Zdenas5 Zdenas5 komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Mně se velmi líbilo, opět velmi čtivé a napínavé od začátku až do konce, navíc velmi zajímavé téma - manipulace s lidskou pamětí. Doufám, že vyjdou další.

23.05.2019 5 z 5

Zítřek nedoženeš Zítřek nedoženeš Sidney Sheldon

Sheldonovy knihy mám velmi ráda, Pokud přijde zítřek jsem přečetla kdysi dávno jedním dechem, líbil se mi i podruhé, ale toto pokračování mě moc neoslovilo, nebyla to ani pořádná detektivka, ani červená knihovna, nic mě nenutilo sedět a číst a číst, takže trochu zklamání.

14.05.2019 2 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak se nám to pořádně zamotalo, netrpělivě budu vyhlížet pokračování, kde by se měl "taneček dokončit". Docela mě mrzelo, že Sama drželi bokem, ale stejně opět sehrál hlavní roli. Kniha se mi líbila, byla napínavá, opět jedna postava, jedena kapitola, takže čtenář se udržuje v pozornosti. Protože jsem už tak nějak věděla, co od Bishopa můžu čekat, nepřišla mi kniha tak zvrácená, jako Čtvrtá opice.

02.05.2019 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Mně se velmi líbilo,čtivé a napínavé od začátku do konce. Mám ráda detektivky, kdy se detektiv snaží odhadnout, co zločinec chystá, a zabránit mu v další vraždě. Vůbec nevadí, že vraha známe, naopak odkrýváním jeho minulosti, pochopíme i jeho chování. O to napínavější je sledování toho, kdo bude rychlejší - detektiv, nebo vrah?

27.04.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Moje první setkání s autorem, celkem se mi líbilo, taková klasická detektivka bez potoků krve. Četla se velmi dobře, detektivové sympatičtí.

23.04.2019 4 z 5

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

Předvídatelný sladký příběh, většinou takové příběhy nečtu, ale potřebovala jsem oddech bez přemýšlení a to jsem dostala.

22.04.2019 2 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

I když se kniha četla celkem dobře, mám pocit, že se autoři poslední dobou předhánějí v tom, kdo vymyslí větší zvrácenosti, a tady jich tedy bylo, především v deníku. Deník mi nepřipadal věrohodný, především chování jedenáctiletého kluka. Příběh ze současnosti byl "normálnější" a zaujal mě víc. A právě proto si přečtu i pokračování.

14.04.2019 4 z 5

Kniha duší Kniha duší Glenn Cooper

Zajímavý neotřelý námět, svižné tempo, letmé setkání s několika historickými postavami, neznalost prvního dílu mi nevadila.

07.04.2019 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Celkem dobře se četla, ale četla jsem lepší.

02.04.2019 3 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Zatímco Ztichlý dům jsem přečetla jedním dechem, zde jsem se nebyla schopna začíst, chvílemi jsem dokonce chtěla knihu odložit, děj dostal spád zhruba asi 150 stran od konce. Přesto si další knihu autorky určitě přečtu.

23.03.2019 3 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Milá, nenáročná, úsměvná, dobře se čte.

21.03.2019 4 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Velmi krásná autobiografická kniha o nelehkém období našich ne tak dávných dějin. Vše je vyprávěno z pohledu malého chlapce, který musel tři roky putovat po zemi, starat se sám o sebe, často mu šlo i o život a kterému bylo ukradeno dětství. Přesto je vše vyprávěno velice pozitivně. Během čtení jsem si často kladla otázky proč...? Moc bych si, stejně jako autor, přála, aby už všechny chlebníky zůstaly navždy uloženy na půdách a aby žádný rodič nemusel svým malým dětem říkat: "Běž!"

16.03.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi krásná kniha.Doporučuji vsem.

14.03.2019 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Napínavé, čtivé, rozhodně nelituji. Neznalost předcházejících částí mi nevadila.

11.03.2019 5 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Příjemně milé a vtipné pohlazení po duši.

04.03.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Zajímavé prostředí, napínavý děj, snesitelná míra brutality, čtivě napsané - mně se líbila.

03.03.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Patřím k těm, kterým se kniha líbila ještě víc než první díl. Luc i Ava jsou mi sympatičtí, fandila jsem i Benovi, líto mi bylo Salterové. O takovémto zneužívání internetu jsem neměla vůbec ponětí, mrazí mě z toho. Těším se na další vývoj vztahů mezi Avou a Lucem.

27.02.2019 5 z 5

Kořist Kořist Wilbur Smith

Čtivá oddychovka plná pohádkových hrdinů, kteří uniknou z každé zapeklité situace a bitvy.

21.02.2019 4 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Kniha se mi moc líbila, zajímavá a napínavá od začátku až do konce. Zajímavý byl i pohled do vězení a na Kristinu práci, ale i pohled na americkou justici a problém trestu smrti. Ironií bylo, že to všechno pomohlo Kristy spáchat dokonalý zločin.

16.02.2019 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Kniha se mi celkem líbila, obě dějové linie byly zajímavé, jen u konce jsem si říkala to snad ne. Pak se to sice vše celkem logicky vysvětlilo, ale ubírám jednu hvězdičku. Poslechnout si skladbu určitě stojí za to.

13.02.2019 4 z 5