adela2316 adela2316 komentáře u knih

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Moc pěkný příběh s krásným koncem. Při čtení jsem měla pocit, že je mi povědomý, a pak jsem si vybavila, že jsem tento příběh videla zfilmovany.
Další krásná kniha od Pavla Čecha.

18.02.2024 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

(SPOILER) Moje první setkání s autorem, na něhož jsem už slyšela více než dost pochvalnych hodnocení.
Kniha mě bavila, byla napínavá, několikrát jsem měla svrbeni se podívat, kdo je vrahem, ale vydržela jsem.
Mela jsem ovšem tušení, že vrahem je ta osoba už tak nějak od první chvíle (nebo přinejmenším že je do toho ta osoba zapletena, abych si zase moc nefandila), ale nezapadalo mi to do sebe jaksi celkově. A ono hle- dvě dějové linky. To bylo překvapení, protože to k tomu zprvu ihned nenavádělo. Postavy byly sympatické (Hunter a Garcia), dokonce i takový D- King. Po přečtení jsem si knihu musela ještě v rychlosti znovu prolistovat, abych si ujasnila a pochopila všechny detaily. Těším se na další díl.

18.02.2024 5 z 5

Kouzelná baterka Kouzelná baterka Olga Černá

Po delší době dětská kniha, která mě opravdu nadchla! Krásné jednotlivé příběhy s dobrým koncem, vtipné, propracované, no, srdce plesalo.

16.02.2024 5 z 5

Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky Radek Malý

Některé básničky slabší, ale některé jsme četli pořád dokola, jako třeba Dvě tety, ta je velice vtipná. Takže věřím, že se k této knížce budeme vracet.

14.02.2024 5 z 5

Já, chobotnice Já, chobotnice Magdalena Rutová

Kniha se nám doma líbila, příběh byl zajímavý i poučný, me osobně se líbila pasáž o chlápkovi ze supermarketu, to bylo hezky napsané. Krásné detailní ilustrace.

12.02.2024 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásný příběh, který nezačíná vesele, ale druhá půlka knihy je tak pozitivní! Líbila se mi Sotiria, jak se vypracovala, jaký měla krásný vztah s Makisem. Koula, která nebyla obecně až tak sympatická, ale jak po revoluci nasla sama sebe. Pavluv příběh je opravdu zvláštní, těžko říct, jak bychom se zachovali my v době 50. let, jestli statečně, nebo bychom přijali to, co je snadné. Ale předpokládám, že Pavla nějaké výčitky či černé svědomí netrápily. Jeho babička byla silná postava, škoda, že se Pavel zachoval tak, že by ji to zřejmě mrzelo.
Trochu mě trápily pasáže o tom, jak matka může opustit své dítě, to je pro mě nepochopitelné.
Styl psaní autorky je pro mě velice vyhovující, určitě do budoucna sáhnu po dalších jejích knihách.
Budu knihu doporučovat dále, krásný příběh, myslím, že by měla kniha patřit na pomyslný seznam knih, které je třeba si přečíst, aby se člověk poučil o další méně známé části našich dějin.

01.02.2024 5 z 5

Psí knížka Psí knížka Tereza Říčanová

No, čekala jsem víc. Obálka mě zaujala, proto jsem si knihu v knihovně vybrala, od autorky jsme četli už Vánoční knížku, která byla celkem fajn.
Me osobně velmi vadily pasáže týkající se přímo chovu a péče o psa (o veterinární nemluvě), která byla tristní. Chápu, že je to ,,jen,, dětská knížka, ale nějaká osvěta tam být zmíněná mohla. Je mi jasné, že v dřívějších dobách byla péče o psy minimální, krmily se zbytky, co nesnedli páníčci, krmily se kosti, žádné oblesovani, odcervovani, kastrace...
Možná byla takto kniha pojata schválně, ale tím pádem mi tam chybělo poučení, nebo zmínka, ze v dnešní době se to už dělá jinak a péče o domácí mazlíčky je už (naštěstí) někde jinde...

31.01.2024 3 z 5

Les Les Tereza Říčanová

Překrásné ilustrace, příběh je hluboký (část se skřítky slabší), velice mě zaujal tvar knihy, netypický.

