Zpátky do Afriky!

Zpátky do Afriky! https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113674/bmid_zpatky-do-afriky-Nsy-113674.jpg 4 61 13

Papoušek Jára z pražské zoo se rozhodl, že práskne do bot a malou klec vymění za Afriku. Dá dohromady partu kamarádů a vypráví se na dalekou cestu. Jestlipak tramvaj uveze slona? Umí fenek čurat jako pes? Kolik ryb unese pelikán v zobáku? Jak si může žirafa přivydělat na lodní lístek? Trpí kobra mořskou nemocí? To všechno je ukryto v této knížce do malé kapsy... První vydání.... celý text

adela2316
13.07.2023 5 z 5

To bylo super! Moc mě to bavilo, ilustrace velice krásné, příběh vtipný a na závěr krásná vše shrnující mapa! To bylo překvapení, netušila jsem, ze tam je. Tak jsme si to pak s dětmi znovu na mapě vše ukázali. Knihu jsme měli z knihovny, ale jestli na ni narazim v knihkupectví, asi neodolam...

broskev28
10.02.2023 4 z 5

Líbilo, i když jsem doposud ilustrace A. Skálové moc nemusela!
Cestovní doklady uprchlíků mě pobavily, profesor Marabu byl úžasný a já jsem se ve svých téměř šedesáti letech konečně dozvěděla, co jsou to ančovičky (jsem ostuda, ale nikdy není pozdě se poučit!). Doporučuju všem!

"Pravda, po celé zoo jsou nápisy NEKRMTE ZVÍŘATA!, NEKLEPEJTE NA SKLA TERÁRIÍ a NEDĚLEJTE HLUK a ZÁKAZ VOLNÉHO POBÍHÁNÍ PSŮ - ale o pouštění zvířat ani slovo. Chci snad po vás, abyste mi rozdrobili tatranku? Nebo abyste sborově zazpívali? Nebo abyste tu snad, nedejbože, nechali běhat nějaké psisko? Ani nápad! Já vás jenom prosím, abyste mě pustili z klece!"

mirabl
20.08.2019 3 z 5

Ach domove, sladký africký domove ... aneb jak správně a nepozorovaně zdrhnout ze zvířecího vězení. Začátek příběhu nebyl špatný a četlo se to kupodivu dobře, ale jak jsem se postupně prokousával do finále, celé se to začalo utápět v hrůzostrašných vymyšlenostech ... že by nedostatek fantazie? No prostě zklamání. Ale palec nahoru za dvoustránkovou ilustraci pražské tramvajové zastávky (str. 24-25), kde i dvouletý capart, kterému je kniha určena, musel užasle a nevěřícně zírat na válejícího se opilce s pivem Gambrinus v ruce.

HanKasp
04.07.2018 5 z 5

Klasicky zpracovaný příběh zvířátek zavřených v Zoologické zahradě, kteří se snaží dostat "domů" do Afriky. Podaří se jim to jedině díky vzájemné výpomoci a koordinované spolupráci. Příběh o přátelství o pomoci doplněný mapkou s cestou, kudy se zvířátka musela do Afrikyvydat. Nakladatelství Baobab mě nikdy nezklamalo a dokáži si představit, že kniha poslouží i k zahájení diskuse s dětmi na téma ZOO, Afrika, ale i téma práce s mapou a podobné.

Pro pohádkomily poslouží jako příjemná četba před spaním.

petshopačka
04.03.2018 5 z 5

Zvířata utekla ze zoologické zahrady zpátky domů do Afriky a po cestě zažívají dobrodružství. Dobře se četla a jsou tam hezké obrázky. Je to moc vtipná knížka.

ztráca
23.08.2017 5 z 5

Vtipná, krásně psaná kniha. :-)

xvevex
27.03.2017 5 z 5

Pěkný příběh. :-)

Taťka Hraboš
18.05.2016 5 z 5

Roztomilá útlá knížka s originálními hrdiny i nápaditým dějem a taky se slušnou dávkou humoru. Líbila se mně i všem, kdo u ní večer usínali (dvě děti a jedna manželka) :-)

zuzi1162
18.02.2016 5 z 5

Tak krásně psanou a vtipnou knihu pro děti už jsem dlouho nečetla. Skoro mě i mrzelo, že končí a že nevím jak to bude dál. Ilustrace jsou volené také celkem vhodně.

bibi.r
16.02.2015 3 z 5

Příjemné počteníčko.

lazenskaveverka
13.10.2014 5 z 5

Hezká čtivá knížka o daleké výpravě. Nevím, kdo ji má radši, jestli dcera nebo já :-)

vojtěch p.
21.01.2014 4 z 5

Nejlepší postava je asi papoušek Jára , který dvoum dětem vysvětlí , že otevírat klece v zoo nikdo nezakázal .

tyzik.cejka
05.06.2013 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha o zvířatech