Ferda Páv a všelijaká zvířata

Ferda Páv a všelijaká zvířata https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48781/ferda-pav-a-vselijaka-zvirata-48781.jpg 4 8 4

Morgensternovy texty pro dětského čtenáře - Kterak Ferda Páv loví fotografie afrických zvířat a morgensternovská poezie tentokrát ne pro dospělé. Poetické, hravé, legrační, tajuplné i hrůzostrašné verše se v ilustracích Petra Šmalce proměnily v bohatý svět plný zvířat a barev, do kterého se každé dálekmilovné dítko rádo ponoří.... celý text

adela2316
26.01.2024 4 z 5

Ferda Páv- dlouho jsem prahla po této knize, ale nikde jsem ji nesehnala ke koupi, tak jsem si ji aspoň vypůjčila z knihovny. Musím říct, že první část je skvělá, vtipná, krásné obrázky. Byla jsem z toho úplně nadšená. Ale jakmile jsme se vrhli na část druhou, tak jsem byla velmi zklamaná. Netušila jsem totiž, že je kniha rozdělená takto, myslela jsem, že je celá kniha o Ferdovi, takže jsme to dočetli s takovou pachutí zklamání...
Kdyby byla kniha vydaná jen jako příběh o Ferdovi, bylo by to lepší, sice kratší vyprávění, ale o to větší požitek by z toho čtenář měl.

Knihomura
07.04.2020 3 z 5

Slušné, ale s prvním vydáním https://www.databazeknih.cz/knihy/vselijaka-zvirata-pro-kluky-i-devcata-188122 se to opravdu nedá srovnat.

Makrela Liška
16.07.2018 3 z 5

Inu co říct? Prostě Morgenstern pro nejmenší. První část knihy ještě šla, druhá mě minula. Výtvarný doprovod mě nebavil, přišel mi zbytečně tvrdý a popisný..

bibi.r
11.04.2016 4 z 5

Knížka je složena ze dvou různých sbírek. Sbírka Ferda Páv je sbírka na 5 hvězdiček. Sbírka Všelijaká zvířata na 3 hvězdičky. Průměrem to tedy vychází 4 hvězdičky.

Christian Morgenstern
německá, 1871 - 1914