zuzana4587 zuzana4587 komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Jako Zuzana jsem Zuzanu přečíst musela. Kor po tolika pochvalných recenzích. A nemýlily se. Abych byla upřímná, období dětství Zuzany se mi v knize poměrně táhlo, četla jsem kouskovite. Pak se ale čtenář dostává k tolika hrůzám a tím i úvahám, kolik toho lidské tělo a duše dokáží snést. A Zuzana toho snesla hodně. Tleskám autorce za závěr a dávám 4,5*.

15.01.2021 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Stejně jako ve vsech autorových knihach, Zibura nasadil laťku humoru velmi vysoko! Zboznuju jeho slovní obraty, hru ze slovy a výbuchy smíchu nad absurdími situacemi :-) Bez váhání snad i 6*, styl psaní Ladislava mi neskutečně sedí.

14.11.2019 5 z 5

Jakub Szántó obdržel Magnesii Literu oprávněně. Kniha je opravdu jedinečná a je na vysoké odborné úrovni. Jako laikovi a běžnému divákovi Události mi dalo zabrat zorientovat se ve všech válečných konkliktech a souvislostech, ale o to více se moje znalosti prohloubily. Vítám i úryvky z osobního života, které knize přidávají na autentičnosti. Bez váhání 5*.

06.10.2019 5 z 5

Záchvaty smíchu v průběhu celé knihy vystřídal sentiment na její závěr. A jak píše Zibura sám - jeho slovní zásoba a květnatost jazyka jsou obdivuhodné. Styl knihy, kde nejsou popisovány památky, ale lidé samotní, a vlastně celá autorova filozofie, jsou mi velmi blízké. Nelze jinak než 5*. Nemůžu se dočkat další knihy :-)

11.04.2019 5 z 5

Špatná zpráva je, že jsem knihu právě docetla. Ta dobrá však je, že jsem si okamžitě vzala do ruky Pěšky mezi buddhisty a komunisty :-) Na přednáškách Ládika jsem byla už celkem 8krát - jeho humor miluju. A když po Vás pokukují lidé v metru cestou do práce s výrazem "čemu se tak smějete", nemůžete dat méně než 5* :-)

04.04.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po knize jsem sáhla záměrně, protože za týden odjíždím do Kodaně. Rozdělila bych ji na dvě části: na tu o hygge a na tu romantickou. Hygge část mé bavila, těším se, až ochutnam všechny dobroty. Kniha mě na Dánsko navnadila. Romantická část me nenadchla, čekala jsem, kdy se v knize objeví "má vnitřní bohyně" jako v Odstínech. To se díky Bohu nestalo, i přesto příběh mi přišel jak psaný 16 letou slečnou. Jako oddechovka a pochopení smyslu hygge dobrý, za mě 3*.

24.02.2019 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Mé poslední seznámení s Harrym, abych měla kompletní sérii přečtenou. A Nesbo opět nezklamal! Kniha je propracovaná, líbí se mi Harryho myšlení a nedokonalý svět. Na druhou stranu musím říct, že jsem téměř celou knihu měla problém se zorientovat v postavách. Byl to ten? Aha, ten ne. Takže tamtem. No tak ne, ten původní. Konec byl ale jako vždy parádní a vše do sebe zapadlo. Za mě 5* :-)

15.02.2019 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Musím uznat, že kniha je extrémně nabitá informacemi a vyznat se v celé té džungli mi dalo opravdu zabrat. Mám pocit, že i kdybych si ji přečetla i 20×, pořád všechny souvislosti nepochopím. Klobouk dolů před panem Kmentou, nedokážu si představit to obrovské množství materiálů, které při psaní knihy zpracovat. Kniha je opravdu na vysoké úrovni. Občas jsem však měla pocit, že se v textu díky přehlcení poznatků lehce ztrácím. To však nic nemění na její kvalitě. Za mě 5*.

14.06.2018 5 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Výborná kniha o tom, že svět kolem nás není zdaleka tak růžový a blahobyt něco stojí. Konkrétně zdravých našich těl, do kterých si pumpujeme "neviditelné" škodliviny. Knihu jsem zhltla a nestačila se divit. Koho téma nejen zdravé výživy, ale i prevence nemoci, důvody vzniku rakoviny, "neschopnosti" najít vhodný lék a farmaceutického lobby zajímá, tomu ji určitě Tomáš Kašpar rád ukáže.

20.02.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem ji jako teenager a neskutečně na mě zapůsobila. Ani ne proto, že by mě měla odradit od drog. To už jsem věděla dávno. Spíše proto, že jsem nemohla uvěřit tomu, že se to skutečně děje. Děsivá, ale úžasná.

