zp87 zp87 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Říkala jsem si: 'Zuzano nemůžeš pořád číst jen ty erotické romanťárny, přečti si i něco, co můžeš zmínit ve společnosti'... Protože čtu celkem dost, a když to někdo z rodiny propálí před přáteli nebo nějakou rodinnou sešlostí, padne celkem jistě ta ožehavá otázka: co pěkného bys/te mi doporučila?
Kamarádkám doporučím jednu nebo druhou Wardovou, Kennedy, March, Moreland... Ale tetičku by jeblo, kdyby na ni z knížky vyskočili sexuchtiví, majetničtí bojovní upíří válečníci nebo sexem posedlý šéf impéria obchodujícího se zbraněmi a drogami... Občas potřebuju prokládat i 'intelektuálními' knihami.
Proto ráda doporučuji Cartera, teď čerstvě i Castillo - není pro mě podmínkou že v knize musí být ero-romantika... jenže to jsou thillery. A pořád jsem ale měla neodbytý pocit, že by to chtělo nějakou 'klasiku', intelektuální klasickou literaturu.
Žižkovské bohyně jsem začala číst loni v listopadu. To asi vypovídá hodně.
Proložila jsem je asi 50ti dalšími knihami a s velkou úlevou (a ke konci i malým fixlováním) je konečně dočetla. A souhlasím s mnoha komentáři zde. Začátek super, chytlavý, moc mě bavil. První třetinu jsem přečetla velmi rychle. Pak ale nastala stagnace a knihu jsem čím dál častěji odkládala.
Pokud by ale nebyly knihkupectví a knihovny plné jiných, pro mě svůdných knih, pokud by na mě nevolaly ty, které mě baví číst více, mohly by se i Žítkovské bohyně dočkat třeba vyššího ohodnocení v mém soukromém řebříčku.
Jsem zvědavá, jak si mě získá Šikmý kostel a Slepá mapa, které se už chudiny klepou na poličce a zelenají závistí před Mount trilogy, Bratrstvem černé dýky, hokejisty z Briaru od Kennedyové a dalšími peckami...

26.08.2022 3 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Rhage je miláček. A tento díl je díky drakovi fantasy na druhou.
V době, kdy byly knihy vydány a kdy jsem je četla poprvé, to bylo pro mě něco neuvěřitelného. Nejlepší knížky ever...
Dnes už mám v tomto druhu literatury něco načteno, takže už bych neřekla, že nic lepšího není, ale pořád u scén s válečníky a jejich shellan učurávám. Teda za mě jsou nejlepší první 4 díly.
Fantasy, romantika, erotika, pokud tuto kombinaci máte rádi, Bratrstvo vás potěší.
A scény s Bezduchými stačí proletět. Těmi mě autorka vždycky štvala, že jim dává tolik prostoru.

26.08.2022 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Po deseti letech jsem dostala chuť si některé scény přečíst znovu, jen tak si prolistovat knížku a úryvky přečíst... Ani nevím, co mě to napadlo... A skončilo to tak, že jsem ji znovu celou přečetla. A že to není tenká knížka. A chystám se i na další díly. Tito upíří bratři jsou zkrátka moje srdcovka.
Jen teda pasáže s Bezduchými docela přeskakuju... Ony nejsou až tak moc podstatné, a nejsou ani moc záživné. Tady se mohla autorka trochu víc krotit. Upřímně - čtu to kvůli těm sexy majetnickým, ochranářským, testosteronem nabitým upírům. A myslím si, že nejsem sama.
Škoda, že se kniha podruhé čtená nedá považovat za ' knihu mého dětství' ... To by asi fakt neprošlo.

17.08.2022 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Tuck se mi v předešlých dílech zdál dost nevýrazný, až nezáživný, takže jsem se na tento díl těšila asi nejmíň. A navíc - o Sabrině jsem si myslela své, jak bylo předkládáno z pohledu Deana. Tím pádem jsem mohla být jedině velmi mile překvapená. Samozřejmě, že se Sabrinou je to všechno trochu jinak a krásně do sebe zapadlo, proč se v předešlých dílech Tuck tolik neobjevuje. Miluju tuto sérii, moc se mi líbí, jak se díly doplňují, jsem nadšená, že bude ještě pátý díl. Nechci se opakovat, ale je to další romanticko - lehce erotický - vtipný - young adults román. A doporučuji, kde můžu.

