Kniha duší

Tajemství sedmého syna, napínavý thriller o sériovém vrahovi Posledních dnů a záhadami opředené Knihovně, se sice dočkal překvapivého rozuzlení, příběh středověkých rukopisů zachycujících lidské zrození a smrt však pokračuje v neméně strhujícím románu Kniha duší. V londýnské dražební síni se jednoho dne objeví chybějící svazek pro rok 1527 a zvláštní agent FBI Will Piper je zatažen do jeho hledání. Z minulosti knihy se tentokrát vynořuje konkrétní příběh: vystoupí v něm William Shakespeare, Jan Kalvín či Johannes Nostradamus a jeho proroctví......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79842/big_kniha-dusi-KIa-79842.jpg 4.2140

Will Piper a Nancy Lipinská 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Book of Souls, 2010

Kniha Kniha duší

RADOST
02.08.2021

Druhý díl byl trochu slabší. Postrádal kouzlo překvapivého objevu. Sice se lépe četl a také se vracel k základním zjištěním z dílu prvního, ale už to bylo takové "obyčejné". Téma opravdu neotřelé. Tím mě oba díly zaujaly nejvíc.

Mrňous1
18.08.2020

Výborné pokračování výborné knihy:-)

Dobby888
04.09.2019

Druhý díl se četl lépe než ten první. Děj byl opět napínavý a hlavně se uzavřela velká kapitola tajemství ohledně 9. února.

verense
02.08.2019

I v druhém dílu autor drží nastolené čtenářské taháky (honička přes půl světa, hádanky ve starobylém anglickém sídle, tajemná spojitost s historickými velikány aj). Stále je to čtivé, rychle to odsýpá, pro mne dobrá oddechovka.

Ticiana
14.07.2019

TAk druhy dil doplnil první. To tema mne zajímalo. Ale nevim jestli bych chtěla vědět datum smrti... Spojitosti s dalšími osobnostmi bylindobre vybrané. Kniha se cetla sama. Will a Nancy byli hodně dobrej tím. A jeste mi to u hledání odpovědí připomnělo Dana Browna.

Allys
22.05.2019

Priznám sa, že som prvý diel nečítala, avšak aj napriek tomu ma kniha veľmi zaujala. Neotrelý dej, prelínanie minulosti a súčasnosti bolo taktiež spracované kvalitne. Kniha sa čítala veľmi dobre, dej plynul svižne a veľmi zaujímavá bola aj teória predurčenia osudov a prepojenie deja napríklad s Nostradamom alebo Shakespearom. Po celý čas som mala pocit, že čítam námet na film. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o staršiu knihu som ho hneď hľadala, žiaľ nenašla, ale snáď ho raz niekto natočí :-)

Zdenas5
07.04.2019

Zajímavý neotřelý námět, svižné tempo, letmé setkání s několika historickými postavami, neznalost prvního dílu mi nevadila.

Poeta.kno
30.07.2018

Tento druhý díl jsem četl rychleji, než první, ale nepřijde mi lepší. Některé věci z prvního dílu se přípomínali. ... Nebudu vymýšlet nějaký extra popis, myslim si, že nejdůležitější je otázka: Chtěli by jste znát datum své smrti???