Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky

Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353743/bmid_vselijake-recicky-pro-kluky-a-holci-5d4-353743.jpg 4 17 5

Krátké veselé básničky, nonsensové veršíky a další řečičky o všem možném, o zvířátkách, o klucích a holčičkách (o holčičce, která si vlezla do želvího krunýře, o jiné holčičce, která si nechala narůst vousy), tetách, pánech, švestkách nebo třeba hruškách. Veselé texty Radka Malého doprovázejí půvabné ilustrace Alžběty Skálové.... celý text

adela2316
14.02.2024 5 z 5

Některé básničky slabší, ale některé jsme četli pořád dokola, jako třeba Dvě tety, ta je velice vtipná. Takže věřím, že se k této knížce budeme vracet.

broskev28
27.04.2022 3 z 5

Radka Malého mám moc ráda, ale tohle se až tak nepovedlo.
Podzim, Léto, Tání, P - B - O, Zaříkávání nebo Řečičky - tyhle veršíky mě velmi oslovily a několikrát jsem si je přeříkala. Ovšem Marta, Ferda, Jejda nebo Co se mi honí hlavou mě vedly k otázce, jestli je jejichautorem opravdu TEN Radek Malý.
Obrázky taky napůl: někdy se mi líbí moc (Co je to?, Zpoždění), někdy vůbec ne (Marta, Tři hošíci, Kroměříž). Ale zvláštní věc: nemůžu se rozhodnout ohledně obrázku na s.30! Pobavil, a moc, ale co ta osoba vpravo?

muchomurka
25.04.2022 3 z 5

Jak to tak bývá, některá říkadla jsou skvělá, některá pokulhávají. Není to špatná knížka, ale naší Bambulku úplně nezaujala. Ilustrace bych si dokázala představit hezčí, některé byly až děsivé.

5tužka
28.04.2019 5 z 5

Moc milá říkadla, děti se jich nemohly nabažit, museli jsme přečíst na jeden zátah :)

alca.h
03.12.2017 4 z 5

Nejsou to tradiční říkadla, která jste slýchali už od svých maminek, ale jsou to krátké a vtipné hlášky s rýmem. U nás doma některá z nich hodně rychle zdomácněla.

Jejda, jejda, jejda,
už k nám přijel strejda!
Přivezl mi dárek -
lahůdkový párek!