Muž ve střídavé péči

Barvitý příběh dvou žen, které se dělí o jednoho muže. Cyril je známý novinář, který má milující manželku a dvě dcery. Přesto si s milenkou pořídí syna. Svůj čas dělí mezi obě rodiny a ocitá se tak ve střídavé péči manželky a milenky. Je ponořený do své práce a tento způsob života mu vyhovuje. Jeho nemanželský syn je geniální dítě, které ve čtyřech letech zkoumá matematiku, fyziku a zajímá se o politiku. Jednoho dne ho však na ulici porazí auto a skončí v bezvědomí. Cyrilův pohodlný život znenadání končí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286889/muz-ve-stridave-peci-Y7c-286889.jpg 3.269
Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto

Radka1911

Knihu jsem v knihovně objevila čirou náhodou a očekávala jsem jenom obyčejnou ženskou oddechovku, ale autorčin autobiografický příběh mne naplno pohltil. Za mne čtivé, krásně napsané, doporučuji

Lka

Jak už tu bylo několikrát zmíněno, taková oddechovka, nic náročného, četlo se to dobře...

hellena1523

Někdy každá ženská potřebuje typickou oddechovku v podobě milostného trojúhelníku na papíře.
Motto mám zafixované jako nakladatelství, které se snad specializuje na takovou četbu pro ženy.
Anotace mě zaujala, ale očekávání nakonec nenaplnila.
Autorka píše velmi čtivě, avšak čekala jsem plkání o životě oněch tří inkriminovaných postav, nikoliv historky o nemanželském dítěti obdařeném genialitou. Maminky asi ocení, ale pro mě historky neměly žádnou hodnotu. V příběhu jen málo z nich hrálo významnou roli a pokud měly být humorné, tak upřednostňuji jiný typ humoru.
Vzhledem k tomu mi anotace i název knihy přišel zavádějící.

Milena1967

Oddechovka na dovolenou, navíc je lehká v ruce, takže se bude dobře držet na lehátku u moře...

Allla9

Příběh, který prožívá mnoho žen v různých podobách. Jeden muž a dvě ženy. Mě bavily příhody malého Eliáše, hodně jsem se smála. Ale stačí chvilka nepozornosti a všechno je jinak...

SSTknihy

Po knize jsem sáhla poté, co jsem si v časopise přečetla rozhovor s Alenou Müllerovou, ve kterém popisuje svůj život se známým kritikem, jeho paralelní vztahy ve dvou rodinách a vážnou nehodu svého syna. Kniha tedy sedí na velmi reálném základě a bylo zajímavé zkoumat co je realita a co už je pouhá fikce. Jinak je to spíš taková oddychovka na jedno odpoledne, která v záplavě knih o vztahových rošádách nepřináší celkem nic nového.

asam
06.10.2017

Přiznávám, že jsem knihu odložila nedočtenou. Nic neříkající tlachání.

lenkaabooks
23.09.2017

Jediné co mně na příběhu zaujalo, byla nadprůměrná inteligence malého Eliáše. Kniha je ovšem hlavně o jeho sobeckém otci, který má paralelně dva vtahy. Až Eliášova nehoda se situací zamává. No, jsem ráda, že mám dočteno, a to jen ze setrvačnosti.

petrzel
06.08.2017

Ani jsem to nedočetla ,prostě mi přišlo zbytečné trávit nad knížkou čas, no možná to není můj šálek kávy jak se říká.

janasim
06.03.2017

Klasická oddechovka, záležitost jednoho dne, neurazí, nenadchne.

Peace
26.02.2017

"Člověk musí bojovat, aby něco získal."

Kniha se mi dostala do rukou náhodou a - abych pravdu řekla - o velký literární skvost se nejedná. Nejsympatičtější mi v knize přišla postava Eliáše. Oběma "pečujícím" ženám jsem nerozuměla v jejich toleranci paralelního vztahu a samotný Cyril byl klasický sobec.
Knižní jednohubka, na kterou si po chvíli už ani nevzpomenu..

Aglája-1
01.10.2016

Čtivá kniha plná zajímavých postav. O každé z nich by se dal napsat román. Psána s lehkostí, velmi dobře se četla.

fruitbueno
23.08.2016

Chválím lehkost, s jakou je kniha napsaná, bohužel mi trochu vadila její plytkost a povrchnost. Nicméně mimořádně vhodné čtení na jedno odpoledne.

irena7875
12.08.2016

Knizka,ktera me rozchechtala nahlas. A rozbrecela rovneztak. Takze dekuju a smekam.

