ZimníLidé ZimníLidé komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Ona ta myšlenka je dobrá, než jí vždy někdo zneužije a pak přichází tvrdá realita. Pravidla se vždy přizpůsobovala těm co jsou nahoře. Historie se stále opakuje dokola. Však brzy se i my dočkáme nového řádu. Stačí se podívat kolem, co se děje...

16.11.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak jako, že je Kim křížena s Batmanem a Supermanem to víme všichni, že jo. Já ani nechci něco vytýkat, i když bych mohla :) Kim je moje srdcovka a tak to i zůstane ;)

24.05.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

To je v háji tohle... Někoho začnete mít rád, pak do toho zasáhne Angela jak kulovej blesk a vy buď začnete na tento díl nadávat nebo bulet. Skvělá detektivka, ale tohle má u mě Angela schovaný :(

21.08.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Zvláštní co? Jak si člověk dokáže k fiktivní postavě (která už není mezi námi) vytvořit tak silný emoční vztah. Všichni co četli celou sérii, ví o kom je řeč... Bohužel co je vepsáno v knihách přináší i život..., ale dost melancholie... Takže opět Angela odvedla svou práci na výbornou a jestli smrt dané osoby byl dobrý tah to nám ukážou další díly...

23.08.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Bylo skvělé sledovat vnitřní boj Kim s pološílenou osobou v zádech (sociopatem). Řěší se tu dva případy a jeden z nich je obzvlášť citlivý, jelikož se to týká dětí. Určitě se těším na další díl. Tento díl mě naprosto dostal a hlavně díky gestu skrz pejska co Kim podnikla je hlavní hrdinka pro mě více sympatická :)

20.01.2020 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha se moc dobře čte. Nejvíc mě bavila pasáž, kde probíhalo sezení narušených lidí a pomalu se odkrývala tajemství, která měla dopad na jejich psychiku a na jednoho obzvlášť... víc už nemůžu prozradit :) Ale určitě si knihu přečtěte :) Dřív než vás někdo zhypnotizuje :)) Jsem zvědavá i na film, tak snad to bude stejně dobré jako kniha.

13.12.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Angela je stejně číslo co :D Tichá modlitba zatím u mě vyhrává na plné čáře, ale tohle bylo taky hodně dobrý :)) I tu Frostovou začal mít člověk rád.

01.06.2020 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Já jsem normálně z té knihy opilá :D Tolik vína :)) , aneb šmírovat se nemá ... V ději budete bádat, zda Anně z toho chlastu a prášků co do sebe každodenně láduje nehrabe a nebo bludy jsou skutečné... PS: film s podáním Amy Adams bude určitě bomba :)

20.04.2020 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

(SPOILER) Jeden z nejlepších dílů. Farma jednoty mě bavila. Tajemný děj o tom jak naší mysl může někdo dokonale ovládnout a zmanipulovat. Jinak jsem to četla až do tří do rána a teď vypadám jak zvadlej kaktus a k tomu čekat na další díl ach jo.

17.10.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Pro mě nejlepší kniha od autorky. Jinak já bych nemohla být detektiv :D. To by bylo pak vězení plné nevinných lidí :D

11.11.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Případ (jedno bodnutí) , který Kim vyšetřovala byl pro mě zatím nejslabší ze všech. Ale vykompenzovala to naše slavná Alex. Bylo mi tam strašně líto jednoho človíčka :( Asi i proto dávám opět plný počet. Celkově jsem jinak byla spokojená. Ale předchozí díly byly o něco lepší... ( , ale jen o krapet :D)

03.06.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kim byla super a už se těším na její další případy :)

23.10.2019 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Tak asi jo, trošku to bylo jiné než předchozí díly, ale i tak jsem se bavila. Miluju hlášky co pronáší Lively, takže už se těším na díl dokonalá tma, kde bude mít údajně můj oblíbenec větší prostor. Nyní jsem na začátku dokonalého ticha a už teď vím, že to bude dobrá šikana na moje nervy. I když už jsem zvyklá od Cartera. Jo Helen Fields psát umí. Mile překvapila.

19.07.2022 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tak se nám tu objevila naše známá firma z jedničky. Erik zas ládoval jednu tabletku za druhou a z Joona nám udělali bezdomovce. :D Nějaké scénky byly trošku přitažené za háro, ale to by prostě nebyl Kepler :). Každopádně kniha je čtivá a plná napětí, ale písečný muž prostě vede :).

17.12.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Kam na to ten Carter chodí? Jinak za mě třetí díl zatím nejlepší :)

09.03.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Když jsem začala číst knihu a byla už někde v půlce, tak jsem si říkala tak tohle nebude ani náhodou na 5 hvězdiček..., ale ten konec! Ten konec byl naprosto úžasný, ale i depresivní. Pak když jsem se zamyslela celkově nad knihou, vše dokonale zapadalo. Jelikož je Paris moje srdcovka a hlavně díky závěru musím dát opět plný počet.

05.05.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Od první kapitoly vás rodinka Keplerovic bude udržovat v řádném napětí. Já byla napjatá od začátku až do konce :D. Jurek Walter, to byl normální Chuck Norris :D. Občas jsem nad činy některých postav kroutila hlavou. No což, taky jejich počínání mělo své následky :(. Každopádně tento díl doporučuji všema deseti a hurá na Stalkera :)

15.11.2020 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

(SPOILER) Dětské zoubky nebyly nic o proti této knize. Christopher zaslepený sobecký hňup a Hannah fakt chudák (bylo mi jí dost líto). Děti jsou radost , ale tahle malá sviňka má do radosti hodně daleko. Výborná kniha díky emocím, které uměla vyvolat.

03.07.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Nic není, tak jak vypadá... Dobře mě Angela napálila ( a to jsem k dané osobě měla fakt sympatie). Jsem ráda, že tentokrát můžu dát opět plný počet :)) No do dalších dílů se mi upřímně moc nechce, jelikož vím, že to bude velká hra na city a já jsem fakt velký cíťa :(

26.07.2020 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Paganiniho smlouva - smlouva s ďáblem... Nerada čtu knihy nad 500 stránek a hlavně, kde je zapletena špinavá politika. Do této knihy jsem šla skepticky a ejhle já jsem absolutně nadšená. Skvělé dílo. Od začátku dokonce kniha udržuje napětí a akci. Nezaznamenala jsem žádná hluchá místa. Mohu jen doporučit a určitě se těším na další případ. Joone Linno, začínám vás mít ráda :D

06.07.2020 5 z 5