Plavba smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šestý případ právničky Tóry Posádka přepychové jachty zmizela beze stopy. Kdo je vrah? Naše známá sympatická právnička Tóra má před sebou snad nejtěžší a nejbolestnější případ, jaký kdy musela řešit... Do přístavu v Reykjavíku vplouvá luxusní jachta a plnou rychlostí naráží do mola. Navíc je úplně liduprázdná! Co se stalo s posádkou a rodinou, která byla na palubě, když opouštěli Lisabon? Prošetřením tohoto prazvláštního případu je pověřena známá advokátka Tóra. Záhady přibývají... Šíří se zvěsti, že loď byla prokletá. Tóře se zdá, že na palubě zahlédla jedno ze zmizelých dvojčat... Co to má znamenat? A kde je Karítas, půvabná žena bývalého majitele jachty? Komu patří tělo, které moře vyplavilo o kus dál na pobřeží? Pokud se na lodi vraždilo – kdo je vrah? Yrsini čtenáři se opět dočkají neuvěřitelných zvratů a nečekaných odhalení. „Nejmrazivější román Yrsy Sigurđardóttir, mezinárodní bestseller. Yrsa je zjevně na vrcholu svých tvůrčích sil," napsala islandská literární kritika....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225808/plavba-smrti-U91-225808.jpg 4.2219
Série

Tóra Gudmundsdóttir 6.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Metafora
Orig. název

Brakið, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (69)

Kniha Plavba smrti

Přidat komentář
Nočnípták
22. října

Moje první kniha s advokátkou Tórou. A určitě není poslední. Pomalejší začátek, překvapivý konec. Něco mi sice přišlo trochu neuvěřitelné, detektivka však není literatura faktu, tak vlastně proč ne. A vůbec jsem neuhádla jak to bylo.

ddkk
15. srpna

Nejdřív to vypadalo na Bludného Holanďana. Opuštěná luxusní jachta se zničehožnic zjeví v Reykjavíku. Nikde nikdo. A pak se vynořují mrtvá těla... Kdo je kdo, kdy a jak zmizel, co se s ním stalo? A hlavně - proč?

Plavba smrti je snad Yrsin nejspletitější román ze série s Tórou. Místy už ta spletitost byla pro mne na hraně, hlavně vysvětlení celé komplikované šarády na konci. Ale pořád je to skvělý příběh odehrávající se z velké části přímo na palubě lodi během plavby z Portugalska na Island. A i když jsem někdy musela trochu zvedat obočí (cha!), dávám plný počet a doporučuji.

U nás dosud vydané knihy Yrsy Sigurðardóttir jsem tímto dočetla a těším se na další.


Abia
27. června

Pro mě je tato kniha ze série nejlepší, ale třeba je to tím, že jsem ji četla poslední. :-D Moc se mi líbilo proplétaní a navazování obou příběhu, jednoho z pohledu vyšetřování a druhého z pohledu účastníků událostí. Málo bylo osobního příběhu Tóry, ten mě vždy bavil. A fakt už další nebude? Škoda.

m_martina
18. června

Kniha, která je důstojným zakončením série s právničkou Tórou. Mně se tento případ líbil nejvíc a závěr mne rozesmutnil.

91pometlo
23. května

Za me nejlepší knížka snad z celé série, ten silný konec, oplakala jsem to, nechápu kam na ty nápady chodí, velice jsem si knihu užila!

kofola33
26. ledna

Za me opet skvela Yrsa. Pribeh rodiny na lodi byl opravdu smutny.

Johhanka79
14. ledna

Plný počet hvězdiček. Na styl psaní jsem si zvykla. Zápletka, vlastně celá kniha je tak čtivě napsaná, zápletka, hrdinové, tak nějak vše zapadlo jako dílky skládačky přesně na své místo. Těžko popsat. Doporučuji!!!!

Pdede
30.11.2019

Opět neuvěřitelný příběh a na pozadí osobní život Tóry.

1

Doporučujeme

Dívčí hrob
Dívčí hrob
Záludné léto
Záludné léto
Ve tvých očích
Ve tvých očích
Tvůj stín
Tvůj stín