Řeka času

Řeka času https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312878/bmid_reka-casu-xCG-312878.jpg 3 44 16

„čas je řeka se zákruty“ Strhující mysteriózní román, v němž se dramaticky proplétají dvě dějové linie: osudy hříšného mnicha a tajného žida z bouřlivých časů tudorovské Anglie s příběhem americké historičky Annie, která v Londýně pro židovský nadační fond hledá drahocenné starověké rituální předměty. Bývalá alkoholička v tom vidí životní šanci. Třebaže ji v bytě děsí přízrak - mnich - a hrozí jí neznámé nebezpečí, pátrání nevzdává a naděje na úspěch ještě vzroste, když jí začne pomáhat oblíbený moderátor televizní show, jenž jako by mnichovi z oka vypadl.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

Bristol House , 2013

Dimas
03.04.2023 4 z 5

Moje oblíbená autorčina série - Město - překonána nebyla, ale i tento příběh mě potěšil.

KnihomolkaOli
31.07.2022 2 z 5

Kniha se četla dobře, akorát mě nebavila. Příběh mě bohužel nezasáh a dotčeno bylo pouze pro klid duše.

evickakyticka
28.12.2020 3 z 5

Když se budu na knihu dívat jen jako na mysteriózní román, budu hodnotit kladně. I když svoje mouchy to mělo (závěr v katakombách), moc se mi líbila myšlenka ohýbání času. Vyprávění z druhého konce, toho historického, mě taky moc bavilo. Jen ta romantika není zrovna můj šálek kafe... Ale budiž, kdybych mohla, hodnotím třemi a půl hvězdami.

Shardlake
30.07.2020 3 z 5

Příběh z Anglie, dvě časové osy, 16. století a současnost, láska, vztahy, kartuziáni, intriky a nakonec odhalení...
Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Kniha měla spád, ale byly tam jisté skutečnosti přitažené za vlasy. Na druhou stranu je kniha uváděna jako mysteriózní román.

retrivr
14.10.2019 4 z 5

Závěr mi přišel přitažený za vlasy. Zkazilo mi to celkový dojem z knihy, který byl zpočátku velmi dobrý.

essene
04.09.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem,moc pěkné

Arev122
04.01.2019 3 z 5

Mám ráda prolínání dvou časových epoch, i v této knížce mě spíše zaujaly kapitoly z minulosti, současnost se mi zdála taková trochu modernější "červená knihovna". Je to oddychové čtení na pohodu.

Zdenas5
09.03.2018 1 z 5

Od autorky jsem četla sérii Města, která se mi velmi líbila, ale tato kniha mě zklamala.

alepav
03.03.2018 4 z 5

Až na nereálnou romantiku a některé zdlouhavé kapitoly, je to dobře promyšlený příběh. Potěší, nezklame, ale ani neuchvátí.

ina77
13.10.2017 2 z 5

Nevím,čekala jsem něco podobného jako je Barbara Erskine,ale hrozně se to liší .

Pavlaj
17.07.2017 3 z 5

Nějak jsem tomu "strhujícímu" příběhu nemohla přijít na chuť . Zbytečně překomplikovaná zápletka, princ na bílém koni zachraňující princeznu alkoholičku, příbuzní, kteří úplnou náhodou prolamovali nacistické šifry - no nevím. Jedna hvězdička za popis tudorovské Anglie, jedna za atmosféru starého Londýna a jedna za pěknou postavu mnicha, ale celkově nic moc.

Hanilelai
07.07.2017 2 z 5

Tento druh příběhů spíše nevyhledavam. Líbí se mi propojení vyprávění ze současnosti a minulosti. I historicky a nabozensky kontext. Krom toho mysteriozniho pohledu teda☺ Příjemná oddychovka na léto.

martina1199
05.05.2017 4 z 5

Tak tohle nebylo vůbec špatné :-)
Žádný zdlouhavý úvod, pěkně zamotané vyprávění a zajímavé rozuzlení:-)

Freedomova
26.02.2017 4 z 5

Knížka je zajímavá, napínavá a stojí za přečtení. Kromě originální zápletky obsahuje hodně historických zajímavostí a lákavý popis Londýna.

Careza
30.01.2017 5 z 5

Tento druh příběhů mám moc ráda. Kniha se krásně čte a je tam spousta poučení, alespoň já to tak vidím. Už se chystám vypůjčit si další knihy od této autorky.

PeM
27.12.2016 5 z 5

Tomu, komu se aspoň trochu líbila Šifra mistra Leonarda, si, myslím, přijde na své. Krapet přítomnosti, krapet romance, krapet tajemna, spoustu dějin z doby Tudorovců.....mě se knížka líbila.