Jonáš a Nenáš

Jonáš a Nenáš https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429279/bmid_jonas-a-nenas-IpC-429279.jpeg 4 40 7

Jeden říká na všechno „jo“, druhý říká na všechno „ne“. Můžou být vůbec dva lidé rozdílnější než Jonáš a Nenáš? A přesto jsou to nejlepší kamarádi. Jejich soužití pod jednou střechou sice jednoho dne ztroskotá, ale věčně usměvavému Jonášovi začne bručoun Nenáš chybět. Jak ovšem přimět někoho, kdo na všechno říká „ne“, aby s vámi něco podnikl? Musíte na něj vymyslet fintu: ptát se ho tak, aby „ne“ vlastně znamenalo „jo“. Na společném výletě se pak ukáže, že umět říct v rozhodující chvíli „ne“ vám může zachránit nejen spoustu nervů, ale někdy dokonce i život. Úspěch série, která v Norsku čítá už šest samostatných knížek, tkví ve snadno čitelné vizuální formě, která navzdory své jednoduchosti nese silné poselství, srozumitelné i těm nejmenším. Knihy se staly předlohou animovaného seriálu norské televize i divadelních představení. Sklidily prestižní literární ocenění a překládají se do mnoha jazyků.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Host

Jakob og Neikob , 2014

adela2316
14.01.2024 3 z 5

Docela jsem se na knihu těšila, už ji mám v merku dlouho. Téma mě přišlo zajímavé a nápadité. Ale jediné, co se mi na knize líbilo, byly ilustrace. Příběh je dost slabý.

lucakuca
12.05.2021 3 z 5

Ne. Jo. Nevím. Divný.

maminkoutek
09.02.2021 4 z 5

Jonáš říká na všechno Jo, Nenáš naopak ne. Dvojice spolu bydlí v jednom domě, ale časem to začne dělat trochu neplechu. Každý je totiž úplně jiný. A co teprve jak vyjedou společně na výlet? Tam se ukáže, že umět říkat NE je důležité a někdy to může i zachránit život...

marketa6511
22.01.2021 4 z 5

Krásný nápad, krásné provedení, jen koncovku jsem čekala lepší, kvůli ní jen čtyři hvězdičky.

Ágnes007
23.12.2020 4 z 5

Nápaditý příběh, u kterého jsem se zasmála. Ilustrace jsou zajímavé, styl Kari Stai mě osobně příliš neoslovil.

Boboking
23.12.2020 5 z 5

Ilustrace mi připomínaly 60. léta minulého století. Příběh byl skvěle vymyšlený a ty některé slova, prostě krásné slovíčkohraní.

Elmo
14.07.2020 3 z 5

Má to vtip a nápad. Ilustrace nejsou úplně můj šílek kávy, i když něco do sebe mají. Jako večerní čtení s dětmi před usnutím to stačilo a SPOILER! když na konci Nenáš jednou taky řekl "jo", rozlil se synovi po tváři krásný úsměv!
Fajn pro vysvětlení, že nesmí všemu říkat ANO (a stejně tak všemu nepatří NE).

pro děti od 3 let

Kari Stai