Vynálezce Alva

Vynálezce Alva https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214313/mid_vynalezce-alva-kJv-214313.jpg 4 85 22

Vynálezce Alva série

Je libo raketobrusle, přenášedlo, létající samočistící maxibubliny nebo robota, který za vás uklidí zahradu? Alva si ví rady se vším. S tímto vynálezcem se rozhodně nudit nebudete! Vynálezce Alva je brýlatý kluk – rozcuchaný neposedný zrzek, toužící po technických vymoženostech třetího tisíciletí. Jméno Alva „zdědil“ po svém slavném předchůdci T. A. Edisonovi. Jako každý génius je nadán nezměrnou fantazií a tvořivostí, které ve spojení s jeho nepraktičností a zmatkářstvím vedou k nečekaným zápletkám a ještě nečekanějším rozuzlením. S dvojicí sourozenců Filipem a Denisou tvoří nerozlučnou partu kamarádů, která zažívá neuvěřitelná dobrodružství ve škole i mimo ni. Náš příběh začíná první školní den… Bohatě ilustrované vtipné příběhy podle televizního večerníčku, pro malé i velké.... celý text

Vivienca
24.02.2023 4 z 5

Synovi se knížka docela líbila, ale mě se nečetla dobře. Na čtení pro děti jsou to hodně dlouhé a krkolomné věty (pokud děti se čtením teprve začínají). Příběhy bláznivé až překombinované, kdy jedna katastrofa přebíjí druhou. Jiné knížky jsme četli s větší chutí.

adela2316
31.01.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, určitě plánuji s dětmi číst další díly.

Naďa2411
21.12.2022 2 z 5

Hlavní postava je v povídkách na útěku, nástrahy řeší nějakým vynálezem. Dětská kniha spíše pro chlapce.

LooneyCZ
23.04.2022 3 z 5

Není to špatné, ale příběhy jsou tak trochu na jedno brdo. Alva něco vymyslí, vynález má mouchy, takže nastane nějaká šílená situace, ta se nakonec vyřeší. Následuje popis vynálezu a krátký komiks.
Ilustrace mě příliš neoslovily. Celkově je to spíše průměr - neurazí, nenadchne.

ZuzanaK.
20.01.2022

Synovi se kniha hodně líbila, nejen příběhy, ale především zpracováním, kdy je na konci každé kapitoly popsán hlavní vynález a krátký komiks.
Pro dospěláky to není, ale může je to nakopnout k tomu, jak si s dětmi hrát na vynálezy.

Natmi
13.12.2021 5 z 5

Vynálezce Alva je brýlatý kluk který vynalézá. Knížka byla moc krásná.

MilackovaN
10.11.2021 5 z 5

Zajímavá kniha pro děti, které mají rády vynálezy. I mě jako dospělého kniha velmi bavila, líbily se mi krásné ilustrace, které podporují samotný příběh.

Barabora
03.04.2021

Není to můj šálek kávy, ale celkem dobrý.

Herda
14.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Četl jsem ji celé prázdniny a teď na začátku třetí třídy budu číst druhý díl. Četl jsem pomalu, protože jsem některým slovům moc nerozuměl. Tak jsem je hledat na počítači nebo mi je někdy vysvětlil taťka. Takové knihy mě baví.

Namiš
20.04.2020 5 z 5

Ta kniha se mi líbí je to dobrodušství .

Taťka Hraboš
15.07.2019 3 z 5

Už jsem četl lepší dětské knížky. Tady mi to připadalo všechno jaksi moc prvoplánové - prostě do té knihy nacpeme co nejvíc bláznivin, to se dětem bude líbit (a soudě podle mých dvou synů tenhle model funguje). Na druhé straně proč ne, je to kniha pro děti a ne pro dospělé. Ale znám mnoho autorů a knih, kteří do svých - také zábavných - knížek dokáží dostat mnohem víc - morální ponaučení, hluboké myšlenky, zajímavé informace ...

Pitíčko114
26.04.2019 5 z 5

Výborná knížka s dobrým příběhem.

Emily82
12.02.2019 5 z 5

Parádní kniha. Syn ji miluje a jelikož se mi líbí taky, nevadí mi, že se uspávání protáhne. Kniha milá, vtipná, kouzelná.

Agynek
24.10.2018 5 z 5

kniha je vážně skvělá

jfialova
14.10.2018 3 z 5

Dětem se kniha líbila, mají rády i animovaný seriál. Mně tam vadí, jak jsou Denisa s Filipem pořád takoví napůl otrávení a remcají. Že by příprava na pubertu? :-) Určitě ale kniha patří k tomu lepšímu z dětské literatury.

JankaV80
26.07.2018 5 z 5

Kniha, kterou si můj syn zamiloval a tak už ji čteme podruhé :-) Alva je malý chlapec, který rád vynalézá a jeho vynálezy ho občas dostanou do pěkného průšvihu nebo do úsměvných chvilek. Kapitoly jsou delší, což vyžaduje, budete-li číst knihu před spaním, větší množství času než "obvyklých" 20 minut. Rozhodně kniha ale stojí za to :)

tabaluga
08.03.2018 4 z 5

Kapitoly delší ale syn knihu zboznuje

Broukodrak
02.09.2017 5 z 5

Alva dělá vtipný vynálezy, někdy dobrý někdy špatný.

Niky Coffee
09.06.2017 2 z 5

Vyčerpaní rodiče neocení tak dlouhé kapitoly, ale dětem se určitě budou líbit, protože jsou zajímavé, není to taková ta klišovitá pohádková klasika na kterou jsme zvyklí. Líbilo se mi, že ke každé kapitola byla stránka s popisem vynálezu, jako malá jsem tyhle popisky milovala a na konci kapitoly je komiks, což knihu trošku oživí. Celkově se mi ale ilustrace nelíbily a není to kniha ke které bych se vracela, nejsou v ní ani žádná ponaučení pro děti, taková nemastná, neslaná.

Jessybelle
11.05.2017 4 z 5

Trochu delší kapitoly, takže jsme kvůli na čtení museli jít dřív do hajan, ale vždy to proběhlo bez problémů, takže z toho lze usuzovat, že se kniha líbila.