ZuzullaM ZuzullaM komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Úžasné! Toto ma tak bavilo, že som sa od knihy nedokázala odtrhnúť. Erika je úžasná, už v jednotke mi bola veľmi sympatická aj Mossova a Peterson. Musím povedať, že dvojka bola pre mňa lepšia ako jednotka! Idem na ďalšiu :-)

26.01.2024 5 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Túto knihu som si vybrala vďaka čtenářskej výzve. A bola to výborná voľba. Hneď od začiatku ma veľmi bavila. Najviac sa mi páčilo, že to bol skutočný historický román, síce niečo bolo vymyslené, ako autorka priznala, ale väčšina bola tak ako sa skutočne stala. Teším sa na ďalší diel, teraz už o kráľovnej Alžbete I.

17.01.2024 5 z 5

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Som veľmi ráda, že som si knihu prečítala. Je to smutný príbeh, často som cítila hroznú bezmoc a bola som zdesená ruskou brutalitou a to bola popísaná len okrajovo. Veľmi dúfam, že sa Ukrajina dočká slobody a že sa splní čo si Oksana tak priala.

23.12.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Veľmi pekná kniha, čítala sa krásne, sama, bavila má každá časť príbehu. Veľmi som Anne fandina. Rada sa ku knihe znova vrátim

16.09.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Zaujímavá kniha, veľmi ťažká téma. Na začiatku bolo všetko ružové, čo sa týka teda zoznámenia Lili a Ryleho. A v tom najsladšom to nabralo úplne iný smer. Knihu som potom nemohla pustiť z ruky a čakala ako sa Lili rozhodne, čo urobí a bola teda veľmi statočná a silná. Autorkine slová na konci dali knihe ešte väčšiu skutočnosť.

30.07.2023 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Joj, táto kniha sa mi veľmi páčila. Oveho som si obľúbila, taký bručoun s veľkým srdcom. Dost som sa nasmiala ale aj poplakala. Rada sa ku knihe znovu vrátim.

08.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Toto bola silná kniha, smutná. Bola som hrozne naštvaná na matku, že nezasiahla. Aj keď je to asi ťažké, keď je v tom celý svoj život. Záver ma ale, ťažko to takto nazvať, ale potešil, že sa hlavná hrdinka nevzdala, že to aspoň takto skúsila.
Je to ťažké téma, ale stoji za to si knihu prečítať.

08.05.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Zaujímavá kniha, ale nedostala ma tak úplne ako som čakala. Hlavné postavy boli na mňa až moc dokonalé, to že sú hrdinovia skoro božsky krásni mi nevadí, ale trochu mi vadilo, že všetko im išlo úplne perfektne a hneď samo. Inak sa, ale kniha dobre čítala.

09.03.2023 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moja prvá kniha od autora. Veľmi som sa na ňu tešila a nesklamala ma. Bola veľmi čtivá, krátke kapitoly mi hrozne vyhovovali, dej mi tak rýchlo plynul.
Hlavná hrdinka Erika mi je veľmi sympatická, rovnako ako Mossova a Peterson. Teším sa na druhú časť série.

09.03.2023 5 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Bola to zaujímavá kniha. Zozačiatku smutná, potom ako Kyle stretol Marley to bolo všetko dokonalé, az moc, aj autorky to slovo používajú v tej pasáži stále, až ma to začínalo trochu nudiť a zrazu BUM! A všetko sa zmenilo a kniha tak nabrala spád, hrozne ma zaujímalo ako to teda je a čítala som a čítala kým som sa to nedozvedala a potom zrazu ďalšie BUM, v poslednej kapitole a to už bolo na mňa moc a bolo to také rýchle rozuzlenie a záver. Ale inak milá kniha, pekne sa čítala, len škoda že ten záver bol taký rýchly.

28.02.2023 4 z 5

Tři malí upíři Tři malí upíři Georgie Adams

Mám prečítané už tri knižky tejto série a musím povedať, že táto sa mi páčila najmenej. Obrázky pekné, ale po prečítaní knihy Tři malé čarodějky, som asi čakala viac. Aj moje deti si čarodejky užili viac a častejšie ich chceli prečítať.

