ZuzullaM ZuzullaM komentáře u knih

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Veľmi pekná kniha. Príjemné romantické čítanie, miestami smutné, na konci som už neudržala slzy. Som veľmi rada, že som knihu, vďaka čtenárskej výzve objavila. Mňa nesklamala. :-)

04.06.2022 4 z 5

Kniha ma veľmi zaujala, toľko až neskutočných, nepredstaviteľný informácií. Aj napriek tomu som chvíľu zatúžila sa tam ísť pozrieť, ale vlastne by som nikdy nevidela všetko čo autorka v knihe opisuje. Tá príroda ma veľmi láka :-)

01.05.2022 4 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Veľmi pekná knižka. Napínavá až do konca.

01.05.2022 3 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Na túto knihu som sa veľmi tešila, odkedy som prečítala prvý diel. A oplatilo sa čakať.
Na začiatku som sa musela zorientovať, ktorú časť píše ktorá postava, ale šlo to celkom rychlo.:-)
Veľmi rada som čítala pasáže, ktoré boli napísané tetou Lydiou a Agnes. Niky/Daisy ma až tak nezaujala. A Beky! Tú som mala rada.
Dúfala som, že sa v záveru dozvieme niečo viac o osude otcov oboch dievčat. Ale aj tak sa mi kniha veľmi páčila. :-)

20.03.2022 4 z 5

Cestujem sama Cestujem sama Samuel Bjørk (p)

Prečítané za pár dní. Kniha ma veľmi zaujala, na konci ju nešlo pustiť z ruky. Som zvedavá na pokračovanie, dufam že bude rovnako dobré. :-)

20.03.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Knihu som prečítala behom pár dni. Veľmi sa mi páčila, poslednú tretinu som knihu vôbec nemohla odložiť z ruky a po dlhej dobe čítala až hlboko do noci, len aby som sa dozvedela ako to celé bolo. Celú dobu som držala palce Laure. :-)

13.02.2022 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Wow. To je moj záverečný dojem z knihy! V niečom mi pripomínala knihu Šikmý kostel od Karin Lednické, asi ako sa v knihe popisovalo viac generácií. Ale bola to bomba, veľmi sa mi kniha páčila. Čítala sa veľmi ľahko a hneď ma vtiahla do deja. Našla som si veľa svojích obľúbencov a hrozne som sa na konci o Anežku bála, hoci som teda neschvaľovala jej rozhodnutia, ale aj tak som jej držala prsty. A rozhodne by som ale hrozne chcela poznat Alžbětu!

08.02.2022 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Taká príjemná oddychovka. Asi som ju ale čítala, veľmi skoro po autorkinej knihe: Mám tě ráda, nemám tě ráda, lebo sa musím priznať, že táto ma zaujala o trochu menej. Ale bola hrozne čtivá a mala som ju skoro prečítanú.

05.02.2022 3 z 5

Tajný život masožravých rostlin Tajný život masožravých rostlin Elena Fin

Veľmi pekná a zaujímavá kniha, ktorá nás naučila niečo málo o masožravkách. Dúfala som, že v nej bude o trochu viac informácií (keďže som rovno kúpila aj pár semienok ), ale deti sú nadšené! Veľmi krásne sú aj ilustrácie. Rozhodne odporúčam, hlavne ak máte doma malých průzkumníkov ako ja .

05.02.2022 5 z 5

Tři malé čarodějky Tři malé čarodějky Georgie Adams

Veľmi milá knižka. Deti ju dostali pod stromček a máme ju už niekoľkokrát prečítanú. Dokonca sme si rozdelili čarodejky a podľa nich sa aj hrali. Krásne ilustrácie. :-)

23.01.2022 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Myslela som si, že kniha bude desivejšia. Ako ano, občas som sa bála, ale nebolo to az take zlé, ako som čakala. Ale aj tak ma zaujala a dobre sa mi čítala. Záver ma teda dost prekvapil. Zaujimalo by ma pokračovanie. :-)

23.01.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Presne túto knihu som si teraz potrebovala prečítať! Hrozne ma bavila od prvej kapitoly, nemohla som ju odložiť. Veľmi vtipná. Teším sa na ďalšiu autorkinu knihu.

16.01.2022 4 z 5

Kanálníčci: Strašidla z podzemí Kanálníčci: Strašidla z podzemí Michaela Fišarová

Túto knihu som objavila v knižnici, hrozne ma zaujal obal a keď ju zbadal syn, už žiadnu inú nechcel. A vybrali sme správne. Krásny príbeh, napínavý, vždy sme prečítali o jednu, dve kapitoly viac ako sme sa pred spaním dohodli. A tie ilustrácie!! Bomba! :-)

12.01.2022 5 z 5

Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Terezie Radoměřská

Krásna kniha na advent. S detmi sme si ju veľmi užili. Myslím, že všetci sme sa tešili na večer, aby sme sa dozvedeli viac a potom sme sa so synom(5r) o tom ešte dlho rozpravali. K tomu sme mali drevený adventný kalendár, takže sme si čakanie na Ježiška fakt užili. :-)

12.01.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha ma zaujala. Zo začiatku sa mi horšie čítala a dlhšie mi trvalo kým som sa do deja dostala, ale potom ma zaujala. A záver som úplne hltala. Nemám rada takéto konce o to viac ma potešilo zistenie, že je aj pokračovanie.
Príbeh služebnice ma pohltil, s hrôzou som čítala čo všetko by mohlo byť možné v budúcnosti. Mám dve malé deti a predstava žeby mi ich odobrali a potom by museli žiť takýto život, ma hrozne desil. Autorka to napisala fakt dobre, že som sa dokázala do deja sama vcítiť.

09.11.2021 4 z 5

Tuky prvý: král ̕tučniakov Tuky prvý: král ̕tučniakov Václav Šuplata

Zábavná a pekná kniha. Už ju máme prečítanú niekoľkokrát. Deťom (5r a 3r) sa veľmi páči. Pekné ilustrácie. :-)

02.11.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná kniha! Často som zostávala len nemo stat a hovorila si, to snad nie, takto nie.. hlavne v casti o Hane. A nakonci, som si poplakala dojatim, ze mozno konecne trochu svetla aj pre Hanu.
Som veľmi rada ze som sa vdaka ctenarskej vyzve k tejto knihe dostala.

13.10.2021 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Moja prvá prečítaná kniha od Jodi Picouktovej a bola to paráda, nemohla som sa odtrhnúť. Síce som tak nejako tušila kto to mohol urobiť, trochu aj ako sa to stalo. Ale stale som čakala a dúfala že pravda nakoniec vyplave na povrch.

26.05.2021 4 z 5

Dráček Drápek a Království ohně Dráček Drápek a Království ohně Barbora Kvasnovská

Veľmi pekná detská knižka. Krásny príbeh a úžasné ilustrácie. Prečítali sme niekoľkokrát, neviem komu sa páčila viac či mne alebo deťom. Rozhodne sa k nej ešte vrátime

23.05.2021 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Zaujímavá kniha, trochu pomalejší úvod, ale asi od polky sa to rozbehlo a potom ma dej pohltil. Zistenie kto je vrah ma prekvapilo. Trochu som ale čakala že to bude desivejšie. No a Tilli bola božská :-) na tú sa teším v pokračovaní.

23.05.2021 3 z 5