09.02.2016 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Miluju tuhle kniha. Není o popisu památek, ale o střetávání se s lidmi. Zibura vypráví poutavě, ironicky, nebojí se udělat si srandu z okolí i sám ze sebe. Samotnou mě dost inspiroval na pouť do Santiaga. Pokud vyhledáváte nenáročnou, odpočinkovou četbu plnou zábavy a smíchu, tato je ta pravá.

09.02.2016 5 z 5

TMBOOK TMBOOK TMBK (p)

Nechápu tu negativní recenzi ElissEm333 (update: smazáno). Kniha shrnuje letitou tvorbu nejspíš nejlepší recese a satiry aktuálně v ČR. Krásný design, přebal a informace jsou vtipné. Nemám co vytknout, a to jsem převážnou většinu koláží znala. Díky za TMBK, bez váhání 5*.

29.12.2021 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Vytrvale jsem čekala na nějakou zápletku, obrat v ději, velký zlom, až jsem si uvědomila, že nic takového nepřijde. Geniální přítelkyně je líbezná, Lenu skvělá vypravěčka, a celá doba 50´let Neapole, i přes svou chudobu, mi přišla svým způsobem krásná. Kolikrát jsem přemýšlela, kdo vlastně Elena Ferrante je. Chvílemi se mi však děj táhl a k 5* mi chyběl pocit "už se nemůžu dočkat, až budu zase číst".

03.03.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlina je napínavá od začátku do konce, místy jsem se dost bála a zároveň přemýšlím, jak děsivě musí znít jako audiokniha. Poutavě napsáno, ale v závěru jsem čekala naprostou bombu, což se nestalo. Zlé sny naštěstí taky nemám :-) Za mě 5*.

18.07.2019 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Při čtení posledních 50 stran knihy jsem pomalu přemýšlela, jak ji na databázi knih zhodnotím. Ač mi násilí ve knihách přehnaně nevadí, tenhle díl oddělení Q byl poměrně silný šálek čaje i na mě. Když se chvili zastavíte a zapremyslite nad osudy postav, běhá vám mráz po zádech. Ale poslednich 30 stran knihy mě absolutně dostalo. Za mě nejlepší kniha, kterou jsem letos četla a jednoznačných 5*! Těším se na další díly série :-)

18.09.2018 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Mé obavy, že kniha na mě bude příliš odborná, vystřídalo okamžité nadšení. Kniha se čte sama, že záživná a ne málokrát mi spadla brada z toho, co všechno Musk dokáže. Začala jsem mu fandit ještě 100× více než před přečtením. Vypravěčský styl autora je úžasný, drobnou výtku ale najdu - kniha mohla být doplněna více komentáři samotného Elona. To však na mém hodnocení 5* nic nemění a už teď šetřím na Teslu!

27.03.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Je pravdou, že modus operandi Dana Browna je v jeho knihách poměrně totožný. Robert Langdon, krásná a chytrá žena, boj na život a na smrt, velká záhada. Nicméně mě Dan Brown svými myšlenkami vždy ohromí. Kniha se čte sama, nechcete ji odložit. Brown Vás prostě nutí číst dál i v 1 ráno. Za mě jednoznačně 5* a už teď se nemůžu dočkat další knihy :-)

22.02.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Erotikon jsem zhltla během par dnu. Nepamatuju si knihu, ktera by se mi tak plynule cetla. A tim nemyslim, ze by byla "jednoduchá". Od prvotních záchvatů smíchu se Patrik Hartl dostal k hlubším myšlenkám. V pár situacích jsem se shlédla. Kladně hodnotim i casovy posun. Proste jsem byla zvědava, "jak to všechno dopadne". A ted je mi smutno, že jsem knihu dočetla. Bez vahani 5*.

10.11.2016 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Já vám nevím. To i Kriminálka Miami mi přijde realističtější, než \"mazání\" paměti, zapojení hlavní hrdinky do téměř soukromého vyšetřování a její zakročení proti onomu zloduchovi. Kniha se mi do 2/3 hodně táhla, i když konec přinesl fajn rozuzlení. Rádoby psychothrillery nejsou zřejmě můj šálek čaje. Za mě 3*.

02.02.2020 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

A mě se to líbilo a bavilo. Moc. Kniha byla napínavá od začátku do konce, uvěřitelná - což obzvlášť vítám - vše do sebe zapadalo a gaunera jsem tušila. Závěr mě hodně překvapil, ale neřekla bych, že bych v knize navíc. Jen do toho celého dlouhého příběhu lehce nezapadl. Za mě jednoznačně 5* :-)

11.01.2019 5 z 5