29.01.2024 4 z 5

Přání Přání Tereza Horváthová

Takový příběh ze života, i když trochu nadsazeny, ale je dobré, že děti nevidí jen šťastné spokojené zaopatřené rodiny s veselými příběhy. Trochu jsem se teda při čtení děsila, jakým směrem se bude příběh ubírat. Vyzdvihuji krásné ilustrace.

28.01.2024 4 z 5

Zik a Cháta Zik a Cháta Petr Šmalec

Tak tento styl mi moc nesedl, nelíbí se mi představa zvířat jako plastových odpadků, příběh byl dost nudný, a měla jsem problém rozpoznat písmenka O a A v názvech jednotlivých bytostí , takže jsem se dost přeříkávala- styl písma mohl být trochu jiný.

26.01.2024 3 z 5

Ferda Páv a všelijaká zvířata Ferda Páv a všelijaká zvířata Christian Morgenstern

Ferda Páv- dlouho jsem prahla po této knize, ale nikde jsem ji nesehnala ke koupi, tak jsem si ji aspoň vypůjčila z knihovny. Musím říct, že první část je skvělá, vtipná, krásné obrázky. Byla jsem z toho úplně nadšená. Ale jakmile jsme se vrhli na část druhou, tak jsem byla velmi zklamaná. Netušila jsem totiž, že je kniha rozdělená takto, myslela jsem, že je celá kniha o Ferdovi, takže jsme to dočetli s takovou pachutí zklamání...
Kdyby byla kniha vydaná jen jako příběh o Ferdovi, bylo by to lepší, sice kratší vyprávění, ale o to větší požitek by z toho čtenář měl.

26.01.2024 4 z 5

Roland Roland Nelly Stéphane (p)

Kniha se mi líbila, příběh byl opravdu plný fantazie a ty ilustrace- krása.

24.01.2024 5 z 5

Domeček plný koleček Domeček plný koleček Radek Malý

Krásná kniha, k učení hodin ideální. Hezké básně, pěkné ilustrace.

22.01.2024 5 z 5

Divoké básničky Divoké básničky Alena Müllerová

Moc pěkné básničky, nejpovedenější mi přišla Alice a slepice:-)

22.01.2024 5 z 5

Velká knižní záhada Velká knižní záhada Pavel Čech

Vtipná kniha, neobvyklá, byli jsme s dětmi napjatí, jak to dopadne. Vtipné ilustrace. Opět Pavel Čech nezklamal.

21.01.2024 5 z 5

Detektivové a zachráněné peníze Detektivové a zachráněné peníze Zuzana Pospíšilová

Další díl ze série Detektivové. Kniha děti bavila, me osobně se nejvíce líbí kontrolní otazky na konci knihy, které zjišťují, jak moc děti dávaly pozor ;-)

21.01.2024 5 z 5

Do vesmíru! Do vesmíru! Jakub Čermák

Tohle byla prostě nádhera. Krásný příběh o vesmíru, se zápletkou, s dobrým koncem, peckovní ilustrace, a ještě zveršované. Další kousek spadající do mého seznamu knih, které musím pořídit do dětské knihovny.

15.01.2024 5 z 5

Jonáš a Nenáš Jonáš a Nenáš Kari Stai

Docela jsem se na knihu těšila, už ji mám v merku dlouho. Téma mě přišlo zajímavé a nápadité. Ale jediné, co se mi na knize líbilo, byly ilustrace. Příběh je dost slabý.

14.01.2024 3 z 5

4. Dobrodružství pavouka Čendy 4. Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Poslední příběh o Čendovi a Janě. Bylo to napínavé ( jak závod šneků, tak setkání s krtkem, no a samozřejmě pasaz o Pepanovi a jeho lupu- ten závěr s diamantem se mi moc líbil) a opět vyzdvihuji krásné ilustrace. Myslím, že když je detska kniha bohatě doplněna ilustracemi, je to pro dítě mnohem prinosnejsi, alespoň já to tak vnímám a působí to na me samotnou velice pozitivně.

12.01.2024 5 z 5

Jezevec Chrujda staví nejdřív urychlovač a pak zase pomalič Jezevec Chrujda staví nejdřív urychlovač a pak zase pomalič Petr Stančík

Další pěkný díl, děti ani nedutaly. Těšíme se na další.

10.01.2024 5 z 5