Zdenas5 Zdenas5 komentáře u knih

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Velmi čtivá a napínavá kniha o tom, jak se z vysněné dovolené stane boj o přežití a záchranu nejen vlastního života.

28.03.2024 4 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Stoprocentně souhlasím s jakou 91, lépe bych to nevystihla. Stojí za přečtení.

22.03.2024 4 z 5

Zabij, nebo zemři Zabij, nebo zemři Isabella Maldonado

Velmi vydařený první díl.

09.03.2024 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Lisa a Josie nikdy nezklamou, každý díl je lepší a lepší. Tento jsem opravdu nemohla odložit.

29.02.2024 5 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Zajímavé téma, dobré zpracování, sympatičtí vyšetřovatelé, překvapivý závěr, prostě dobrý start nové série.

12.02.2024 5 z 5

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

Autor umí čtenáře udržet v napětí a pomalu (na můj vkus až moc pomalu) odkrývat tajemství. Celkem dobré čtení, ale za knihami s Frostem hodně pokulhává.

03.02.2024 4 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Příběhy se dvěma časovými liniemi mám moc rada, i tento se mi líbil.

25.01.2024 5 z 5

Magorovy labutí písně Magorovy labutí písně Ivan Martin Jirous

Velice otevřená osobní zpověď. Básně mě bavily, možná právě proto, že byly jednoduché a velmi emocionální.

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Druhý díl se mi líbil víc než první. Stále nevím, co si mám o inspektorce myslet. Možná jen musí to všechno prožít, aby si uvědomila, jak ubližuje svým dětem a okolí. Věřím, že se v dalších dílech vzpamatuje, vyrovná se s Adamovou smrtí, vyniknou její kriminalistické schopnosti a bude celkově normálně fungovat. Pak budou knihy ještě mnohem lepší, protože si myslím, že autorka má potenciál k psaní velmi dobrých knih.

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Druhý díl se mi líbil víc než první. Stále nevím, co si mám myslet o inspektorce myslet. Možná jen musí to všechno prožít, aby si uvědomila, jak ubližuje svým dětem a okolí. Věřím, že se v dalších dílech vzpamatuje, vyrovná se s Adamovou smrtí, vyniknou její kriminalistické schopnosti a bude normálně fungovat. Pak budou knihy ještě mnohem lepší, protože si myslím, že autorka má potenciál pro velmi dobré detektivky.

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Nebylo to špatné, ale také ne nijak překvapivé. Asi jsem čekala trochu víc. Zkusím další díl a uvidím.

26.12.2023 3 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Moc pěkná kniha o silné ženě, která šla za svým snem a dovedla se prosadit v mužském světě v době, kdy žena má jen stát u plotny a rodit děti. Příběh je o to zajímavější, že je inspirován skutečnou postavou. Mohu jen doporučit.

23.11.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Asi jsem podle hodnocení čekala trochu víc, ale kniha je docela čtivá. Ve srovnání s jinými opravdu neodložitelnými thrillery je to takový průměr.

21.11.2023 3 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Poté co autorka ubrala na erotice, vznikl vyvážený napínavý příběh se sympatickými postavami. I když je děj zasazen do stejného prostředí a ročního období a objevuje se v něm i několik známých postav, je to zcela jiný příběh a mně se líbil víc než první díl.

17.11.2023 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Dost mi připomíná knihy S. Brown či N. Roberts, tedy příběhy spojující romantiku s napětím. Děj je zasazen do krásné kanadské přírody, postavy celkem dobře propracované, čte se velmi dobře, ale ke klasickému trilleru to má (podle mě) dost daleko.

13.11.2023 3 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Pěkný romantický příběh, který obsahuje vše, co se od tohoto žánru očekává - hrdiny i padouchy, bolest i radost, zklamání i odpuštění a samozřejmě dechberouci lásku. A tu dokonce dvakrát, neboť je vyprávěn ve dvou časových liniích. Romantické duše si určitě přijdou na své.

09.11.2023 4 z 5

Internát Internát Serhij Žadan

Tenká, ale silná kniha o nesmyslnosti války a lidské odvaze.

30.10.2023

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Sérii mám moc ráda, ale tento díl mi nějak nesedl. Četl se dobře, ale občas jsem se do čtení musela nutit, chytilo mě až asi třicet posledních stránek.
Souhlasím s komentářem od Pazdi.

28.10.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Velmi emotivní příběh o vině, odpuštění a mateřské lasce.

18.10.2023 4 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Už dlouho jsem nepřečetla čtyři díly jedné série tak rychle za sebou, většinou je prokládám jinou knihou. Tady jsem doslova zhltla vše, co zatím vyšlo, a ještě nemám dost. Chci další díl. Myslím, že to je vypovídající hodnocení. Jak už jsem psala v předcházejícím komentáři, každý díl je lepší a lepší.

07.10.2023 5 z 5