zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Tato kniha se nedá hodnotit, tato kniha se musí přečíst. Je to velmi silný a působivý příběh.

03.07.2020 5 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Vrátila jsem se ke svému oblíbenému autorovi z dětství díky čtenářské výzvě. A jsem za to moc ráda. Kniha je napínavá a má pořád své kouzlo.

30.07.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst. Nakonec mě děj úplně vtáhl. Vůbec jsem nelitovala, že jsem vzdržela číst až do konce. Proběhlo několik zvratů a překvapení.

01.11.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Přišel mi začátek knihy jako pomalý rozjezd. Ale čím dál jsem četla, tím víc jsem se nedokázala odtrhnout. Děj se stával stále zamotanější a tajuplnější. I přesto byl děj velmi srozumitelný po celou dobu čtení.

20.04.2021 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Neuvěřitelný příběh, který se čtenáře úplně pohltí, že si chvilkama říkáte, proč nedokážu číst rychleji. I když mi pauzy do vyprávění Bena někdy dost vadili. Neměli bychom zapomínat na historii, aby se brzy nezopakovala, protože nikdy se neopakuje to dobré, a když tam velmi zřídka.

09.07.2020 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Neuvěřitelný, poutavý, smutný příběh. Kniha dokáže čtenáře velmi rychle v táhnout do děje a nepustit. Nedokážu ani slovy popsat, jak emotivní tato kniha je.

24.08.2019 5 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

I když se autoři snažili čtenáře hned prvními slovy navnadit, co se bude dít. Bohužel od první stránky až do 1/4 knihy se prakticky nic neděje a čtenář se někdy až moc zdlouhavě seznamuje s jednotlivými postavami. Pak ovšem nastane zlom a máte pocit, že knížku nemůžete odložit a už se nemůžete dočkat, jak to bude dál.

09.12.2018 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Za mě byla prvá část knihy zbytečně moc vleklá nebo ten konec moc rychlý. I přesto má tato kniha své kouzlo, kterým dokáže čtenáře oslovit.

03.12.2023 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Se psaným stylem autora jsem se celou knihu nemohla sžít. Ale dějově se jedná o velmi silný příběh.

02.07.2021 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Za mě byla kniha velké zklamání. Hodně autorových myšlenek, ale samotného děje moc nebylo. Kniha velmi náročná pro čtení a zbytečně prodlužovaná.

11.06.2021 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tato kniha mě úplně pohltila, nedokázala jsem se od ní odtrhnout a už jsem se nedokázala dočkat, jak to celé dopadne. Takto překvapivý konec jsem vůbec nečekala.

13.10.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Velmi hezky napsaný příběh. I když mi několikrát ukáplo několik slz. Kniha se čte velmi dobře a je to velmi silný příběh.

26.09.2020 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, kvůli autorovu stylu. Ale nakonec se mi to podařilo a byl to úžasný a napínavý příběh. I když byly pasáže, které byly slabší a nezáživné, tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

08.08.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

První část knihy byla taková nějaká, chvilkama jsm si říkala, že to autorka až moc natahuje. Ale nakonec to byla moc hezké zakončení celého střeštěného života Lou. A pro romantiky i s krásným šťastným koncem. Prostě na relaxaci ideální.

19.07.2020 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tato kniha není tak strhující jako první díl, ale i přesto má své kouzlo. Lou je opět střeštěná a dostává se do situací, které jsou jí vlastní. A konec je přeci jen šťastnější než v prvním díle.

18.07.2020 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Jak tuto knihu popsat, neuvěřitelně dobře napsaná, s úžasným příběhem, do kterého se člověk dokáže velmi rychle vcítit. Tato kniha nemá jedinou chybu.

15.06.2019 5 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Tato báseň je velmi smutná a zároveň hezká.

30.05.2019 4 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Úžasný příběh čarodejek, i když jsou teď jen 2. Tak opět nezklamaly. Hlavní příběh se podobá Fantomu opery, je to zase něco jiného. Kniha je vtipná, napínavá.... prostě relaxační.

05.05.2019 5 z 5

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Klasika, která se neomrzí. Díky čtenářské výzvě jsem opět sáhla po tomto autorovi a opět nezklamal. Jako dítě jsem jeho knihy měla ráda a až na začátek, který je u jeho knih vždy trochu více popisný (nudnější), tak se velmi dobře čte a má moc hezký děj. Vždy mě překvapí autorova fantazie, co dokázal vždy vymyslet, občas si říkám, že viděl do budoucnosti.

20.10.2018 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Ce se týká děje Geralt a Ciri, tak kniha je zajímavá, to ostatní je nuda a zbytečné. Bohužel, toho "zbytečného" je tam docela hodně.

13.09.2018 2 z 5