bráno jaksi "hopem" a je potřeba si k tomu dost dostudovat, abych dítěti objasnila již nakousnuté informace (raději toho mohlo být méně a lépe vysvětleno) ale mám pocit, že kniha jaksi dětem podsouvá jisté názory a pohledy. Některé pasáže mě vyloženě vytočily a nedivím se, že děti se na spoustu věcí dívají jinak a blábolí o nich občas tak, že si říkám "Odkud to proboha mají?" No, nebudu to zde dál pitvat, ostatně je to věc názoru, ale za mě zklamání.

bibi.r
31.05.2016

Výtvarně a graficky krásná. Jen já nevím, spousta různých nakousnutí "známých" legend a pověstí, ale já třeba všechny tak dobře neznám, abych o nich mohla dítěti dál vyprávět.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Olga Černá
česká, 1964