Řeka času

„…čas je řeka se zákruty…“ Strhující mysteriózní román, v němž se dramaticky proplétají dvě dějové linie: osudy hříšného mnicha a tajného žida z bouřlivých časů tudorovské Anglie s příběhem americké historičky Annie, která v Londýně pro židovský nadační fond hledá drahocenné starověké rituální předměty. Bývalá alkoholička v tom vidí životní šanci. Třebaže ji v bytě děsí přízrak - mnich - a hrozí jí neznámé nebezpečí, pátrání nevzdává a naděje na úspěch ještě vzroste, když jí začne pomáhat oblíbený moderátor televizní show, jenž jako by mnichovi z oka vypadl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312878/reka-casu-xCG-312878.jpg 3.536
Vydáno, BB art

Bristol House, 2013

Kniha Řeka času

evickakyticka
28.12.2020

Když se budu na knihu dívat jen jako na mysteriózní román, budu hodnotit kladně. I když svoje mouchy to mělo (závěr v katakombách), moc se mi líbila myšlenka ohýbání času. Vyprávění z druhého konce, toho historického, mě taky moc bavilo. Jen ta romantika není zrovna můj šálek kafe... Ale budiž, kdybych mohla, hodnotím třemi a půl hvězdami.

Shardlake
30.07.2020

Příběh z Anglie, dvě časové osy, 16. století a současnost, láska, vztahy, kartuziáni, intriky a nakonec odhalení...
Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Kniha měla spád, ale byly tam jisté skutečnosti přitažené za vlasy. Na druhou stranu je kniha uváděna jako mysteriózní román.

retrivr
14.10.2019

Závěr mi přišel přitažený za vlasy. Zkazilo mi to celkový dojem z knihy, který byl zpočátku velmi dobrý.

essene
04.09.2019

Přečteno jedním dechem,moc pěkné

Arev122
04.01.2019

Mám ráda prolínání dvou časových epoch, i v této knížce mě spíše zaujaly kapitoly z minulosti, současnost se mi zdála taková trochu modernější "červená knihovna". Je to oddychové čtení na pohodu.

Zdenas5
09.03.2018

Od autorky jsem četla sérii Města, která se mi velmi líbila, ale tato kniha mě zklamala.

alepav
03.03.2018

Až na nereálnou romantiku a některé zdlouhavé kapitoly, je to dobře promyšlený příběh. Potěší, nezklame, ale ani neuchvátí.

ina77
13.10.2017

Nevím,čekala jsem něco podobného jako je Barbara Erskine,ale hrozně se to liší .