Adél784 Adél784 komentáře u knih

Jack Thorne mi úplně zničil mou oblíbenou fantasy sérii:-(

25.01.2021 1 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Měla jsem vysoká očekávání a ta nebyla úplně naplněna. Líbilo se mi zpracování knihy pomocí rozhovorů, díky kterému se Daisy Jones and the Six skvěle četla.
Úžasná byla atmosféra šedesátých a sedmdesátých let, ale členové kapely mi vůbec nebyli sympatičtí.Celou dobu buď pili alkohol a nebo užívali drogy. Doufám, že se českého překladu dočká i autorčina kniha The Seven Husbands of Evelyn Hugo.
3,5/5

17.10.2020 3 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Skvělá odpočinková kniha, doporučuji čtenářům Všem klukům, které jsem milovala.
4/5

14.09.2020 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Skvělá odpočinková romantická knížka:) Hlavní hrdinové byli úžasní:) a navíc Gaby má narozeniny ve stejný den jako já:)))
4,5/5 doporučuji:)))

17.08.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od této knihy jsem neměla velká očekávání, protože jsem na ni slyšela negativní ohlasy. Kniha mě ale překvapila. Je to super napsaný psychothriller, chystám se teď podívat na film:) - tak film mě zklamal, kniha je lepší:)
dávám tak 4/5

18.07.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha byla velice čtivá a konec jsem nečekala...

23.05.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Velice čtivá kniha

23.05.2019 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Černooká...kniha s tak nádhernou obálku a přitom tak depresivním příběhem, který je plný emocí. Řeší se v ní psychické problémy, ztráta člena rodiny, přátelské i partnerské vztahy...
Černooká je napsána nádherným jazykem. Autorka umí skvěle psát, což jsem zjistila
už při čtení Tamařina souhvězdí.:)

Kniha se mi líbila, ale konec byl už podle mě trochu přehnaný. Tamařino souhvězdí se mi líbilo o trochu více:)
4/5 Myslím si, že se bude líbit nejen čtenářům young adult.

21.02.2021 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Milé dítě je jeden z lepších thrillerů, které jsem četla. Líbilo se mi, že kniha má krátké kapitoly a střídaly se pohledy třech postav. Rozhodně nejzajímavější kapitoly byly ty, které jsou vyprávěny z pohledu Hannah.
Hannah mi přišla chvílemi až děsivá:)
Kniha je napsána čtivě a čtenář se od knihy nemůže odtrhnout a potřebuje, co nejdříve vědět, jak to dopadne. Měla jsem v průběhu čtení několik teorií, jak se bude příběh dál vyvíjet, ale nebyli správné. V průběhu čtení zjišťujeme několik šokujících informací, které s příběhem zamávají....
Je to originální thriller, ale nechtěla bych, aby se něco takového stalo ve skutečnosti...
Pachatele jsem nakonec neuhodla.
Doporučuji k přečtení všem čtenářům thrillerů, kteří chtějí číst něco originálního, zamotaného, trochu psycho a hrozně čtivě napsaného.
4,5/5

05.01.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Za mě od autorky nejslabší kniha, měla jsem po Kříďákovi a Jámě asi velká očekávání.
Každopádně je to čtivý, mrazivý a děsivý příběh, kde je zakombinovaný dark web...
Předešlé dvě autorčiny knihy ale doporučuji více:)
4/5

11.11.2020 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Stejně skvělá jako předchozí díly o strašidelných domech.
Kniha je čtivě napsaná, ma krátké nadepisovane kapitoly.
Mohla byt delší, má pouze 200 stran.
Za mě ale od autorky pořád vedou Přízraky domu Carrowů.
5/5 doporučuji.

26.09.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Skvělá jako předešlé díly:)ve filmu není vše vysvětleno jako v knize a několik scén chybí, ale i tak mám ráda jak knihu tak film:)
doporučuji a těším se na další díl:)
5/5

20.05.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

(SPOILER) Mám ráda autorčiny všechny knihy které v ČR vyšly ale tahle je nejspíš nejlepší!! u této jsem se bála nejvíce, ale konec je stylem podobný jejím ostatním knihám:)nedoporučuji číst v noci:)Autorka vymyslí vždycky strašně sympatické postavy:)
doporučuji 5/5

24.04.2020 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Krátká, vtipná, čtivá divadelní hra. Doporučuji maturantům:))

14.04.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Skvělá!!!!strašně moc čtivá, hodně mě zajímalo jak příběh skončí. Podle mě je Sucho lepší než Smrtka.
Ke čtení si určitě připravte sklenici vody:))))
5/5 mooooc doporučuji i nečtenářum young-adult.

05.04.2020 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Četla jsem k maturitě, doporučuji studentům.

08.03.2020 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Skvělé!!!možná ještě o trošku lepší než první díl:)jak první tak druhy díl konci dost otevřeně, že hned potřebujete další díl:)moc se těším na pokračování
Určitě doporučuju:)

25.01.2020 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Doporučuji všem maturantům, kteří ji mají v seznamu k maturitě. Četla se dobře :-)

13.01.2020 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Super oddechovka, straaaaasně moc se těším na další díly:) doporučuji
5/5

18.11.2019 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Skvěle napsaná kniha, originální, doporučuji:)

08.07.2019 5 z 5