10.02.2023 2 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Jennifer Coulmann

Veľmi pekný veršovaný príbeh pre detí a úžasne krásne ilustrácie. Toto sa veľmi podarilo. :-) také naozaj vianočné :-)

10.02.2023 5 z 5

Skřítek se stěhuje Skřítek se stěhuje Eva Dax

Toto bola veľmi pekná kniha, všetci traja, ja a deti (6r a 4r) sme si ju veľmi užili. Mám pocit, že odkedy sme knihu prečítali, nutne potrebujeme doma křečka Osvalda a dcérka dúfa, že máme aj my doma domacího skřítka. Naozaj veľmi milý príbeh, ktorý sa neskutočne rozbehol a všetci sme držali Kubovi palce, aby skúšku zvládol. Tiež sa mi páčili ilustrácie. Jedným slovom rozhodne odporúčam pre deti na prečítanie.

10.02.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

To bola neskutočná kniha. Som si ešte viac začala vážiť slobody ktorú mám. To by si mal každý prečítať.

30.01.2023 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Jej, tak to bolo krásne :-) Na začiatku som mala trochu problém s japonskými menami, ale keďže ma dej pohltil, rýchlo som sa ich naučila. Bolo pekné ako sme sa s každým príbehom, ktoré ako sa najprv zdalo spolu nesúvisia, dozvedeli niečo viac o hlavných postavách. Veľmi sa mi páčili hlavne príbeh o manželoch Fusagi a príbeh matka s dcérou to som skoro ani nedýchala pri čítaní a pri dvoch sestrách som si aj poplakala. Veľmi pekna kniha, myslím že ešte dlho o nej budem premýšľať.

21.10.2022 5 z 5

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

Úžasné! Zase moja milovaná Anna, teraz trochu vážnejšia, ale stále pohromy priťahujúca. Vďaka dvojčatám a hlavne Davymu som sa poriadne nasmiala. Aj druhá časť sa mi hrozne páčila. Myslím že si Annu, teraz v dospelosti, užívam viac, ako keď som ju čítala ako mladé dievča.

Ilustrácie v novom vydaní knihe dali ešte väčší šmrnc.

Teším sa na ďalší diel, na Gilberta a Annu.

12.10.2022 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Anna je Anna. Po dlhej dobe som sa k nej opäť vrátila, vďaka čtenárskej výzve a zase ma úplne dostala. Annu mam hrozne ráda. Poriadne som sa nasmiala.
Niektoré pasáže, napr. ta o stráte Mateja, ma teraz dostala viac ako v minulosti, autorka tie slova napísala akoby mi pozerala do vnútra. Smútok zo straty blízkej osoby je rovnaký v minulosti aj dnes.
Teším sa na ďalšie knihy zo série :-)

18.09.2022 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Kniha sa ma páčila, Anna písala naozaj dobre. Bolo to ale smutné čítanie, mala toľko snov, bolo mi vždy hrozne smutno pri pomyslení, že ani jeden nich sa nesplní.

04.09.2022 5 z 5

Králíčci v ohrožení Králíčci v ohrožení Andrea Schütze

Veľmi pekná a milá knižka pre deti. Mám doma 4 ročnú a 6 ročného a veľmi ich bavila. Obrázky sú úžasné :-) Určite si zoženieme aj ďalšie diely :-) Vrelo odporúčam.

14.08.2022 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

To bola paráda! Kniha sa úžasne čítala, bolo ťažké ju odložiť. Čakala som, že rozuzlenie bude iné ako sa ponúkalo a záver ma nesklamal. Niektoré úseky mi ale prišli dlhé a nudnejšie, ale ako celok ma to hrozne bavilo. Hlavný hrdina má teda neuveriteľné šťastie, ale bez toho by to nešlo.
Teším sa na ďalšie stretnutie s Roberom Langdonom :-)

21.06.2022 3 z 5