Divoké básničky

Divoké básničky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522947/bmid_divoke-basnicky-oge-522947.jpg 5 6 3

Veselé básničky plné hravého humoru skvěle zabaví děti i rodiče. Rozpustilé verše doprovázené vynalézavými a zábavnými ilustracemi jsou nejen o bytostech z pohádek, zvířátkách a lidech, ale také o věcech, které děti obklopují. Strašidla, skřítci, pidižvíci i další pohádková havěť se chovají poněkud nevypočitatelně, a stejně jako vzteklí sloni, drzé ropuchy, nespavé slepice a jiná zvířata často projevují i různé člověčí nectnosti. Básničky psané současným jazykem se hodí k recitaci i předčítání a díky hře se slovy pomohou čtenářům poznat češtinu a nenásilnou formou si procvičit výslovnost.... celý text

Varjohukka
03.04.2024 3 z 5

Tak u nás tedy všude opěvované Divoké básničky moc neuspěly. Dceři (7) se nelíbily skoro vůbec (až asi na 2 výjimky) a ani mě zrovna dvakrát neoslnily, i když jsem někdy ocenila hru se slovy.
Některé básničky byly velmi krátké (na 3 řádky), některé naopak byly delší (na 2 stránky). Některé byly milé, ale některé takové hodně zvláštní a některé docela drsné (třeba ta o rozšlápnutém morčeti).

adela2316
22.01.2024 5 z 5

Moc pěkné básničky, nejpovedenější mi přišla Alice a slepice:-)

Monika_P
07.10.2023 5 z 5

Divoké básničky je kouzelná, zábavná a chytrá knížka. Básničky jsem sledovala každý týden na Facebooku, ale možnost listovat knížkou je o hodně lepší.
V době, kdy děti nečtou téměř nic, natož poezii, je takováto knížka čirou radostí a možností, jak malé čtenáře ke čtení přivést. Už se těším, až ji budu číst se svým malým synovcem a budeme se spolu skvěle bavit.

Alena Müllerová
česká, 1962