Anna z Avonlea

Příběh Anny ze Zeleného domu pokračuje! Ve druhé knize z řady o Anně naše milá rusovláska přijme místo učitelky v avonleaské škole. Také se rozhodne založit v Avonlea okrašlovací spolek. Anna dospěla, není už tolik ztřeštěná, ale nějaký ten průšvih si ji čas od času přesto najde… Obzvlášť když se její představy a ideály střetnou s realitou. Ani tak ale neztrácí svůj pověstný optimismus a odhodlání, kterými si získala srdce čtenářů po celém světě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404195/anna-z-avonlea-T6c-404195.jpg 4.5244

Anna ze Zeleného domu 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Albatros (ČR)

Anne of Avonlea, 1909

Kniha Anna z Avonlea

Cherry1824

Druhý díl (sudý - dle mé teorie méně záživná polovina série) se vrací do Avonlea za naši milovanou Annou. Příběh se opravdu zaměřuje na městečko a jeho obyvatele, z druhé části na Zelený dům a rodinu, která v něm žije.
Já beru Annu a Gilberta za jeden z nejlepších literárních párů, které kdy byly sepsány. Proto mi Gilbertova absence (párkrát se tam mihne) dost vadí. Ne, že by Anna příběh neutáhla, ale to, co na knize miluji nejvíc, je právě jejich vztah.
Nicméně do knihy jsem se nenutila, přesto však liché díly jsou mnohem lepší.

wiix

Úprimne, pokračovania Anny nie sú také strhujúce a hrajúce "na city" ako prvý diel, lebo veď v prvej knihe bolo všetko také prekvapujúce, milé, smutno-trpké a tiež dievčenské. Pokračovanie sa číta dobre a stále je príbeh pútavý, no Anna už nerobí neplechy, vie toho viac ako polovica Avonlea a už v sebe neživý detské traumy o červených vlasoch a volánivých šatách. Je to stále milé čítanie, na toto domasedavé obdobie ideálne.

Jirkass89

Anna o něco zestárla a zmoudřela, ale stále je tím snílkem z prvního dílu a fantazii má také bohatou. V neposlední řadě se stále dostává do prekérních situací, ze kterých ale vždy vybruslí. Spolu s ní se vrací jak známé postavy z prvního dílu, také se seznamujeme s novými. Pro mě byl druhý díl o malý chloupek horší než první, ale těším se na další dva.

elenai
27.12.2020

Podruhé se vracím k Anně a nemůžu si pomoct. Když jsem totiž knihu četla, pragmatik ve mně se pral se snílkem, a to dost často. Zjistila jsem, že zase moře času trávím s vlastními představami. A jéje! Každopádně, druhý díl je stejně líbezný jako ten předešlý a je plný radosti a lásky lidí k lidem i přírodě. Anna jako slečna učitelka může působit trošku zvláštně, ale je to osoba na správném místě. A těším se, co ji potká dál.

Maevie
22.12.2020

Ve druhém díle se z Anny stává mladá slečna, která pozbyla většinu své dětské ztřeštěnosti, fantazie a dobré srdce ji ale zůstává. Autorka přichází s několika zajímavý náměty a opět nechává Annu, aby je opředla svými vzletnými názvy a čtenářům představila prostřednictvím svých barvitých popisů. Anna balancuje mezi světem dětí a dospělých, ztrácí tak část své dětské bezprostřednosti, která dělala první díl tak kouzelným, stále je to ale pokračování, které pohladí na duši.

Knihomolka223
02.10.2020

Anna se stává učitelkou v Avonlea. Úsměvné, romantické, krásné. Pořád mě velmi baví barvité popisy krajiny nebo Anniny poetické myšlenky. Jako bych příběh prožívala spolu s ní. Nemůžu se dočkat, až si přečtu pokračování. Jinak i když Anna dospívá, pořád je ještě průšvihářka a snílek. A to je na tom to nejzábavnější. :-D

roman9276
17.09.2020

Anna nám vyrostla a už to není ta malá a extrémně upovídaná holčička, naopak se z ní stává žena, ale o úsměvné situace není nouze. Pořád mě baví, jak si Anna svými omyly dokáže pod sebou podřezat větev, ale nakonec z toho dokáže vždy vybruslit. A nemůžu se dočkat, kam se bude její příběh ubírat dál.

Wasdy
02.09.2020