17.08.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Doporučuju. Romantika, vtip, skvělý chlap - to mi stačí ke štěstí. Četla jsem zatím prvních pět dílů a tento řadím hned na druhé místo. Za mě je pořád nejlepší Hotýlek na Islandu. Což je myšleno jako pochvala. Ke knížkám od Julie Caplin si chodím odpočinout a zasnít se. A tady se opět velmi zadařilo. Pro někoho možná jednodušší čtení, ale já si potřebuju odpočinout, ne si hrát na intelektuálku s Dostojevským na pláži...

13.08.2022 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Snad vše bylo už řečené v předešlých komentářích, doporučuji toto čtení všemi deseti.
Čekala jsem, že v Deanovi bude ukrytý poklad, a opravdu, je to velký poklad v nádherném balení (ovšem to úchvatné balení je přítomné u všech kluků z Briarského hokejového mužstva).
Dean je miláček a Allie s ním naprosto drží tempo. Miluju autorčin styl, smysl pro humor, vykreslení charakterů a situací.
Tuto sérii si ještě přečtu. A budu všude doporučovat.
Mimochodem, až někde potkáte nezadaného chlapa podobného typu (a nemusí to být přímo Deanového typu - Garrett ani oba Johnové si nestojí nijak hůř), odkažte jej, prosím, na mě. Pánbu vám to zaplať.

01.08.2022 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Boží, miluju tuto sérii.
Na rozdíl od jiných romantických knížek s dotekem erotiky tady miluju ten humor! A četné odkazy na pop kulturu. A návaznost knížek, kde se setkáváme i s postavami z předešlých dílů (a následujícími díly, což možná ještě netušíme).
Rozhodně doporučuji a doufám, že bude hodně podobných sérií.

01.08.2022 5 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

Hodně velká únikovka.
Sex, zabíjení, sex, fňuk fňuk, trocha akce, sex, mafiáni, velká ramena, dotek romantiky. Jo a sex.
Nic světoborného, útěk z reality, čtivo do postele. Ale já se u tohoto čtení odreagovávám ráda a no a co, že to není kniha hodna ocenění. Bavilo mě to, i když to je tak trochu ptákovina.
On je možná o trošičku menší debil, ale ona je snad ještě větší nána... Štvali mě oba.

01.08.2022 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Většina zde byla už napsaná. Jednoduché čtení, příběh, vykreslení a jednání postav - občas až příliš... Ale na čtení u moře asi i vhodné.
Jsem ráda, že jsem koupila za 99kč, dát za to 250, bylo by mi to líto, to si stačí půjčit v knihovně.

Přidávám se k názorům, že neustále opakování, že je hlavní hrdinka panna a měla by se toho už konečně zbavit je až trapné. No a co, tak si ještě neza*ukala. Toto snad řeší jen puberťaci, ne dospělí lidé...
Snad už nežijeme v době, kdy by se na panenství stavěly vztahy (ale uznávám, že je to vtipné v souvislosti s úchylkou hlavního hrdiny, že jí mohl opravdu ukrást něco jakože'cenného').
Kleptomanie mi u Williama přišla vtipná a originální, vlastně jsem se s takovým problém u hlavního hrdiny ještě nesetkala, i díky tomu 3*.

15.07.2022 3 z 5

King King T. M. Frazier

Drsné chlapy můžu. Vulgarismy jsou zde hojně, ale nepobuřují mě.
Příběh je čtivý, zhltla jsem ho velmi rychle.
Jen je lehce kostrbatě přeložený.
Sexu tam fakt není moc, jen je King furt nadržený.
A Doe mě teda docela štvala, strašně Kinga chtěla, on po ní chtěl jen to, aby to přiznala, ale ona musela dělat cavyky. A následně cirkus, že ji King nechce... bože, fakt typické 'nevim co chci, ale nedám pokoj, dokud to nedostanu'.