Aleh
29.07.2016

Muž ve střídavé péči. Z názvu jsem měla pocit, že to bude humorná kniha. Ale nebyla. Jeden muž a dvě ženy, přesněji řečeno dvě rodiny s dětmi. I takový životní příběh může být. Obdivuji dlouholetou nebetyčnou toleranci obou žen. Úsměvné historky se týkaly hlavně malého geniálního Eliáše. Paradoxně tuto situaci vyřešila až vážná událost v životě jedné z těchto rodin… A životy obou rodin se změnily. Doporučuji. Knihu jsem přečetla během jednoho dne.

Daisy21
02.07.2016

Nalákána marketingovou kampaní, chytlavým názvem i zajímavou anotací jsem si i já knihu přečetla. Byla jsem natolik zklamána a otrávena nízkou stylistickou úrovní textu, že jsem příběh ani dvakrát neprožívala. Opakování slov a zejména vlastních jmen, věty na úrovni slohu žáka šesté třídy ZŠ... nechápu, jak takhle může psát dramaturg. A ten malý génius byl pro mě jako čtenáře příliš neuvěřitelný. Pro mě osobně velké zklamání.

Ankavi
17.06.2016

Téma pěkné, zpracování méně pěkné, ale jako celek se kniha přečíst dá, má spád. Vypíchla bych zejména popsání odlišností v jistém smyslu geniálního, avšak společensky málo zdatného dítěte, což je situace náročná nejen pro dítě samotné, ale pro všechny, kdo se o něj starají, i pro náhodné kolemjdoucí. Kniha vrcholí nečekanou nehodou, při které se životy mnoha lidí obrací vzhůru nohama. Příjemné je, že navzdory události ve čtenáři zanechá nádech optimismu - za tento pocit přidávám hvězdičku. Ke knize se nevrátím, ale jejího přečtení nelituji.

Monika_P
14.06.2016

Na knížku jsem byla opravdu zvědavá! Ten název! Je absolutně dokonalý! Marketingový, vševypovídající…. zkrátka, jaký má název knížky být. Ten se Alenko opravdu povedl! Moc gratuluju!
Knížka pro mne představuje vlastně nesmírně zajímavou výpověď. Člověk si při čtení uvědomí, jak křehké jsou některé hranice a dostane jasný impulz, aby si přerovnal životní priority. I když to asi není primární linie příběhu, vážná nehoda dítěte prostě každou matkou otřese. A takových momentů je v knížce na přemýšlení až dost. Takže díky!

sarka7957
09.06.2016

Román Muž ve střídavé péči je velmi čtivá kniha popisující příběh na první pohled všední ženy, kterou život nebo osud, chcete-li, provádí nečekanými cestami a vkládá do nich nelehké překážky. Jednotlivé postavy prožívají běžné životy, ale dohromady dávají zapeklitou skládanku. Styl psaní autorky je velmi čtivý a barvitý, každou postavu, místnost a okamžik si lze velmi snadno utvořit v představách. I když je obálka trochu zavádějící, jedná se téměř psychologický román. Kniha Vám bezpochyby zůstane chvíli ležet v hlavě.
A abych nezapomněla na malé upozornění – jakmile začnete číst, už ji nedáte z ruky. Já ji přečetla za odpoledne a dlouhý večer!

helena0989
02.06.2016

Tohle jsem četla opravdu moc ráda. Bavily mě obě dějové linky, z nichž zejména ta druhá (boj o život malého dítěte) mi nedovolila knížku odložit. Jazyk, kterým je knížka napsaná, to je přesně pro mne. Bez zbytečných kudrlinek a složitého opisování dokáže Alena Müllerová vyjádřit v několika jednoduchých větách věškerou komplikovanost vztahů, strach, beznaděj, lítost.. Je to tak jasné a zřejmé, že tomu rozumíte, jako kdyby to byl váš příběh. Není to knížka na týdny čtení, opravdu se dá zvládnout za večer a já ráda vřele doporučuji jí ten večer věnovat.

bookcase
02.06.2016

Čtivý příběh ze současnosti. Pokud čekáte nějaké pikantní historky ze života českého "bigamisty", tak ne. Spíše komorní příběh. A myslím, že autorka čerpala z vlastního života - jistě to nevím, ale zdá se mi to. :)

túč
27.05.2016

Četla jsem jedním dechem - vtipné úderné věty, nerozvleklé postřehy, situace - datováno do doby, kterou jsem si tím překvapivě živě vybavila. Téma strachu o dítě by bylo samo o sobě tíživé, ale celý příběh je napsán tak svěže, že jsem si knihu moc užila - i ty zamotané vztahy jsou reálně všude okolo nás.

