Zdenas5 Online Zdenas5 komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nic moc, čekala jsem víc.

12.08.2018 3 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Příjemná historická oddechovka přibližující život v 18. stol.

10.07.2018 4 z 5

Trojkoruna Trojkoruna Felix Francis

Celkem vydařená detektivka, ale tatínkových kvalit nedosahuje.

10.07.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje první setkání s autorkou. Nejdříve jsem čekala trochu více, déle jsem se orientovala v postavách, ale pak jsem se začetla a nakonec jsem byla smutná, že už je konec. Pěkné vyprávění o osudech jedné rodiny a výborné zachycení doby, ve které žili. Nikdy bychom na toto období neměli zapomenout a právě podobné knihy nám v tom mohou pomoci.

17.06.2018 3 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Po záplavě drsných severských detektivek jsem kvůli výzvě sáhla po klasice. Přestože knihy autorky jsem měla před lety velmi ráda, měla jsem strach, že se nezačtu, ale byla jsem mile překvapena. Paní Agatha dovede čtenáře udržet v napětí i bez potoků krve, její knihy osloví i dnešního zmlsaného čtenáře.

17.06.2018 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Velmi pěkně napsaný příběh zobrazující válku zase z jiného pohledu. Ukazuje, co válečná mašinérie udělá i ze slušných lidí. A že si to vybrali sami? Kdo z nás může říct, jak by se zachoval v tak hrozné době?

30.05.2018 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Poslouchala jsem jako audioknihu, přednes Báry Hrzánové nemá chybu. Autorce se podařilo vtipně zachytit dobu, která ve skutečnosti tak vtipná nebyla. Vřele doporučuji.

11.05.2018 5 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Velmi nenáročné, ale čtivé.

09.05.2018 3 z 5

Bez slitování Bez slitování Kerstin Signe Danielsson

Takový průměr, podle hodnocení jsem čekala něco lepšího.

28.04.2018 3 z 5

Vtipný, absurdní příběh, který mě bavil mnohem víc než Stařík.

27.04.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velké zklamání, čekala jsem mnohem víc. Hlavní hrdinka byla nesympatická. Dočetla jsem jen kvůli výzvě. Film jsem nedokoukala.

15.04.2018 1 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Povedená kniha, bavila jsem se.

15.04.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Dobře napsaná zábavná kniha, ale Prvok se mi líbil víc.

15.04.2018 4 z 5

Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda / The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda / The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde Robert Louis Stevenson

Dobrá klasika o temných stránkách lidské duše. Při čtení mi v uších zněly melodie mého oblíbeného muzikálu, který jsem v MdB několikrát zhlédla.

14.04.2018 4 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Mám ráda knihy, v kterých se střídají časové linie, zajímavá byla viktoriánská Anglie a vše kolem padělků, dověděla jsem se opět mnoho nového. Můžu doporučit.

07.04.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dobře se četlo, napínavé, i když celkem brzy jsem tušila, kdo za tím stojí. Do plného počtu hvězd chybí větší dynamika.

02.04.2018 4 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Na knihu jsem se moc těšila, ale trochu mě zklamala. Zimní moře se mi líbilo víc.

22.03.2018 4 z 5

Řeka času Řeka času Beverly Swerling

Od autorky jsem četla sérii Města, která se mi velmi líbila, ale tato kniha mě zklamala.

09.03.2018 1 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Oddychové čtení, krásná místa, zajímavý námět, líčící život na plachetnici.

03.03.2018 3 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ken Follett

Knihu svého oblíbeného autora jsem si vybrala do čtenářské výzvy, ale tentokrát mě docela zklamal. Kniha byla celkem čtivá, ale některé scény mi připadaly přitažené za vlasy.

03.03.2018 2 z 5