Nespěchejte do rakve

Utajované informace o tom, jak z nás vyrábějí pacienty, abychom se nedobrovolně stali jejich zákazníky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176263/big_nespechejte-do-rakve-B6I-176263.jpg 4.2129

Kniha Nespěchejte do rakve

hankabe

Co se týče pokusu se sušenou meruňkou (str. 91), stejného výsledku dosáhnete s obyčejnou kojeneckou vodou. Myslím, že by nebylo od věci tohle v knize uvést, protože jinak celý pokus vyznívá (teda aspoň mně) jako reklama uvedené kosmetické značky.

LivN
30.08.2021

Moje třetí kniha od tohoto autora a opět úžasné️. Zase jsem si rozšířila vědomosti a zato jsem moc ráda proto čtu knížky tohoto typu. Jen tak dál! Těším se na další.

harena
07.04.2021

Krátké shrnutí o tom, co dělat, abychom se dožili ve zdraví smrti. Většinou je tu dost věcí známých, autor chce především ve čtenářích vzbudit zájem o zde uvedená fakta, protože na konci knihy jsou uvedeny odkazy, kde lze najít další a další zdroje informací. Hlavně nespoléhat jen na lékaře, potravinové doplňky a zkuste zdravě žít už teď.

coquus
30.03.2021

Čtivě napsaná kniha, v níž je v kostce vysvětleno, jak vznikají nemoci a na co se v prevenci zaměřit, abychom se jim vyhnuli. Jedná se o obecné a základní informace zejména pro čtenáře, kteří se s touto problematikou setkávají poprvé. Autor si nebere servítky při oprávněné kritice současného zdravotnictví, kde jde v první řadě o peníze a hlavním cílem je léčit, nikoli uzdravit. Někomu nemusí sedět přímo zmiňovaná firma, s níž má autor dobré zkušenosti, ale beru to jen jako počáteční nasměrování.

„Naučil se hledat příčiny nemocí ve stylu jejich života a vysvětlovat to lidem. Když to pochopili a změnili způsob života, začali se uzdravovat. Bylo to rychlé, levné a účinné. To však znamenalo jeho konec – vedením nemocnice mu bylo sděleno, že je sice hezké, že jsou pacienti spokojeni s výsledky, ale od toho že tam není.“

Luciluc
23.02.2021

Útlá knížka, nicméně obsahuje poměrně dost zajímavých informací. Ne, že bych věřila úplně všemu na sto procent, ale jako podnět k zamyšlení to určitě stojí. Co bych ale autorovi vytkla je "citová zabarvenost" textu a pro mě zbytečně rušivé myšlenkové vsuvky. Používání několika otazníků nebo vykřičníků na konci některých vět mě vyloženě iritovalo. Asi to mělo čtenáře šokovat, vyvolat wow efekt nad konkretním zjištěním, ale na mě to působilo opačně, neprofesionálně. Jazyková korektura mi přišla dost špatná (psaní procent 20% vs. 20 %, "3tí" místo "třetí"..to úplně bouchlo do očí). Celkově na mě forma textu působila hodně jednoduše a používání pouze křestních jmen autorů experimentů v některých částech textu nepřidávalo moc na důvěryhodnosti (určitě zní lépe např. "docent Dolejší" než "Ivan"). I když mám ke knize výhrady, doporučuji ji k přečtení.

RendyaDav
15.06.2020

Takovou knihu by si každý z nás měl přečíst,a určitě si každý v knize něco najde nad čím je dobré popřemýšlet...Tato kniha mi dala i to ,že nějaké změny jsem už započala,že to není jenom si u knihy povzdechnout a říkat jen co by kdyby,ale prostě chtít určité věci změnit,nemluvit o tom neustále dokola ale začít ty změny dělat....A že jsem byla taky kdysi vážně nemocná,začala brát plno prášků...A dneska už je vlastně nepotřebuji,nepotřebuji každou bolest léčit prášky.Jde to i jinak.

Olous1
10.11.2018

Určitě stojí za přečtení. ..není to žádný odpad a připojuji se ke komentáři, že by to měla být povinná četba.

Adi.h
30.08.2018

Kniha, která by měla patřit mezi povinnou literaturu!