Zdenas5 Zdenas5 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak to byla síla, dočetla jsem před několika dny a stále ve mně doznívá. Nejhorší však je, že to i teď někdo někde prožívá. Les stále žije mezi námi a nikdo ho není schopen vymýtit. A z toho mi běhá mráz po zádech a je mi smutno.

09.04.2024 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Celá tato série si drží velmi dobrou úroveň. Každý díl zpracovává zajímavé originální téma, obdivuji autorku za její nápaditost. Velmi mě baví i osobní linie jednotlivých členů týmu, ale Kimina samozřejmě nejvíc. Mám radost, že knihy vycházejí docela často, ne jak u některých sérií s rozestupem 2 - 3 let. Doufám, že autorčina studnice nápadů ještě dlouho nevyschne.

01.10.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Knihy paní Angely jsou pro mě sázkou na jistotu. Mají však jeden velký nedostatek. Když je začnu číst, nejsem schopna přestat.

05.08.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělé. Kim dostala rovnocennou soupeřku, doktorku Alex, psychopatku, která manipuluje s myslí svých pacientů. Jejich souboj mě fascinoval. Doporučuji celou sérii, velmi dobré čtení.

26.07.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

V tomto díle se odhalí Eviin původ, sledujeme, čím vším si musela projít, a pochopíme, proč je taková. Dovíme se, jak to bylo s Terrym. Kapitoly se střídají z pohledu obou hrdinů. Cyrus je velmi sympatický a fandím Evii, aby už byla v klidu a spokojená, zaslouží si to. Celek je velmi čtivý a napínavý. Doporučuji a těším se na pokračování.

04.07.2022 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

I když mi to zpočátku hodně připomínalo první díl, čtení mě doslova přišpendlilo do křesla a oči ke čtečce takže jsem vzrušením a napětím téměř nedýchala. Prostě opět super čtení, už aby tu byl další díl. Nezodpovězených otázek je velmi mnoho. Snad se brzy dozvíme odpovědi.

04.11.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Knihu mám v knihovně už docela dlouho, pak jsem viděla upoutávku na film a řekla jsem si, že ji musím nejdříve přečíst a tak jsem se dala do čtení. Kniha mě od prvních stránek uchvátila. Nejdříve osudy sourozenců Coleových, pak Robovo setkání s Bradýřem, ale nejvíce jeho touha stát se lékařem a jeho hlad po poznání. Toužil nejen léčit, ale znát i příčiny nemocí, pitvat lidské tělo, což bylo v té době zakázáno. Obdivovala jsem, co všechno byl ochoten svému snu obětovat. Svou víru, svou lásku... Naučil se persky, vydal se v přestrojení do Persie, aby stal se dobrým lékařem, poznal nestálou přízeň vládců i věrné přátelství, zúčastnil se válek, potkal ztracenou lásku, zkoušel i zakázané pitvy, po dlouhých útrapách se se svou rodinou vrátil do Anglie, ale tím jeho cesta nekončí . Osud mu připravil ještě mnohé překážky k překonání, mnohé zklamání ze života v rodné zemi i nalezení nového domova. Prostě úžasný příběh, úžasné zpracování, zachycení ducha doby, v které se odehrává. Poučný je vývoj léčitelství, odhalování příčin nemocí a jejich léčba, rozdíl mezi v této oblasti rozvitým východem a zaostalým západem.
Hned po přečtení jsem si pustila film, ale po zhlédnutí několika minut mám pocit, že se dívám na docela jiný příběh. Asi nejdříve nechám v sobě doznít knihu, přečtu Šamana a pak dám druhou šanci filmu. Tím nechci říct, že je film špatný, jen v současné době neodpovídá mým představám a pocitům z velmi kvalitní četby.

28.12.2018 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Opět výborné, trochu méně drastické, o to víc vynikají Robertovy myšlenkové pochody. Úžasný Robert, úžasný Chris. Doufám, že po své osobní tragédii nepřestane psát, byla by to škoda. Doporučuji.

17.11.2020 5 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Už dlouho jsem nepřečetla čtyři díly jedné série tak rychle za sebou, většinou je prokládám jinou knihou. Tady jsem doslova zhltla vše, co zatím vyšlo, a ještě nemám dost. Chci další díl. Myslím, že to je vypovídající hodnocení. Jak už jsem psala v předcházejícím komentáři, každý díl je lepší a lepší.

07.10.2023 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Druhý díl mě nezklamal, dokonce předčil ten první. Prostě super čtení. Taky doporučuji číst postupně. Lépe M. S. S. a jeho zvyklosti pochopíte.

27.09.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Sci-fi není můj šálek kávy, vlastně ji vůbec nečtu, ale tuto knihu jsem si užila. Od začátku jsem byla vtažena do děje a Markovi fandila, vůbec mi ani nevadily odborné termíny a popisy. Kniha byla napínavá i vtipná, mohu ji doporučit. Teď se těším na film.

11.09.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milé, vtipné, noblesní jako pan Eben.

31.03.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Též souhlasím s níže uvedenými komentáři. Čtivá, poetická kniha. Do bažiny plné divokých živočichů a rostlin je zasazen příběh malé zranitelné a všemi opuštěné holčičky, z které vyroste silná osobnost, která si nakonec získá respekt a uznání svého okolí. Mohu jen doporučit.

24.11.2020 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Moc hezké čtení. Celkově dost náročné, chvílemi mi běhal mráz po zádech, ale vyplatí se dočíst do konce. Zase jsem se mnoho dověděla. Jediný problém jsem měla se závěrem novodobé linie, ten mi přišel trochu překombinovaný. Ale určitě oceňuji autorčinu desetiletou práci při vyhledávání materiálu. Paní Tučková, skvělá práce, smekám. Určitě doporučuji přečíst.

19.06.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Úžasné. Obdivuji Josii, že po všem, čím si prošla, je takovou skvělou ženou. Když jsem četla kapitoly z Josiina dětství,běhal mi mráz po zádech. Jako matka nejsem schopná pochopit, jak se někdo takhle může chovat k dítěti. Kniha je velmi čtivá, neodložitelná. Perfektní série, velmi se těším na další díl. V angličtině jich jich už vyšlo dvanáct, tak to snad bude brzy. Vřele doporučuji.

04.10.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se četla velmi dobře, nemocniční prostředí vykresleno perfektně, hvězdičku ubírám za nesympatické postavy.

12.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi zajímavé osudy velmi dobře vykreslených hlavních postav, reálie, o kterých jsme se ve škole neučili, krásný jazyk, prostě kniha, která stojí za přečtení a která zůstane dlouho v paměti.

11.07.2020 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Neotřelé téma, sympatičtí hlavní hrdinové, které spojují jejich fobie, napsáno strhujícím způsobem, to vše je zárukou velmi napínavé knihy. Mohu jen doporučit.

18.10.2019 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Dobrá detektivka s krásnými popisy přírody.

18.04.2024 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Nevím, proč jsem začala číst tuto sérii od druhé poloviny, ale hned jsem si ji zařadila do oblíbených. Kim se mi moc líbí a ani tento díl mě nezklamal.

19.07.2022 5 z 5