09.07.2022

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Připadám si jak Jessica (strašné jméno, rovnou to mohla být Tiffany nebo Bettany), jak pořád opakovala - nemělo by se mi to líbit, měla bych ho nenávidět, ale sakra líbí se mi to a chci to a chci ho... No tak asi tak, ale ve vztahu ke knížce.
Nejdřív jsem knížku i odložila, vulgární, násilná, Liam je hovado, až je to skoro trapné... Ale knížka je zatraceně čtivá a já si prostě pak stejně jako Jessica přiznala, že se mi líbí. Ach jo. Ale neměla by. Aspoň mám ten pocit.
Vnitřně bych jí dala možná i 5*, ale odmítám si to přiznat.
A ano, je to násilná porno oddechovka s magorským hlavnim hrdinou. Těším se na další díl, prostě musím vědět, jak to s nimi bude dál.
Je to moje guilty pleasure, ale hodně se rozmyslím, komu knihu doporučím.

Jo a dost se nabízí srovnání s Mount trilogy. Cizi dluh je ovšem mnohem drsnější a to nemyslím v sexu. Liam je hovado, kretén, ne že nemá srdce, nemá ani svědomí a kus mozku.
Mount je proti němu miláček, i když umí taky mafiánovat a když je to potřeba, tak i vraždit. Liam ale první koná a pak myslí a kulku mezi oči používá místo 'máš padáka'.... prostě pipin.

06.07.2022 4 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Krásní, mužní, skvělí, vtipní, ochranitelští, milující... A jako třešnička na, dortu - i bohatí chlapi tady v hlavních rolích.
Romantika na 100%, trochu akce (docela mi to připomnělo Lutze a Spolubydlící), ale přiznejme si to, ta 'akční část' je tu na druhé koleji. Erotiky o trochu víc než v 1.díle (ale pořád ne příliš), což mi vyhovovalo, stejně tak, jako bezprostřední, drsný, potetovaný hrdina.
Ovšem nelíbilo se mi to víc, než Bentley. Ten měl taky hodně co do sebe. Takže hodnotím tak na stejno, možná je dokonce příběh Bentleyho o chlup lepší.
Cami tady byla super hrdinka, ale už mě štvaly ty tanečky Aidena a to, jak dlouho mu trvalo, než pochopil...
Každopádně doporučuji.
Velmi příjemně strávený čas (rozhodně lépe než u některých TV výplodů), zase jsem se jednou zasnila a jdu čekat na svého Aidena!

29.06.2022 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

To bylo - divné, bože, jak toto bylo divné.
Celé. Ale bavilo mě to, když mě to teda zrovna nerozčilovalo.
Bavila jsem se, až na to, že jsem si u čtení připadala taaak stará :D.
Callum byl hrdina pro mě, fakt že jo.

Ella ukradla občanku své mámy a prokazovala se jí, protože nebyla plnoletá. Mámě na ní bylo tolik, co teď mně (mladá ženská :D), takže když pak čtu: 'vyšel plešatící chlápek asi něco přes třicet' (...) ' Reed jakoby věděl, že mu projde, když bude staršímu chlapovi říkat, co má dělat'... Tak no tvl, to je na mě moc toto...

Fajn, takže už jen to, že postavy se chovaly jako sebestřední bezmozci, v mnohém na svůj věk až moc dospelě, kluci v šestnácti - sedmnácti řešili hlavně své závislosti a sex (s kýmkoli prakticky), asi osmnáctiletý frajer se prezentoval jako největší samec a kápo, a sexuální bůh, se zkušenostmi až na půdu (kurňa, tak žít u nás, tak v 17- necelých 18letech mu cigára ani chlast ještě neprodají, trestní odovednost má teprve max. 3 roky, na řízení auta si ještě počká, nebo teda bude teprve dělat řidičák, ale v usa je mentálně a dovednostmi někde u toho skoro důchodce třicátníka?), sedmnáctiletá holka fakt řeší jen své libido?! a samozřejmě ve druhé řadě 'dostat se na vysokou' a samozřejmě všichni Royalové jsou nádherní, mužní, s vytesanými těli a ostře řezanými čelistmi. Dokonalost sama, kam se hrabe Adonis.
No nevím, já mám na své 17-18ti leté spolužáky jiné vzpomínky, byli to tak trochu trdla, co si hlavně házeli s hakisákem, muskulaturu někteří získali, ale rozhodně až později a většina z nich bojovala hlavně s uhry ve tváři.

