TMBOOK

TMBOOK https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482826/bmid_tmbook-Mb3-482826.jpg 3 85 23

„Humor je jako Sovětský svaz, nemá hranice.“ První samostatný výbor z díla grafika a autora koláží, komentujících současné dění tady u nás v Českolandu, Tomáš Břínka alias TMBK, který má vzácně vyrovnaný vztah s celou politickou scénou, s vládou i opozicí, s pravicí i levicí – nenávidí ho svorně úplně všichni.

Vidlička
10.01.2024 5 z 5

Chytí se za nos ten, komu bylo šlápnuto na kuří oko!

Humor je to novinový, tudíž za pár let lehce po expiraci, ale to nijak nesnižuje srandu, kterou jsem si při čtení užila. Koláže a nekorektní humor já moc ráda, tudíž 5*.

HŠ
23.12.2023 3 z 5

Tak do poloviny mi to přišlo docela trapné, ale pak už jsem se i několikrát zasmála nahlas.

shark6798
05.03.2023 odpad!

Neobjektivní odpad cílený jen na jednu stranu. Člověk by se jinak i zasmál.

ydnac
05.03.2023 3 z 5

TMBK na mě často vyskočí na seznamu. Někdy je obraz vtipný, někdy ne, každopádně politici jsou velkým zdrojem.
Jako knihu, nebo řekněme soubor bych to asi nevydala, ale když už je to na světě...
Přečetla jsem během návštěvy knihkupectví, neb jsem čekala na autobus. No takhle, čtení tam moc není a peníze bych za to nedala, ale na vyplnění času to stačilo.

Ainyska
30.01.2023 2 z 5

Dávám dvě hvězdy, jednu za grafické zpracování ořízky a obálky a jednu za to, že jsem se asi 5x zasmála.

Opravdu nechápu jak tohle mohlo vyjít jako kniha. Dneska fakt vydají všechno, všem. Nejen, že drtivá koláží nebyla vtipná, ale některé byly opravdu nechutné. Jako dělat si prdel z člověka, který nemůže za to jak vypadá (Klaus ml.), jako pardon, ale tohle udělá jen opravdový *******. Po internetu koluje spoustu daleko vtipnějších koláží a nejsou vydány v knize. Nejen, že autor není vtipný, ale ani s Photoshopem to zrovna dvakrát neumí. Naštěstí byla kniha půjčená, jinak by skončila stejně, jako nechvalně proslulé červené trenýrky.

Enforcer
06.12.2022 5 z 5

Na rozdíl od některých přispěvatelů jsem za knižní vydání TMBK koláží rád. Škoda jen, že není kompletní. Chybí třeba můj oblíbený vtip s rodinou Klausů na třídních schůzkách, a to, pokud si dobře pamatuji, je také už pár let starý a hodně povedený vtip.

Bája89
18.10.2022 3 z 5

Ano, pobavilo. Ale tak nějak si nejsem jistá, že si to zasloužilo knižní podobu. Jsou zkrátka věci, kterým sluší víc internet než papír. Nadšenci plesají a praktici litují promarněného papíru.

cérka
27.07.2022 5 z 5

Skvělý český černý humor nezklamal. Češi jsou opravdu zvláštní stvoření. Nicméně, už dlouho jsem se tak skvěle nepobavila. Směju se ještě teď :). Paradoxem ovšem zůstává, že bych měla spíše plakat, když vidím kdo a jak naši zemi vede a reprezentuje.

Touto knihou si zvedám statistiku o jeden kousek a třistačtyřicetčtyři stran. Samotný text zabral stran dvanáct. Trochu podpásovka. A je to vlastně ještě přečtená kniha?

xxtom
21.07.2022 4 z 5

Vtipy z internetu za posledních pár let.

elcapitano
05.07.2022 4 z 5

TMBK sleduju na internetu a mám jeho tvorbu rád. Kniha je však trochu znevýhodněná tím, že jeho satira funguje po malých dávkách, takže když si dá čtenář/divák 20 stran najednou, je tím poněkud zahlcen, objeví se určité opakující se motivy apod. Nicméně tvorbu TMBK kniha nějakým způsobem shrnuje a uchovává. Za mne fajn.

Čtecímaniak
16.06.2022 3 z 5

Podle mě úplně zbytečně tisknutý papír. Přesně tohle by mělo zůstat na internetu. Vtipy jsem někdy nechápala a nepřišly mi ani korektní. Nějakou skupinu lidí to určitě nadchne a bude je to bavit, ale já tam nepatřím.

blackoutzuzi
13.05.2022 3 z 5

3,5 hvězdičky

Kdo zná tvorbu TMBK, tak pro něho tato sbírka koláží nebude žádnou novinkou, ale je to spíše takový kousek do sbírky, který by neměl chybět žádnému jeho fanouškovi .

gabriela3565
24.04.2022 2 z 5

TMBK sleduju a baví mě, ale tahle kniha... proč? Co má obsah navíc oproti instagramu, aby to muselo být tištěno a vydáváno? Dostala jsem dárkem, posílám dál...

Berulidemknihy
10.03.2022 2 z 5

Uf...toto bylo jedno velké zklamání. Myslím, že by některé věci měli zůstat na instagramu...

ondra295
05.03.2022 4 z 5

TMBK je asi tím nejlepším a hlavně nejkonzistentnějším, co česká politická satira nabídla (možná v textové formě ještě Paralelní listy). Ano, pravděpodobně to není pro voliče ANO a SPD - i když tedy ta druhá skupina asi do knihkupectví moc často nechodí (pokud si zrovna nejdou koupit zjednodušenou verzi Mein Kampf). Ano, některé memes nejsou tak povedené, ale u 90 % se člověk fakt zasměje a udivuje mě, jak to jednoho člověka může napadnout. Za mě super.

onyx84
15.02.2022 2 z 5

Nezlobte se na mě, ale ať si tohle zůstane na internetu...škoda papíru...

rencovav
13.02.2022 3 z 5

Celá rodina se zasmála a zavzpomínala si na tu všehochuť bizáru z uplynulých let. Některé memes jsou lepší, některé jsem moc nechápala, každopádně je to dělané vážně dobře a troufám si tvrdit, že TMBOOK spojuje lidi (protože to je, nebo by mělo být, funkcí humoru).

marcela2530
14.01.2022 5 z 5

Černý humor, černá kniha, výběr toho nej, doplněno o komentáře autora, ideální formát, jediné malé mínus za mě je rozhovor, který mohl být odvážnější a vtipnější.

Coucouha
10.01.2022 3 z 5

Kdo sleduje TMBK na Instagramu, určitě knihu musí mít doma. Je to prostě takový odkaz, který pochopí lidé, kteří to spolu s Tomášem žijí. Kniha pobaví a budete se k ní často vracet.

Candide
09.01.2022

TMBK s radostí sleduju na internetu, na papíře to za mě bohužel nefunguje.

TMBK (p)
česká