Moře slané vody přehled

Moře slané vody https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196414/bmid_more-slane-vody-eNU-196414.jpg 4 57 57

Nová kniha veršů originálního básníka Radka Malého, který získal za sbírku Listonoš vítr cenu Magnesia Litera. Tentokrát se autor věnuje tajemstvím moře, jeho krutosti, nádheře i velkoleposti. Jeho verše jako v případě minulé sbírky doslova podkreslil, dotvořil a ozdobil malíř a ilustrátor Pavel Čech. Vychází tak nádherná knížka vonící široširými dálkami a oceánem – nádherný dárek pro všechny milovníky moře, dobrodružství a poezie.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Moře slané vody. Přihlašte se a napište ho.

mataaskorice
08.01.2024 5 z 5

Poetické verše Radka Malého mě zase na chvíli přenesly na Jantarové pobřeží k Baltskému moři, kde to mám i já podobně jako autor moc ráda. Verše přibližují moře prostřednictvím všech smyslů. Přináší jeho bublání, slanou a hořkou chuť, vůni i paletu všech odstínů modré. Pavla Čecha zbožňuju. Takže obrazovou stránku knížky si užívám stejně jako u všech ostatních prací Pavla Čecha.

jiri77
27.07.2022 5 z 5

Krásné básně a ilustrace o moři. Poslední dobou mě takové knihy hodně uklidňují a dodávají pocit pohody. Doporučuji všem bez rozdílu věku.

Zavři oči.
Slyšte ,jak šumí ?
Nadechněte se té vůně.
Zašeptejte:
Čechy leží u moře.

Karoley
27.01.2022 5 z 5

Snové obrázky Pavla Čecha se snoubí s krásnými verši Radka Malého. Knížka vonící široširými dálkami a oceánem. Příběh o tajemství moře, jeho krutosti, nádheře i velkoleposti. Krása, opět jsem nadšená!

"V moři se kdysi život zrodil.
Z moře jsme vyšli. Proč a nač?
Moře je moře slané vody
a je v něm smích a je v něm pláč."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Moře slané vody v seznamech

v dalších seznamech4x