Skřítek se stěhuje

Skřítek se stěhuje https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438011/bmid_kuba-a-osvald-czj-438011.jpg 5 11 3

Kuba & Osvald série

Kdo s koho? Veselá přetahovaná mezi skřítkem Jakubem a křečkem Osvaldem. Domácí skřítek Kuba má nelehký úkol. Aby složil zkoušku, musí dát do pořádku starý prázdninový domek a vytvořit z něj útulné místo, kde by chtěl bydlet každý. Jenže to se snadněji řekne, než udělá. V domě totiž bydlí svéhlavý křeček Osvald, který po Kubovi hází borůvkami, schovává mu věci ve svých naducaných tvářích a nevynechá jedinou příležitost, aby skřítka z domu vystrnadil. Najdou ti dva nakonec společnou řeč?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Ein Wichtel zieht ein , 2018

ZuzullaM
10.02.2023 5 z 5

Toto bola veľmi pekná kniha, všetci traja, ja a deti (6r a 4r) sme si ju veľmi užili. Mám pocit, že odkedy sme knihu prečítali, nutne potrebujeme doma křečka Osvalda a dcérka dúfa, že máme aj my doma domacího skřítka. Naozaj veľmi milý príbeh, ktorý sa neskutočne rozbehol a všetci sme držali Kubovi palce, aby skúšku zvládol. Tiež sa mi páčili ilustrácie. Jedným slovom rozhodne odporúčam pre deti na prečítanie.

bee88maja
14.06.2022 5 z 5

Předčítám příběhy, měním hlasy, a konstatuji, že role křečka mi bude chybět. Kniha s ilustracemi a příběhem, který v závěru má tu pomyslnou pointu všedního bytí. :) Takových knih, ať je prosím víc. Moto: Kdo si hraje, nezlobí. :)

dagmar7365
30.06.2020 5 z 5

Příběh skřítka Kuby, který se připravoval na skřítčí zkoušky, ale všechno mu zpočátku komplikoval spolubydlící křeček Osvald se nám moc líbila. Krásně se četla, kapitoly byly tak akorát dlouhé, příběh vtipný, ale i poučný a doplněn o pěkné ilustrace. Ideální dětská kniha.

Eva Dax
německá, 1976
2020  98%Skřítek se stěhuje
2022  100%Tajemství lesních skřítků

Kniha Skřítek se stěhuje je v