Čtivost se tomu rozhodně nedala upřít.
Dva dny jsem se od toho nemohla odtrhnout.
Ale dceři /neteři/mladší ségře bych radši doporučila jinou knížku. A klidně z podobného soudku, proti romanticko-erotickým romancím nic nemám, naopak.
Tady mi to dění zrovna kolem sexu až tak nevadilo, vadilo mi ovzduší kolem toho příběhu.
A zrovna 'erotická' linka - konkrétně mezi hlavními hrdiny (po nějaké době 'v paláci' ne ty všechny ujeté věci na začátku), až se někteří trochu zklidnili... Tak ta byla na knížce to nejlepší, to jediné, co mi přišlo na místě.

Zkrátka tento příběh nedává úplně zdravý náhled na život-především protože je o tak mladých lidech.
Možná kdyby jim všem bylo aspoň tak o 5 let více, bylo by to o něčem jiném. Ač jsem se nemohla odtrhnout, nevím, jestli budu shánět další díly, nebo mi stačilo...

27.06.2022 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Teprve teď jsem autorku objevila, díky databázi a pročítání komentářů některých čtenářů(řek), takže vlastně úplně náhodou. A jsem nadšená!
Garrett - ó-můj-bože, to je materiál. A jeho kámoši - příslib, že kvalita bude pokračovat.
Wellska mě kupodivu neštvala (to mi hrdinky někdy dělají) a měla u mě plusové body za to, jak se stavěla ke své minulosti. Život jde dál a buď hledáme nové cesty nebo se budeme pořád motat v těch starých...
No a Garrett a jeho spravování 'rozbité' Hanny, to bylo až dojemně krásné.
Nemám ráda YA, ale asi přehodnotím názor. Minimálně tuto sérii si přečtu. Přece jen, toto není jen tak obyčejná YA, jsou tam namakaní, sexy, vtipní hokejisti, řeší vážná témata a jen tak náhodou jsou na vysoké...

26.06.2022 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Krásné, něžné, hodně romantické, hodně dojemné a rozhodně ne nějak moc erotické.
Na dnešní dobu (a my, co už máme v tomto druhu literatury něco načteno, si to můžeme mezi sebou říct) to bylo velmi umírněné.
Babičky (ne ty moderní, myslím ty klasické) by se možná křizovaly, ale 16ti leté neteři bych tuto knihu klidně dala k narozkám (14 leté raději ale ne).
Griffin byl dokonalý chlap (opět, v těchto románech jsou prostě chlapi dokonalí, víme, že...) ale Luca mě pak už docela štvala. Já vím, já vím... Měla své problémy, ale proboha, takto ho trápit? Je zbytečné zacházet do podrobností, zkrátka - mrzelo mě, že od ní nevidím víc snahy, zato on se snažil za oba.
No a na můj vkus zde bylo ke konci až moc dojemných momentů, posmrkala jsem myslím 3 kapesníky (což je na mě u romantické knížky fakt dost), a říkám si, jestli to nebylo zbytečné, takto drásat rozháraná srdce čtenářek.

23.06.2022 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Nečekala jsem to, rozhodně ne od 'amišské detektivky'. Naopak jsem očekávala něco ve stylu Louise Penny. A to jsem se teda šeredně spletla.

A jsem šťastná, že jsem našla další autorku thillerů podle mého gusta. Dokonce bych řekla, že si ji postavím těsně za Chrise Cartera, ještě uvidím. V porovnání s Angelou Marsons mi přijde dokonce lepší.
Vrah se sice dal vytušit, ale asi to tak mám i radši, když má čtenář šanci se zúčastnit odhalování a už tuší a jen si říká 'no jasně'.
Pravda, vraždy jsou zde explicitně popsány a jsou dost naturalistické... A drsné, to ale může každý přeletět očima a moc se k tomu nevracet.
A naopak se mi líbí, že to není jen o zločinech a vyšetřování, ale je zde i lehce načrtlá romantická linka - i když dohromady ta 'romantika' vydá tak na 3 stránky z téměř 400. Což u tohoto žánru opravdu stačí.

Jsem ráda, že se v komentářích tak doplňujeme a sdílíme i naprosto odlišné názory. Je to pro mě stvrzení, jak odlišný vkus mohou lidé mít a že je v pořádku, když vám kniha (která se obecně většině líbí, třeba i hodně) totálně nesedne. Jako mně nedávno Pennyová se Zátiším.

