Trojkoruna

Vyšetřovatel BHA Jeff Hinkley je osloven svými protějšky z druhé strany Atlantiku, aby jim pomohl vyřešit nanejvýše choulostivý případ. Vypadá to totiž, že z agentury, zabývající se korupcí ve sportu v USA, někdo vynáší důvěrné informace o jednotlivých případech. Jeff se v utajení pouští do pátrání v zákulisí amerického dostihového světa a brzy zjišťuje, že se ocitl mezi dvěma mlýnskými koly a že se jeho protivníci nezastaví před ničím, ani před vraždou. Hraje se totiž a tu nejprestižnější z cen – o Trojkorunu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345915/trojkoruna-suw-345915.jpg 3.954

Jeff Hinkley 3.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub

Triple Crown, 2016

Kniha Trojkoruna

kuruteku

Těch francisovek jsem moc nepřečetl a teď po náročnější četbě jsem chtěl něco oddechovějšího. Spokojenost nevídaná. Dostihové prostředí v Americe, pocta manuální práci, něco o lécích a ta detektivka jen jakoby bokem. Stejně dobré detektivky nečtu kvůli zápletce, ale kvůli prostředí, povaze detektiva. Stejně se tady - kromě zápletky s virovým onemocněním - nedalo na nic přijít předem.

ijcro

Jářku, knížkou jsem se prokousával těžce, asi jako zoufalá housenka obaleče ve sklenici sušeného ovoce, když při útěku narazí na sklo. Autorské jablko sice nepadlo daleko od stromu, ale Dick je Dick a Félix je prostě jinej. Příběh není složitý, ovšem je podáván hrozně rozvláčně s popisnými pasážemi, které sice svědší o autorově dobré paměti a odborných znalostech, ale celkově děj rozbíjejí a některé odbočky se zdály být úplně zbytečné. Jeff se občas chová jako pitomec, ale trhač emocí to není, jasný pane. Každopádně, připouštím, že takový způsob vyprávění může někomu vyhovovat.

Katerina.Gabrie
04.11.2019

Klasická Francisovka, mně se to líbilo, ačkoliv teda odborné popisky látek na mě už byly moc. Líbilo se mi srovnání dvou prostředí Amerika / Anglie. Za mě přesně to, co jsem čekala, žádná pecka, žádná bomba, ale prostě příjemný oddech a relax v předvídatelném stylu - takže když na to mám chuť, vím, po čem sáhnout.

Ale jednu poznámku na závěr - naprosto děsná jazyková úprava a korektura, těch překlepů, pravopisných a někdy i stylistických chyb tam na můj vkus bylo "priveľa". Mně to prostě kazí požitek ze čtení. A bohužel to degraduje kvalitní dílo od kvalitního autora.
Takže ubírám jednu hvězdu.

Badun
31.10.2019

Je to dobré, ale knihy jeho otce byly většinou o chloupek lepší.

janina66
26.08.2019

Čtu francisovky úplně všechny od začátku. Kdybych mohla dát 6 hvězdiček tak ja dám. Prostě super.

tereza.c
03.07.2019

Já prostě Francisovky miluju a tahle je povedená moc. Řekla bych, že kdo zná tvorbu Dicka a Felixe Francise, bude spokojen. Postava Jeffa Hinkleyho mě bavila hodně.

raty
20.05.2019

Pro mě bylo jméno Francis vždycky sázkou na jistotu. Patřím k těm, kteří jsou rádi, že Felix pokračuje tam, kde jeho otec skončil. Trojkoruna nabízí zajímavé srovnání dostihového prostředí v Anglii a v USA. Detektivní příběh je jako vždy dobře vystavěný a čtení mě bavilo.

Pavelpi
02.04.2019

Nehledám v tom je-li zápletka původní,jestli je syn lepší než otec atd.Spíš mě zajímá,jak je kniha napsaná,jestli má spád a také logiku a to rozhodně má.Že je autor poznamenaný příběhy svého otce je celkem logické.Žil v tom,jeho knihy znal a pár jich napsali společně.