Projekt pes (ten můj)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jenda má na světě jen jedno jediné přání – mít psa. Jenže jeho rodiče jsou zásadně proti. Jediný, kdo ho chápe, je babička, které se už ale všechno tak trochu plete. A tak s pomocí kamarádky Moniky, jejíž máma cvičí asistenční psy, vymyslí rafinovaný plán, aby rodičům dokázal, že psi můžou být strašně užiteční. Způsobí tak celou řadu vtipných, absurdních situací, a možná, možná nakonec přece jen dostane i psa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335743/projekt-pes-ten-muj-Uwm-335743.jpg 3.714
Žánr
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno · Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Projekt pes (ten můj)

Přidat komentář
agatha2
27. září

Po nadšení z autorčiny novinky SESTERSTVO A KOUZELNÁ KOČKA FABIOLA jsem si musela přečíst i tuto knihu. Hlavním hrdinou této knihy je Jenda, který strašně moc touží mít svého vlastního psa. A pro to, aby mu ho rodiče dovolili, je schopen udělat cokoliv. Cíleně začne na PROJEKTU PES pracovat. Pomáhá své spolužačce Monice, jejíž maminka shodou okolností cvičí asistenční psy, s povinnostmi kolem jejich psí smečky. Chce, aby rodiče viděli, že to není jen nějaký rozmar, ale že skutečně ví, co péče o psa obnáší. Díky tomu všemu se dostává občas do zajímavých situací, poznává na vlastní kůži, že mít psa není jen o radostech, ale také o starostech. A zda bude jeho úsilí korunováno úspěchem si musí děti již přečíst samy.
Kniha je moc pěkně napsaná, některými čtenáři z řad rodičů je vytýkána občas nespisovná mluva, ale to mi teda nevadilo ( a to jsem také rodič ), naopak díky tomu mi přišla kniha autentičtější, mé děti také nemluví jako z učebnice češtiny, a to si troufám říci, že díky velkému množství knih, které čtou, mají velmi dobrou slovní zásobu. A nesmím zapomenout vystihnout i to, že autorka do příběhu zakomponovala i problematiku soužití s prarodičem stiženým alzheimerovou chorobou. Vím, že kniha se líbila i mé dceři, když ji kdysi četla a i já jsem spokojená a mohu knihu doporučit.

Pavluša316
23. května

Četla jsem 11letému synovi v nemocnici. Už dlouho jsem nečetla dětskou knihu, která by opravdu pobavila i mě. Chce vaše dítko roztomilého pejsánka, ale netuší, co všechno ho čeká?... Knížku jsme přečetli na dva zátahy. Určitě se k ní vrátím, až dcera trochu povyroste, v 6 letech by ji myslím ještě nebavila. Taky mi někdy vadila nespisovná řeč, ale rozhodně se to dá zvládnout:-) Moje děti taky spisovně nemluví:-)... A ilustrace k textu perfektně sednou... Určitě přečteme i další díly.

Mruskulka
13. dubna

Knížku si vybrala dcera v knihovně a já ji večer předčítala. Jelikož je na tuto knížku malá, některá slova jsem měnila za jiná, vhodnější. Autorka si nejspíš představovala, jaké to je být v roli chlapce, který chce psa, ale šlápla vedle.

evismaior
05. února

40% - pátrám po dobrých knížkách pro dítko, tak jsem se zkusila odpíchnout od titulů, které zvítězily v literární soutěži Albatrosu, ale u téhle knížky jsem spíš na rozpacích. Jasně, možná jsem ovlivněná tím, že když se v létě po ránu cestou do práce vyhýbám psím exkrementům a zapáchajícím čůrkům moči, nejsem z faktu, že je v Česku milion psů zdaleka tak odvázaná jako hlavní hrdina;-) To ale asi nebude rozhodující. Spíš to bude jednak tím, že na mě hlavní hrdina s tím štítěním se klíštat, psích výkalů a srsti páchnoucí leklou rybou nepůsobil moc důvěryhodně jako někdo, kdo fakt chce psa a něco o tom ví. Tohle prostě s normálním psem člověk zažije a myslím, že jsem byla zhruba v jeho věku, když jsem poprvé drhla auto od zvratků našeho nového pejska, kterého jsem si prosadila:-) (hele, vlastně bych měla být cílová skupina té knihy!). Druhá věc byla ta, že se dle názvu dal očekávat nějaký vtipný a záludný boj s rodiči o pořízení psa, jenže se brzy rozplizl do toho, že rodiče vlastně s jeho pořízením už počítali. A příběh tak skončil dřív než začal - přitom je určen dětem od devíti let, na to je ale podle mě dost jednoduchý a kraťoučký. Taky jsem moc nechápala, co autorka sleduje vypichováním některých slov psaných velkým písmem - no, asi to mělo vypadat jakože hustě, stejně jako ten podivně vyznívající hovorový styl. Tak jdeme pátrat dál...

blackhorse
11.11.2017

Roztomilý!!!

EvaEma
15.08.2017

Původně byla kniha určena jako dárek synovi, že si ji přečte sám. Nakonec jsem po ní sáhla sama a dětem předčítala a dobře jsem udělala. Celé čtení jsem upravovala hovorový jazyk na spisovný. Je to škoda, kniha určená dětem by nemusela být psaná hovorově, i když příběh vypráví dětský hrdina. A přitom jsem Pražačka, jsem na hovorový jazyk zvyklá a v ústní formě mi nevadí.
Jinak to byl ale veselý příběh, smáli jsme se všichni, kniha nás bavila.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

Lucie Hlavinková
česká, 1974

všech 9 knih autora

Kniha Projekt pes (ten můj) je v

Přečtených17x
Čtenářské výzvě3x
Knihotéce2x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x