zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tato kniha je úžasná a četla jsem ji jedním dechem. Neuvěřitelný příběh s osudy lidí, kteří se spolu setkají.
V tomto případě jsem i velmi ráda, že filmové zpracování této knihy hodně odpovídá této knize.

20.03.2023 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Opět úchvatný a jedičný příběh ze Zeměplochy, který se musí přečíst. Mít občas takovou možnost, jako měl Elánius by nebylo špatné.

26.11.2021 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Příběh mi přišel trochu zvláštní, ale zároveň smutný. Každý člověk s nemocí, která ho omezuje, to má těžké. Ale zároveň chtějí žít stejné životy jako ostatní lidé. Je to nádherný příběh, nad kterým je možné se zamyslet o osudech těchto lidí (dětí) a nebo si ho jen přečíst, protože je čtivý.

02.05.2021 5 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Olga Tokarczuk

Nedokážu přesněji tuto knihu popsat. Na každého, kdo si ji vezme do ruky, bude působit jiným způsobem.

06.04.2021 3 z 5

Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy Nicole Staudinger

Velmi hezká a poučná kniha. Je napsaná stylem, který se velmi dobře čte. A je koncipována velmi přehledně a zajímavě. Kniha mě velmi chytla a hned jsem měla možnost ji vyzkoušet a jsem nadšená, jak to fungovalo.

30.03.2021 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Kniha se velmi dobře čte, rychle dokáže v táhnout do děje. Jediné, co mi na ní vadí, je počet stran. Je to ale hezký příběh kamarádů od dětství.

23.11.2020 4 z 5

Přemýšlím, jak tuto knihu hodnotit. Mísí se ve mně protichůdné pocity. Kniha se velmi dobře čte, dějově je chvilkama až moc absurdní, i když logická. Možná jsem tu knihu asi úplně nepochopila, alespoň měla šťastný konec.

10.10.2020 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Za mě nádherný oddechový příběh s dobrým koncem. Kniha se velmi dobře čte a i slza mi během příběhu ukápla. Kniha ideální na relaxaci.

12.07.2020 5 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Nádherný příběh, který bych charakterizovala jako pohádka pro dospělé. A speciálně u tohoto dílu se opravdu jedná o pohádkové děje, kterými si čarodějky projdou. Nádherné a oddechové čtení, které vás úplně pohltí.

06.03.2019 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Nádherná kniha, která má hezký až romantický příběh. A 3 čarodějky jsou prostě "boží". Jen ten konec je trošku delší než je potřeba, ale i tak má kniha své kouzlo.

27.01.2019 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Tato kniha mě velmi moc zklamala. Vybrala jsem si ji na základě doporučení. Ale zajímavý příběh Zulejky se odehrává cca na 80 stránkách knihy. Jinak se kniha je hodně popisná a ať jsou osudy vedlejších postav důležité, tak bych raději více věděla o Zulejce.

13.12.2017 2 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Kniha mě docela zklamala. Už prakticky od začátku bylo jasné, jak to celé dopadne. Měla jsem problém knihu dočíst. I když některé části jsou zajímavé a pozoruhodné, ale celkově je to velmi mdlé a bez energie.

01.10.2016 3 z 5

Slzy pouště Slzy pouště Halima Bashir

Většina knih, které jsou skutečnými příběhy, začíná tím nejhorším příkořím nebo alespoň ty co jsem četla. Tato kniha začíná šťastným dětstvím, pochopením u otce a vlastně by nikdo neřekl, že se život dokáže takto otočit a to co autorka prožila je opravdu otřesné. Nejsmutnější je, že tato zvěrstva se odehrávají stále, i když to je v různých státech. Na konci jsem se neubránila slzám.

12.07.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

úžasná kniha....kdybych nemusela pracovat a spát, tak tuhle knihu vůbec neodložím....velmi chytlavý příběh, který je od začátku až do konce, prakticky jsem nenašla slabší místo

30.05.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tato kniha se čte nejen skvěle....ale člověk si uvědomí, co se dělo....škoda jen, že lidstvo velmi rychle zapomíná.....tuto knihu, bych zavedla jako povinnou četbu pro základní školy
Jinak druhá část knihy je fascinující, zdrcující a zároveň hodně emotivní....je to nejlepší část této knihy, i když další 2 části také nejsou špatné

30.04.2015 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tuto knížku vřele doporučuji...přečetla jsem ji jedním dechem...strhující napínavý děj, který čtenáře úžasně zaujme...už na mě čeká druhý a třetí díl a moc se těším, jak to bude dál...

12.10.2014 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

I když jsem ze začátku myslela, že knihu odložím. Bála jsem se, že se zas jedná jen o romantický blábol....Ale pak jsem se začetla a úplně jsem tuto knihu hltala. Prostě klasický styl dystopie, u které si většina z nás řekne, že třeba tak skutečně dopadneme.
Vřele ji doporučuji, určitě si v ní najde každý něco, co ho zaujme.

23.09.2014 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Kniha od této autorky opět nezklamala. Hunger games jsem přečetla celé jedním dechem a tato kniha nebyla výjimka. A nejvíc mě dostalo posledních pár stránek, které mě nejen uchvátily, ale i hodně překvapily.

17.03.2024 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Má druhá kniha od tohoto autora a jsem mile překvapená, jak je tato kniha čtivá. Úplně mě vtáhla do děje. Velmi příjemné oddechové čtení.

14.03.2024 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Chvilkama jsem se nedokázala odtrhnout a chvilkama jsem si říkala, proč autor zbytečně ten děj tak natahuje.

20.09.2023 3 z 5