Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy přehled

Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372298/bmid_slovni-sebeobrana-a-asertivita-pro--OcQ-372298.jpg 4 28 28

Známe to všechny! Každý den přicházejí situace, na které bychom měly pohotově zareagovat, ale vhodná odpověď nás napadne až o tři hodiny později. A tak jen mlčíme a jsme naštvané, nebo naopak odpovídáme moc zbrkle. S touto knížkou se vám to už nestane! Naučíte se sebevědomě reagovat na různé jízlivé poznámky, pošťouchnutí nebo slovní útoky v práci, rodině nebo kdekoliv na veřejnosti. Zbavíte se perfekcionismu, budete umět účinně využívat řeč těla, poznáte více samy sebe, své přednosti a slabší stránky, na kterých je třeba zapracovat. Nenechte se už nikdy zaskočit a nedržte se stranou. Trefně reagovat může být i zábava!... celý text

Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Grada

Schlagfertigkeitsqueen , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy. Přihlašte se a napište ho.

MiskaMa
20.05.2024 4 z 5

Za mě super, vyhovoval mi styl psaní autorky i příklady z praxe. Takovou knížku by měli dávat číst jako povinnou četbu už na základce. 4*

NarutoFan
20.09.2022 4 z 5

Hodně příkladů ke slovní sebeobraně, ale málo asertivity, která je také uvedená v názvu knihy. Nebo alespoň ne tolik asertivity, kolik bych čekala. Pojem asertivita znamená schopnost prosazovat své názory, stanoviska nebo zájmy BEZ narušení práv ostatních. V případě autorky byly některé navrhované reakce na nepříjemné komentáře spíše "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá", tedy na stejné úrovni jako od oponenta. Nemusí to nutně znamenat, že by nezafungovaly a oponenta neodzbrojily, ale není to pak asertivita. To je jediná výtka ke knize.

Co naopak oceňuji je, když si neprůbojná žena přečte tuto knihu, pochopí, že si takové reakce z knihy může vůbec dovolit a nebýt jen "hodnou holčičkou". Může to být vstupní brána k odvážnějšímu chování a sebereflexi. Obzvlášť oceňuji techniku "Nepřemýšlejte příliš", tedy nečíst mezi řádky a reagovat doslova na to, co slyšíte.

Renca.ch
23.01.2022 5 z 5

Super motivační zábavná kniha, každá žena by si z ní mohla odnést nějaké ponaučení, je jasné,že se vše nedá změnit a reagovat lusknutím prstu,ale v hlavě něco zanechá a musí se na tom stále pracovat.

Knižní novinky (26.2. - 11.3.)

19.02.2018

Kniha Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x