zbožňuju_knihy

RůžeRůžeTiffany Reisz

Bylo to zase něco trochu jiného, ale mně se víc líbil a možná mě i vyvedl z mojí zóny komfortu díl první. Proto za 4*. Může to být i tím, že mám ráda obrazy, impresionismus miluji.
Souhlasím s komentářem níže, řeckého pověsti - to byla topka na příběhy. Hned jsem hledala Petišku. A s tím B. Pittem.. to si asi hned spojí každý :-)

Miluj svůj životMiluj svůj životLouise L. Hay

Mám ji doma roky a když mě něco zlobí, vždy se ze zajímavosti podívám s čím to souvisí po té duchovní stránce.

Velký snářVelký snářJitka Höflerová

Nechala jsem si poslat několik snářů z různých antikvariátů, prže se mi začaly zdát opravdu podivné sny.
Za mne je tento nejlepší, nejpřehlednější a nacházím v něm stejná poselství, jaké mi dávala má babička z mých snů, když jsem byla ještě dítě.
Pokud hledáte snář, tento vám mohu doporučit.

Skrytá moc drahých kamenůSkrytá moc drahých kamenůJosef Pavel Kreperát

Pokud sbíráte kameny nebo k nim máte blízko, celkem jistě ji máte doma :-)

Strašení v RookwarduStrašení v RookwarduDarcy Coates

Na koupaliště dobré, znám mnohem lepší knihy. Ale za tu čtivost.. 4*

Tarantule / Uvězněná paměťTarantule / Uvězněná paměťThierry Jonquet

to bylo drsné.. a moc dobré.

PropastPropastJozef Karika

No já vám ani nevím, "tortura čtenáře na plošině", tak bych to asi nazvala.
Četla jsem až do konce, prže jsem byla zvědavá a nemohla se dočkat, až budeme konečně už mimo plošinu! To jsem se ale spletla.. konec očekávaný. Dávám 3*, čekala jsem víc!

Odbočka v lesíchOdbočka v lesíchKateřina Karolová

Za mne krásných 5*. Knihu jsem začala číst ráno a dočetla večer, chytla a nepustila. Něco mezi Trhlinou a Záhadou Blair Witch? Krátké kapitoly mi sedly, hrdinové na facku, jak už je řečeno, konec pro mne dostatečně výmluvný.
Poslední dobou vídám v knihkupectvích více a více českých autorů, jen houšť a větší kapky!

Slušná jízdaSlušná jízdaIrvine Welsh

Kdo by neznal legendární Trainspotting? Když jsem v antikvariátu viděla Slušnou jízdu, byla to pro mne jasná volba :-). Nicméně, když jsem doma knihu otevřela a zkoušela se začíst, byla jsem otrávená, znechucená a kniha letěla na pár let do kouta mé knihovny.
Nevím, co se změnilo, ale nedávno jsem si jí ve své knihovničce všimla a dostala chuť na něco odpočinkového a přisprostlého. Kniha dostala pro mne nějaký takový spád až v druhé polovině nebo jsem si možná zvykla na její styl a kolem a kolem se mi vlastně docela líbila. Ty části Jinty + Jonty byly místy .. minimálně překvapivé .. Polepšený Terry se mi líbil více a pak přišel ten konec :-D.. No, nechci spoilerovat.
Kniha je to sprostá, plná kokeše, lasiček, sexu, jízdě v taxálu a najdeme tam i nějaký ten golf. Trochu jsem se začala bát, abych po dočtení neměla "zlepšený" i svůj slovník. Jestli Vám to něco přinese, nevím.. Je to ztráta času? Svým způsobem určitě. A přečetla bych si něco dalšího od autora? Jo, určo, jo, jo, jo!

TerapieTerapieB. A. Paris (pseudonym)

Zřejmě budu výjimka potvrzující pravidlo, ale mám vždy problém číst knihu, kde se chová někdo nelogicky nebo hloupě. Hlavní hrdinka musela být tak trochu blázen, protože přebývat o samotě v domě, kde někoho zabili, mít obavy, že se po tom samém domě někdo v noci potuluje, sleduje ji a na vlastní pěst vraždu "vyšetřovat".. Koupě domu s chlapem, kterého v podstatě nezná.. Upnutí se hned na dalšího.. atd atd. Znám lepší hlavní hrdinky. Tohle bylo těžce naivní.
Současně jsem čekala něco víc, vzhledem k té chvále. Dávám 3* - průměr.