SonaC
22.05.2016

Velmi čtivá kniha. Zaujal mě hlavně příběh dítěte, kterému se stala nehoda. Je to popsáno autenticky, pozná se, že autorka čerpala z vlastní zkušenosti. Pokud jde o zamotané paralelní vztahy, těch je mezi lidmi hidně. Přála jsem hrdinům, aby se z nich nějak vymanili, což se podařilo. Knížku hodnotím pozitivně a doporučila jsem ji přátelům.

Gugu
12.05.2016

Kniha mě téměř nezaujala, několikrát jsem ji odložila, asi se mi netrefila do vkusu.. navíc způsob psaní mi taky úplně nevyhovoval, kniha celkově postrádá spád. Navíc víc než půlka knihy je věnována popisu soužití s "geniálním" dítětem, než řešením vztahu muže ke dvěma ženám. Tedy ani příliš nechápu doporučení a nadšenou recenzi paní Třeštíkové.

paravan
09.05.2016

Nenarocny romanek? Nerekla bych. Mozna pribeh zacina zdanlive poklidne, aby o to dramaticteji dospel k tragickemu momentu, ktery nikdo neceka. Celou knihu jsem precetla v kuse, otevrela ji a zavrela az k ranu. Nejlepsi byly pasaze o souziti s malym geniem, patrne opravdu prozite, tohle by nikdo nevymyslel a v literature je to dosud malo zpracovane tema.

Jana_Hlus
08.05.2016

Výborný název knihy, hodně jsem se na knihu těšila, ale následovalo zklamání, takový nenáročný románek, trošku nuda. Škoda.

Šánka
07.05.2016

Nenáročná oddechovka na pár odpoledních hodin.Škoda jen, že kniha nabrala nějaký spád až tak v poslední třetině. Příběh ze života to asi je, ale přeci jen, kolik z nás by se s tímto prapodivným dlouholetým soužitím asi smířilo a tolerovalo ho. Docela jsem ráda, že mám dočteno, nějak mě ti dospěláci štvali, ale malému Eliášovi jsem moc držela palce.

ivousekk
03.05.2016

Zajimavy pribeh. I kdyz jsem cekala neco trochu jineho, vetsi drama. Bylo to spise vypraveni. Vypraveni s nekdy mozna zbytecnym zabihanim do detailu s hromadou odbocek. A po nehode Eliase, nemanzelskeho syna, jsem spis nez jak dopadne vztah hlavnich akteru troujhelniku cekala, jak to dopadne s Eliasem. Shrnuti: Prijemne, spise oddychove cteni a pro me trochu nezvykly styl vypraveni s neuzavrenym koncem.

agatha2
01.05.2016

Souhlasím s JanaDor, že to není záležitost, ke které bych se někdy vracela, mně tedy i trochu trvalo, než jsem se začetla, kniha pro mě neměla ten pravý drive, ale co se dá dělat, ne každá kniha to tak může mít....ale i přesto nemohu říci, že by byla špatná, jen byla za mě taková nijaká, i když pár pěkných míst by se našlo.....možná mi prostě jen vadilo toto partnerské uspořádání.....vědomě se dělit o jednoho muže, který za mě osobně za to ani nestál, ne, to pro mě nebylo pochopitelné, působilo to na mě divně, Cyril mi opravdu nebyl symptický, jeho dvě ženy kupodivu ano, i když jsem je nebyla schopná pochopit....

JanaDor
17.04.2016

Román řeší vztah muže ke dvěma ženám. Kniha se dobře a rychle četla. Měla jsem ji přečtenou za necelé tři hodinky. Román se mi líbil, ale neuchvátil mě natolik, že bych z něj byla nadšená. Je poklidný a takový pocit z něho mám po přečtení taky. Ale je to hezký klid. Takže dobrá kniha pro chvíle oddechu.

Alena Müllerová

Alena Müllerová