Jeremy Poldark - Nový začátek

Ross Poldark zažívá nejtragičtější chvíle svého života. Po těžké ztrátě v rodině a zmařených nadějích na úspěch svého nově otevřeného měděného dolu, do něhož investoval spoustu peněz, se ocitá před soudem. Čelí obvinění za podněcování chudinských nepokojů a za krádež královského majetku ze dvou lodí, které ztroskotaly nedaleko jeho otcovského domu. Rossův největší protivník – zbohatlík George Warleggan, finančník a spolumajitel mnoha dolů v Cornwallu – naopak posiluje svou moc a těší se, že se konečně zbaví nenáviděného nepřítele, k němuž navíc cítí i nepřekonatelnou osobní zášť. Není však jediný, kdo by přivítal odsouzení nekonformního příslušníka šlechtického rodu, jehož kořeny sahají několik set let do minulosti. Ross se tak může spolehnout pouze na svou manželku Demelzu, ženu prostého původu, která však každým svým počinem dokazuje, že je dáma každým coulem. Ve snaze Rosse zachránit se dokonce vydává za jedním z nejvlivnějších mužů v oblasti, sirem Johnem Trevaunancem. Zjišťuje však, že je to nesmírně složitý úkol, protože po zkušenostech s revolučními událostmi ve Francii se jakékoliv projevy společenského odporu nyní v Anglii posuzují daleko přísněji. Poldarkův život se tedy ocitá ve vážném ohrožení. Do této situace se rodí Rossův a Demelzin syn Jeremy, který by mohl znamenat pro těžce zkoušený pár novou naději, nový začátek......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274105/jeremy-poldark-novy-zacatek-BBR-274105.jpg 4.374

Poldark 3.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Baronet

Jeremy Poldark, 1950

Kniha Jeremy Poldark - Nový začátek

Saraken

Velmi pekna kniha .. musim pozriet aj serial ;)

Damonka12
21.06.2020

Skvělá historická sága, jen občas v ní jsou nudnější pasáže.

Kamiliana
21.02.2019

Winstonu Grahamovi se povedlo něco, co nedovede jen tak někdo.. zachytit krásu Cornwallu i povahu zdejších lidí.. Místo i lidé se velice odlišují od zbytku Anglie. Navíc povedené nové seriálové zpracování činí z tohoto místa atraktivní destinaci. Děj knihy krásně plyne, příběh je nesmírně čtivý a dopisy mezi Dwightem a Caroline jsou čirou poezií.

snowpinkee
05.12.2018

Opět jediná vada na kráse je ta, že seriál jsem viděla první!!
Asi v 1/3 jsem na čas přerušila čtení. Děj mi v tu chvíli přišel hodně zdlouhavý a zbytečný. Po pauze jsem dočetla opět jedním dechem. Těším se na další díl.

Lee7
30.10.2018

Je to doják a pěkně napínavé. :)

Michalka98
22.08.2018

Pro mě zatím nejslabší díl, ale pořád se jedná o vysoce kvalitní čtení od kterého se nemůžu odtrhnout.

Jane007
29.07.2018

Vcelku milé pokračování. A dokonce mi to vyšlo i do Výzvy, díky Jane Gimlettové.

de_baques
06.04.2018

Autor se postupně zlepšuje, strohé ploché popisy už zde jsou barvitější a košatější. Je to moc pěkná oddychová četba.

Vévoda a já
Vévoda a já