Je hlína k snědku?Je hlína k snědku?J. Katalpa (pseudonym)

Knihy Zuzanin dech, Němci mě uchvátily. Doupě už ne tolik, ale také dobré.
Ale tohle? Začátek ještě dobrý, ale pak už mě to házení myšlenek na papír začalo nudit.
Ta kapitola o barvách to za mne úplně zabila.
Možná zkusím také něco náhodného vyzvracet na papír, když se to prodá..., proč ne, že.
Možná jsem to jen celé nepochopila, uznávám: sto lidí, sto chutí.
Jdu si přečíst něco souvislého a s dějem. Pěkný den!

V břečťanuV břečťanuJan Rupp

Od knihy jsem čekala více, místy jsem se nutila do čtení.
Knížka má dobrou myšlenku, ale ty popisy jsou občas dost nudné.
Měla jsem pocit jako bych četla deník alkoholika, který se snaží z něčeho vypsat.
Jsem ráda, že jsem to doklepala do konce a teď jdu na něco z reálného světa.. nebo jak se to vezme..

Rudá galerieRudá galerieTiffany Reisz

A víte co? Mně se to líbilo. Mělo to styl a odvahu.
Děláme to všichni, tady je jen popuštěna uzda fantazii. Jednou za čas mi takové dílko nevadí, ba je dokonce osvěžující.
Kniha je čtením pro dospělé a prudérní puritáni by se jí měli vyhnout obloukem. O romantické hlazení se totiž nejedná.
A pokračování? Někdy v budoucnu klidně.

Hlasy v bouřiHlasy v bouřiDarcy Coates

Pěkně čtivé, ten obrovský dům a zima, nehoda a neznámý podivínský muž = bomba.
Zbytek bohužel mě trochu zklamal, i když Darcy používá dost podobné kulisy stále dokola. Spoiler: ta jeho bystrá máma pro mne celou knihu zazdila.

Páni mají radši SukubyPáni mají radši SukubyJill Myles

Těžce oddychové, erotické čtení.
Zakoupeno v antikvariátu včetně druhého dílu :-).
Trochu jsem si vzpomněla na hroby napravo a nalevo (Darynda Jones).

Prokletý krajProkletý krajMichaela Klevisová

Příjemné překvapení od pro mne dosud neznámé české spisovatelky.
Kniha příjemně plyne. Takové rozřešení několika křivd zpátky v čase na malé vesničce.
Dávám 4*, jelikož 5 by bylo nefér k mým oblíbencům.

Pytel kostíPytel kostíStephen King

Místy táhlé, což mají fanoušci Kinga tak rádi. Místy už trochu přehnané.
Četlo se mi to dobře, ale nevadilo mi se na chvilku odtrhnout.
Asi jsem čekala víc.
Kniha se mi po dočtení úplně rozpadla :-D, za což samozřejmě král hororů nemůže, ale ty vazby tedy stojí dnes za prd!
Zajímalo by mne, zda jsem jediná? :-)

01.12.2021

Vysoký účetVysoký účetLouise Penny

Moje první kniha od autorky, zaujala mne ta krásná obálka a příběh o tajemné mapě :-).
Jedná se o takovou pěknou, chytrou detektivku, není tady tolik krve a násilí a vůbec to nevadí.
Líbila se mi, až narazím na další díly, ráda si je pořídím.
Kdo nečetl předchozí díly (jako já), nevadí, příběh je samostatný.
Neměla jsem pocit, že by mi něco chybělo k pochopení.

20.11.2021

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchKateřina Tučková

Dávám za 5*.
Hezké čtení o skutečně těžké době.
Mohu doporučit.
Kniha by si zasloužila doslov. Tolik zmařených životů a život jde dál. Smutné.

