Demelza - Dáma z chatrče

Ross Poldark se vrátil po ukončení války za nezávislost z Ameriky do rodného Cornwallu, ale stále víc se vzdaluje elegantní a distingované společnosti, z níž vzešel. Po otcově smrti a ztrátě milované ženy se ožení s chudou a zavrhovanou dívkou Demelzou, které se ze soucitu ujal a zaměstnal ji ve svém domě jako služebnou. Tento nerovný sňatek však ještě víc zjitří jeho rozpory s lidmi, jež kdysi považoval za své přátele. Mladičká Demelza však musí svádět ještě tvrdší a bolestnější boj než Ross – snaží se přizpůsobit světu svého muže, jehož oddaně miluje, vzdoruje nevraživosti lidí, kteří jejímu soužití s Rossem nepřejí, a snaží se zajistit své místo na slunci nejen pro sebe, ale i pro jejich dítě, jež přichází na svět. Zároveň stojí při svém manželovi v jeho snaze uvést do pořádku rodový majetek, především měděný důl, a zajistit místním lidem jejich práva, což je v oblasti sužované bídou a propastnými společenskými rozdíly přetěžký úkol. Demelza se s nasazením sil mění za pomoci Rossovy sestřenice Verity ze služebné v paní domu, ale zjišťuje, že překročit hranici mezi společenskými třídami není vůbec snadné. Čeká ji ještě mnoho bouřlivých let, která prověří pevnost jejího vztahu s Rossem, a během nichž se budou muset utkat s nepřítelem odhodlaným způsobit jim hrozivé problémy… Podle této dvanáctidílné ságy o rodu Poldarků natočila britská televize BBC kultovní seriál, který si získal obrovskou popularitu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/258669/poldark-demelza-dama-z-chatrce-CUt-258669.jpg 4.498

Poldark (2.)

Romány, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Baronet

Demelza (1946)

Kniha Demelza - Dáma z chatrče

bookcase

Líbil se mi i druhý díl, zajímavá historická sága z mého oblíbeného Cornwallu. Tak co přinese trojka?

Silmarien

Solídne pokračovanie ságy, osudy sa zamotávajú, problémy sa vynárajú a riešia. Demelza sa snaží zvyknúť si v novej úlohe a potkýna sa i vstáva na svojej novej ceste spoločnosťou.

Peslik

Zvědavost mě donutila sáhnout hned po druhém díle a nezklamal. Seriál zatím odkládám, až pokořím celou knižní sérii.
Za mě 3,5*

PaníUč
14.11.2018

Druhý díl - snad ještě krásnější. Jsem si i poplakala. :D Od seriálu se taky nemůžu odtrhnout.

snowpinkee
06.11.2018

Další díl úplně super. Přečteno jedním dechem. Jen jsem občas nešťastná, že jsem viděla první seriál a potom až čtu knihu. Seriál až tak úplně nesedí podle knihy.

Michalka98
17.08.2018

Naprostá paráda! Stejně jako první díl jsem i tuto knihu nemohla odložit. Na příběhu Poldarkových se stávám závislá.

Zdenas5
12.08.2018

Líbilo se mi víc než první díl. Čte se opět velmi dobře, děj je rozvinutější, doba je dobře vystižená.

kara
11.08.2018

Obálka knihy mě dost dlouho odrazovala, působí velmi lacině, ale nakonec to nebylo tak špatné počtení. Příjemná četba na dovolenou k vodě.