Troufám si tvrdit, že buď budete fanoušek Castillo nebo Penny, obojí zkrátka velmi těžko.

Zde mě jen mrzel ten rychlý konec... Ráda bych víc k tomu rozuzlení a vrahovi... Ale naštěstí jsou další díly.

22.06.2022 5 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Romantikuš... Čekala jsem víc erotikuš, a neee, bylo to poměrně sladké a decentní, asi jak obálka. Příjemná změna.
Jinak klasika - on bohatý, ona chudá. On má sexy bodyguarda (a můj sen splněn, další díl bude o něm) a těch chlapů je tam víc, ona má potrhlou kámošku, vlastně dvě. Dokonce i trocha akce tam byla...

18.06.2022 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Jednoduchá oddechovka. Bod
Předvídatelnost tomu nevyčítám. Proto beru do ruky knihu tohoto typu. Druhý bod.
Úžasné prostředí, neměla jsem problém se tam přenést, nejradši bych tam byla. Třetí bod.
Chris /Boyden byl velmi sympatický hrdina - dva body (pro každého jeden), zato Annie Anne mě docela iritovala. Dětinská, ublížená... A její reakce na Chrisův prohřešek byla fakt přehnaná. Minus bod
Trapné a vtipné situace s druhým párem byly občas přitažené za vlasy. Minus půl bod.

Takto sečteno - 3,5 bodu... Ale! Rozhodně se chystám na další knihy autorky, bavilo mě to, zasmála jsem se, přečteno za den. Knihu bych určitě doporučila, ovšem s tím, že je to fakt jednoduché čtení k vodě, kde vás nejspíš hrdinka přinutí protáčet oči.

17.06.2022 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Mně se to líbilo.
Místo Wolfa je tam Baxterová, která se chová trochu jako slon v porcelánu. Jakože drsňačka, se svými démony, trochu asociál - ale ač popluju proti proudu, mně se taková hrdinka právě líbila. A to mívám s babama většinou problém. Drzá, svéhlavá, bez servítek, docela se takový charakter hodí k práci, kterou v knize vykonává.
'Rúš', jak se v knize párkrát vtipkuje (pro mě to byl stejně jasný 'Rouche') je velký sympaťák.
A 'Oběti'... Tak to bylo psycho... Říkala jsem jim zombíci.
Oceňuji občas vtipné dialogy.
A líbí se mi, že je tam víceméně jen hlavní linka, bez milionu odboček. A přiměřené množství postav.
Já to považuji za 'oddechovku', docela drsnou, ale nemusíte si dělat poznámky kvůli několika rozjetým liniím a stovce postav.
V globále to byla velmi povedená kniha.
Jen se nemůžu zbavit pocitu, že celkově jsem už četla i lepší. Ale nebylo jich zas tolik.

'Oklepala se ze vzpomínek, přešla k posteli a hodila mu rodinné balení jeho oblíbených čokoládových bonbonů s medem, které koupila v trafice v přízemí. Toto dojemné gesto se však minulo účinkem, protože Rouche nedokázal dostatečně rychle pohnout rukama a poté vykřikl bolestí, když mu sáček přistál přímo uprostřed zakrvácené bandáže.
'Sakra!' polekala se Baxterová a přesunula bonbony na pojízdný stolek vedle postele. '

14.06.2022 4 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Zamilovala jsem se do Vi a Penelope.
Svým způsobem jsem ráda, že jsem je objevila až teď a mám před sebou ještě téměř vše, co napsaly.
A tuším, že někdy to bude i slabší. Ale Drzý bastard to rozhodně není. Moc jsem se u čtení bavila.
Chance je chlap snů. Autorky ví, na jakou strunu zabrnkat.
A 'AU-BREE' byla taky docela v poho... Docela. Jako jo, vyšilovala dost, ale asi se to dalo pochopit. Taky bych nedala žádnému bastardovi nic zadarmo. Nemohla hned vědět, co ví čtenářky. A doplním - v reálném čase příběhu se Chance doprošoval asi jen dva týdny. Možná to byly tři. Ale víc ne. A to není rozhodně moc.
Zkrátka sexy-romantické a k tomu vtipné čtení, které vám zpříjemní volný den.

12.06.2022 5 z 5