Vynálezce Alva

Je libo raketobrusle, přenášedlo, létající samočistící maxibubliny nebo robota, který za vás uklidí zahradu? Alva si ví rady se vším. S tímto vynálezcem se rozhodně nudit nebudete! Vynálezce Alva je brýlatý kluk – rozcuchaný neposedný zrzek, toužící po technických vymoženostech třetího tisíciletí. Jméno Alva „zdědil“ po svém slavném předchůdci T. A. Edisonovi. Jako každý génius je nadán nezměrnou fantazií a tvořivostí, které ve spojení s jeho nepraktičností a zmatkářstvím vedou k nečekaným zápletkám a ještě nečekanějším rozuzlením. S dvojicí sourozenců Filipem a Denisou tvoří nerozlučnou partu kamarádů, která zažívá neuvěřitelná dobrodružství ve škole i mimo ni. Náš příběh začíná první školní den… Bohatě ilustrované vtipné příběhy podle televizního večerníčku, pro malé i velké....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214313/big_vynalezce-alva-kJv-214313.jpg 4.365

Kniha Vynálezce Alva

LooneyCZ

Není to špatné, ale příběhy jsou tak trochu na jedno brdo. Alva něco vymyslí, vynález má mouchy, takže nastane nějaká šílená situace, ta se nakonec vyřeší. Následuje popis vynálezu a krátký komiks.
Ilustrace mě příliš neoslovily. Celkově je to spíše průměr - neurazí, nenadchne.

ZuzanaK.

Synovi se kniha hodně líbila, nejen příběhy, ale především zpracováním, kdy je na konci každé kapitoly popsán hlavní vynález a krátký komiks.
Pro dospěláky to není, ale může je to nakopnout k tomu, jak si s dětmi hrát na vynálezy.

Natmi
13.12.2021

Vynálezce Alva je brýlatý kluk který vynalézá. Knížka byla moc krásná.

MilackovaN
10.11.2021

Zajímavá kniha pro děti, které mají rády vynálezy. I mě jako dospělého kniha velmi bavila, líbily se mi krásné ilustrace, které podporují samotný příběh.

Barabora
03.04.2021

Není to můj šálek kávy, ale celkem dobrý.

Herda
14.09.2020

Kniha se mi moc líbila. Četl jsem ji celé prázdniny a teď na začátku třetí třídy budu číst druhý díl. Četl jsem pomalu, protože jsem některým slovům moc nerozuměl. Tak jsem je hledat na počítači nebo mi je někdy vysvětlil taťka. Takové knihy mě baví.

Namiš
20.04.2020

Ta kniha se mi líbí je to dobrodušství .

Taťka Hraboš
15.07.2019

Už jsem četl lepší dětské knížky. Tady mi to připadalo všechno jaksi moc prvoplánové - prostě do té knihy nacpeme co nejvíc bláznivin, to se dětem bude líbit (a soudě podle mých dvou synů tenhle model funguje). Na druhé straně proč ne, je to kniha pro děti a ne pro dospělé. Ale znám mnoho autorů a knih, kteří do svých - také zábavných - knížek dokáží dostat mnohem víc - morální ponaučení, hluboké myšlenky, zajímavé informace ...