04.11.2021

Oběť bez tvářeOběť bez tvářeStefan Ahnhem

Výborná detektivka s detektivem Terminátorem v hlavní postavě, se synem místy podivné, ale pokud narazím na další knihy od autora, bez obav pořídím.

02.10.2021

Městečko PinesMěstečko PinesBlake Crouch

Bylo to skvělý. Tenhle spisovatel překvapuje a baví mne. Jen mě otravuje, že je tu kniha vícekrát s různými přebaly, lze nějak lépe sjednotit...?

23.09.2021

ÚstavÚstavStephen King

Za pět hvězd, poprvé King, který není tak květnatě popsaný, ale jde rovnou k věci, žádná stránka nenudila, mělo to švih. Bylo to fajn!

19.09.2021

Městečko Pines 2Městečko Pines 2Blake Crouch

Doporučuji nejdříve číst a až poté vidět seriál.
Tenhle chlap mě prostě baví.

04.09.2021

Elizino tajemstvíElizino tajemstvíDominik W. Rettinger

Dávám 5*.
Matka, která by ráda očistila syna versus pohled ženy z Osvětimi.
Těžké téma.
Uvedené chyby v textu jsem vůbec nevnímala, tak čtivé to pro mne bylo.

23.08.2021

Stupně vinyStupně vinyH.S. Chandler

Já vám nevím, ten konec?
Dávám 3*, jakože průměr.

16.08.2021

DoupěDoupěJ. Katalpa (pseudonym)

Na Zuzanin dech a Němce podle mých měřítek kniha nemá.
Četla jsem ji několik dní, byla taková hořko-smutná..
Je to asi první kniha, kde by mi nevadilo přidat ještě několik dalších kapitol.

06.08.2021

Nové pohledyNové pohledyAlastair Bonnett

Tak já tedy nevím, co je na knize tak úžasného.
Škoda peněz.
Pohledy na svět z r. 2016: např. ceny benzínu tohoto roku.
Některé stránky a mapy jsou zajímavé, ale za ty prachy to nestojí.

29.07.2021

Záhada domu MarwickůZáhada domu MarwickůDarcy Coates

Zhltla jsem to jako malinu, ale upřímně.. je to blbost, takové laciné, jednoduché čtení.
Chvílemi to působí, jako by to psalo děťátko, žádná složitá souvětí, takové nějaké kostrbaté je to.
Možná za to může překlad..?
S odřenýma ušima za 2*

29.07.2021

MluvMluvLaurie Halse Anderson

Hlavní hrdinka byla sympatická, člověk hned pochopil, o co půjde.
Příběh byl čtivý a uvěřitelný.
Dojal mne konec: "Z dopisů čtenářek".
Pokud kniha přiměla někoho mluvit o palčivých tématech, naplno splnila svůj úkol a zaslouží si velké dík.
Dávám 4*, jelikož už nejsem cílová skupina, tak mne to tak nezasáhlo a znám knihy lepší - vůči nim by to bylo nefér :-).
Doporučila bych matkám, ať zakoupí svým dcerám.

25.07.2021

NěmciNěmciJ. Katalpa (pseudonym)

Kniha mě naprosto pohltila.
Nechávám ji doznít a přemýšlím ..
Zasloužených 5*
Pročítám zdejší komenty a divím se těm, kdo se ztráceli v ději. Všechno tak úžasně plyne, ukazuje se nám, jak kdo žil, jak pokračovala linie. Kniha za mě naprosto skvělá, tenhle strohý styl, který se moc nevidí, vykreslení bez emocí, které už jsou na nás.
Mě to nadchlo: slečna, co vyráběla bombu, která spadla na zámek nebo děvče, co se posadilo na lavičku a žádalo o pomoc; nešťastná matka, která se ve stodole oběsí.
Někdy můžete četbu jen nechat plynout a nehledat, kdo má jakou roli v příběhu. Prostě tam je, tak jako se vám někdo vyskytne v životě a zase zmizí..
Také si někdo stěžuje, že se v příběhu často zvrací a kouří. To mě pobavilo a v tomhle příběhu mně to nevadilo.
Pamatuji si ale, jak v knihách s Lisbeth neustále pili kávu. :-D

17.07.2021