Zdenas5 Zdenas5 komentáře u knih

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Vybrala jsem si ji na základě výborného hodnocení a musím přiznat, že ne zcela splnila očekávání, ale určitě stojí za přečtení a zamyšlení. Určitě všichni kolem nás nejsou takoví, jak se navenek jeví.

11.02.2019 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Moje první setkání s autorkou, začala jsem sérii od konce, neboť se mi kniha hodila do výzvy. Nebyla špatná, ale čekala podle vysokého hodnocení jsem trošku víc. Děj plynul celkem poklidně, až poslední stránky byly velmi napínavé. Určitě si však od autorky ještě něco přečtu.

04.02.2019 4 z 5

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

Velmi čtivá a napínavá kniha. Nejsympatičtější byl Jamie, jeho příběh mi trochu připomněl knihy W. Smitha (Jižní Afrika, diamantové doly, velké bohatství), pak mi běhal mráz po zádech z Kate, šedé eminence, která z "lásky" ničila svou rodinu, vrchol všeho byla Eve, neskutečná mrcha, taková nenávist k vlastnímu dvojčeti snad ani není možná. Je to prostě mistrovská hra s lidskými životy.

30.01.2019 5 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Taková nemastná, neslaná kniha. Chyběl jí větší náboj, víc napětí. Ale četla se celkem dobře.

25.01.2019 3 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Opět pěkný příběh zasazený do zajímavého období amerických dějin, ale Ranhojič se mi líbil o trošinku víc.

16.01.2019 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Knihu mám v knihovně už docela dlouho, pak jsem viděla upoutávku na film a řekla jsem si, že ji musím nejdříve přečíst a tak jsem se dala do čtení. Kniha mě od prvních stránek uchvátila. Nejdříve osudy sourozenců Coleových, pak Robovo setkání s Bradýřem, ale nejvíce jeho touha stát se lékařem a jeho hlad po poznání. Toužil nejen léčit, ale znát i příčiny nemocí, pitvat lidské tělo, což bylo v té době zakázáno. Obdivovala jsem, co všechno byl ochoten svému snu obětovat. Svou víru, svou lásku... Naučil se persky, vydal se v přestrojení do Persie, aby stal se dobrým lékařem, poznal nestálou přízeň vládců i věrné přátelství, zúčastnil se válek, potkal ztracenou lásku, zkoušel i zakázané pitvy, po dlouhých útrapách se se svou rodinou vrátil do Anglie, ale tím jeho cesta nekončí . Osud mu připravil ještě mnohé překážky k překonání, mnohé zklamání ze života v rodné zemi i nalezení nového domova. Prostě úžasný příběh, úžasné zpracování, zachycení ducha doby, v které se odehrává. Poučný je vývoj léčitelství, odhalování příčin nemocí a jejich léčba, rozdíl mezi v této oblasti rozvitým východem a zaostalým západem.
Hned po přečtení jsem si pustila film, ale po zhlédnutí několika minut mám pocit, že se dívám na docela jiný příběh. Asi nejdříve nechám v sobě doznít knihu, přečtu Šamana a pak dám druhou šanci filmu. Tím nechci říct, že je film špatný, jen v současné době neodpovídá mým představám a pocitům z velmi kvalitní četby.

28.12.2018 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Napínavý čtivý příběh. hlavní hrdinka je silná a velmi citlivá žena. Kniha se mi líbila mohu doporučit.

10.12.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha byla čtivá, ze začátku mi trošku dělalo problém střídání obou hlavních postav, námět byl zajímavý, ale úplně ohromující to nebylo.

30.11.2018 2 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Kniha se mi líbila. Děj byl napínavý, hlavní hrdina sympatický, zápletka zajímavá, takže se čte téměř sama. Pouze závěr byl trošku přitažený za vlasy.

22.11.2018 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Když jsem po knize sáhla, očekávala jsem, že jako v mnoha jiných podobných příbězích, za vším bude manžel. Byla jsem však mile překvapena, že se děj odvíjel trochu jinak, Kniha byla velmi čtivá, plná zvratů. Takže za mě plný počet hvězdiček.

08.11.2018 5 z 5

Podle mě mnohem slabší než předchozí díly,taková řada groteskních situací, hodně mi to připomínalo staré němé filmy, které jsem nikdy moc ráda neměla, takže jsem se ani moc nezasmála, proto jen dvě hvězdičky.

01.11.2018 2 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Opět velmi dobré. Mám moc ráda autorův styl psaní. Jeho krátké kapitoly utnuté v tom nejnapínavějším a pokračování až v nějaké další vás nutí číst dál a dál. Obdivuji Roberta a jeho genialitu, moc se mi líbí i Carlos. Už se těším na další díl, neboť Zloba byla pro mě nejlepší. Doufám, že nás autor nenechá dlouho čekat.

23.10.2018 5 z 5

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

Mně se kniha velmi líbila, autorka patří mezi mé oblíbené. Opět si zvolila zajímavé téma (život německých přistěhovalců v Kalifornii) i poutavý způsob vyprávění (prolínání přítomnosti a minulosti). Byla jsem spokojena, mohu doporučit.

12.10.2018 5 z 5

Půlnoční modř Půlnoční modř Simone van der Vlugt

Poutavý historický román z Holandska 17. století. Hlavní hrdinka je silná žena, která si jde za svým. I když se její osud dá předvídat, kniha je napsána poutavě, hrdinové jsou milí, takže příjemná odpočinková četba. Mohu doporučit romantickým duším.

21.09.2018 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Po dlouhé době jsem se vrátila k autorce a opět nezklamala. Román se četl velmi dobře, byla jsem moc ráda, že Tara našla cestu ke Grace, uvědomila jsem si , jak může být vztah dcery a matky komplikovaný, i když to obě myslí dobře.

11.09.2018 5 z 5

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

Moje první kniha od autorky a velmi se mi líbila. Detektiv dyslektik je velmi zajímavý.

11.09.2018 3 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Zajímavá a poučná kniha, rozšířila mé obzory.

24.08.2018 4 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Čtivé vyprávění o životě lékařů MSF, smekám před jejich prací. Příběhy, ze kterých často běhá mráz po zádech, jsou podány s nadhledem i s humorem. Zajímavý je i stručný nástin politického vývoje Konga.

24.08.2018 5 z 5

Pálenka: Prózy z Banátu Pálenka: Prózy z Banátu Matěj Hořava (p)

Dlouho jsem se nemohla odhodlat ke čtení, pak přečteno jedním dechem. Velmi pěkná lyrická próza, krásný jazyk, dobře vystižené pocity rozhárané duše. Mohu doporučit.

24.08.2018 5 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

Líbilo se mi víc než první díl. Čte se opět velmi dobře, děj je rozvinutější, doba je dobře vystižená.

12.08.2018 5 z 5